Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Avgust 2018    »
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
30.08.2018

O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI MUSTAQILLIGINING YIGIRMA YETTI YILLIGI MUNOSABATI BILAN DAVLAT XIZMATCHILARI HAMDA ISHLAB CHIQARISH VA IJTIMOIY-IQTISODIY SOHALAR XODIMLARIDAN BIR GURUHINI MUKOFOTLASH TO‘G‘RISIDA

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish va islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi katta xizmatlari, so‘nggi yillarda yurtimizda barcha sohalarda qo‘lga kiritilayotgan ulkan yutuqlarga qo‘shgan munosib hissasi, Vatanimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, ishlab chiqarish soha va tarmoqlarini zamon talablari asosida takomillashtirish, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni joriy etish borasidagi ko‘p yillik samarali va fidokorona mehnati, jamiyatimizda millatlararo do‘stlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni vatanparvarlik va istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

 

«EL-YURT HURMATI» ORDENI BILAN

Abdukarimov Diamat Tuxtayevich — Samarqand veterinariya meditsinasi instituti kafedra professori, Samarqand viloyati

Askarov Axmadali — O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi

Bakayev Ubaydullo Amonovich — Buxoro viloyati musiqali drama teatri rejissyori

Gulyamova Dilbar Muxamedxanovna — Mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Yusupov Masharif — Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

 

«FIDOKORONA XIZMATLARI UCHUN» ORDENI BILAN

Fen Vitaliy Vasilevich — O‘zbekiston Respublikasining Koreya Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Xodjayev Shabat — Mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Egamova Manzuraxon Iminjanovna — Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

 

«MEHNAT SHUHRATI» ORDENI BILAN

Aminova Nargiza Tolibovna — Marg‘ilon shahridagi «Narimteks» qo‘shma korxonasi direktori, Farg‘ona viloyati

Ashurov Muxsindjan Xuramovich — «Fonon» davlat ilmiy-ishlab chiqarish korxonasi bosh direktori, Toshkent shahri

Vakkasov Baxtiyar Abdiraimovich — «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Mis eritish zavodi direktori, Toshkent viloyati

Djulibekov Nurmat Karshibekovich — «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasi bosh direktorining iqtisod bo‘yicha o‘rinbosari, Navoiy viloyati

Ibraymov Amangeldi Aitbayevich — «O‘zburg‘ineftgaz» aksiyadorlik jamiyatining «Ustyurt qidiruv burg‘ilash boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilovchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ketmonov Xatamjon Abduraxmonovich — O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari

Kim Konstantin — «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi direktori, Toshkent viloyati

Maxkamov Sharifjon Radjabovich — «Qo‘qon mexanika zavodi» aksiyadorlik jamiyatining gaz ballon sexi ustasi, Farg‘ona viloyati

Mirzaliyeva Kamolat Kukanbayevna — Olmazor tumanidagi «Akfa medlayn» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Namazov Sharof — Jizzax viloyati «Suvoqova» davlat unitar korxonasining suv ta’minoti va kanalizatsiya ob’ektlaridan foydalanish bo‘limi boshlig‘i

Nutfullayev Amrillo Xayrullayevich — «O‘zbekiston havo yo‘llari» Milliy aviakompaniyasining Uchuvchilar majmuasi «A-320» uchuvchilar otryadi komandiri o‘rinbosari

Oripov Shamsutdin — Mehnat faxriysi, Surxondaryo viloyati

Rayimov Ro‘ziqul Obloqulovich — «O‘zbekenergo» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining o‘rinbosari

Tuxtayev Kabul Muxammadiyevich — «O‘zbekneftgaz» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari — «O‘zneftgazqazibchiqarish» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

O‘roqov Hotam Mardonovich — Buxoro tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Buxoro viloyati

Shermuxamedova Jamila Tashpulatovna — Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi targ‘ibotchisi

Yadgarov Damir Salixovich — Mehnat faxriysi, Buxoro viloyati

 

«DO‘STLIK» ORDENI BILAN

Abdullayev Ilxom Zayirovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasi raisi

Akbarov Nosir Yunusxanovich — Namangan shahridagi «Namangan to‘qimachi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining o‘rinbosari, Namangan viloyati

Artikov Abdirashid Zairovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman)ning Surxondaryo viloyatidagi mintaqaviy vakili

Atabekova Galina Alimjanovna — Andijon tumanidagi «Milana tekstil» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Andijon viloyati

Axmedov Sayfullo Normatovich — Toshkent shahar kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Axmedov Shuxrat Yakubjanovich — Shayxontohur tumanidagi «Kolor pak» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Baratova Sayyora Raxmatovna — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Boqijonov Islombek Ismoilovich — Angor tumanidagi «Bio texno eko» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Borisova Svetlana Anatolevna — O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi «Markaziy geologiya-geofizika ekspeditsiyasi» davlat korxonasining geologik ma’lumotlarni tahlil qilish partiyasi bosh geofizigi

Dadaxodjayev Farrux Saidaxmedovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisi

Daniyarov Muratbay Kuanishbayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisining o‘rinbosari

Djumayev Namaz Begiyevich — Surxondaryo viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasining Jarqo‘rg‘on tumani bo‘yicha vakili

Djurayev Baxtiyor Erkinovich — «Buxoro brilliant silk» qo‘shma korxonasi bosh direktori, Buxoro viloyati

Jumaniyazov Matkarim — «Nuroniy» jamg‘armasining Xorazm viloyati bo‘limi raisi

Irgashev Ismatulla Raimovich — O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Afg‘oniston bo‘yicha maxsus vakili

Kastamirova Emma Kazimovna — Jomboy tumanidagi «Amin invest interneyshnl» qo‘shma korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Kayumov Yarkin — «Nuroniy» jamg‘armasining Qo‘qon shahar bo‘linmasi raisi, Farg‘ona viloyati

Maxsimov Xujakul — «Nuroniy» jamg‘armasining Nishon tumani bo‘linmasi raisi, Qashqadaryo viloyati

Mirzaaxmedov Akbarali — Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Sirdaryo tumani bo‘linmasi rahbari, Sirdaryo viloyati

Mullajonov Toxir Oxunovich — O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Toshkent shahridagi Xalq qabulxonasi mudiri

Nazirov Ganisher Nosirovich — Rishton tumanidagi «Rishton — Yaponiya» madaniy-iqtisodiy aloqalar markazi rahbari, Farg‘ona viloyati

Nematov Ilxamdjan — O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining Alohida topshiriqlar bo‘yicha Elchisi

Orudjov Uzeir Saleg-Ogli — «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisining konchilik ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent viloyati

Otamuratov Sarvar Sadullayevich — O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari

Primqulov Sherbo‘ta — Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Xovos tumani Kengashi raisining keksalar va faxriylar ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Sirdaryo viloyati

Rajabov Davlatnazar — Urganch tumanidagi «Ulli hovli» turistik markazi rahbari, Xorazm viloyati

Rashidov Nasriddin Murodovich — Buxoro shahridagi «Aholitrans» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Buxoro viloyati

Saidov Baxtiyor Odilovich — O‘zbekiston Respublikasining Xitoy Xalq Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Snitka Nikolay Pavlovich — «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasi bosh muhandisi, Navoiy viloyati

Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich — Mirzaobod tumanidagi «Bek klaster» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

Suvanov Aziz Aslonovich — Karmana tumanidagi «Karmana golden egz» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati

Tajiyev Baxadir Sadullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

Tillayeva Zamiraxon Xabibullayevna — Andijon viloyati xotin-qizlar qo‘mitasi qoshidagi jamoatchilik asosidagi «Qaynonalar kengashi» direktori

Tumishova Aksavli Moldagaliyevna — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

Turdimratov Gafurjon Sultanovich — «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining 1-qozon turbina sexi boshlig‘i o‘rinbosari, Sirdaryo viloyati

Usmanova Saodat Akparaliyevna — Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasi agronomi, Namangan viloyati

Xakimov Akobir Azimovich — Respublika «Hunarmand» uyushmasi raisining o‘rinbosari

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

Xolmaxmatov Abduxalim — O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qashqadaryo viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri

Xudoyberdiyev Suvonkul Rayimberdiyevich — «Nuroniy» jamg‘armasining Yangiobod tumani bo‘linmasi raisi, Jizzax viloyati

Choriyev Abduraim Ravshanovich — Surxondaryo viloyati «Al-Hakim at-Termiziy» yodgorlik majmuasi direktori

Yusupov Alijon Nigmonbekovich — Chilonzor tumanidagi «Polimer plastik» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

 

«JASORAT» MEDALI BILAN

Azizov Nishonboy Abdukarimovich — Chortoq tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Namangan viloyati

Akbarova Fotima Umarxonovna — Termiz shahridagi «Gulbahor nurli kelajak» mas’uliyati cheklangan jamiyati to‘quvchisi, Surxondaryo viloyati

Axmadaliyeva Nodiraxon Nabijonovna — Yozyovon tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Farg‘ona viloyati

Boymatova Gavhar Shermamatovna — Qarshi shahridagi hunarmand-tikuvchi, Qashqadaryo viloyati

Koylibayeva Sarbinaz Koshkarbayevna — Nukus shahridagi hunarmand-tikuvchi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qodirov Salohiddin Mustafayevich — Xatirchi tumanidagi hunarmand-temirchi usta, Navoiy viloyati

Pardayeva Sharafat Bazarbayevna — Bekobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Toshkent viloyati

Saidqulov Tolib Isoqovich — «Ortopediya reabilitatsiyasi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Jizzax viloyati hududiy filiali texnik protezchisi

Saparova Dildora Alimovna — Yangibozor tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Xorazm viloyati

Tojiboyeva Masturaxon Juramirza qizi — Paxtaobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Andijon viloyati

Umarov Ulug‘bek Kuzixaydarovich — Mirzaobod tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Sirdaryo viloyati

Xudoyarova Zilola Ismatovna — Nurobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Samarqand viloyati

Husenov Fazlitdin Ravshanovich — Vobkent tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Buxoro viloyati

Shodiyeva Guzal Uktamovna — Toshkent shahar kar-soqovlar madaniyat markazi direktori

 

«KELAJAK BUNYODKORI» MEDALI BILAN

Abdualiyev Nodir Utkir o‘g‘li — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Yangiyer shahar 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Sirdaryo viloyati

Bazarov Farid Uralovich — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining G‘uzor tumani Kengashi raisi, Qashqadaryo viloyati

Jalolov Zafarjon Sayfitdinovich — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Sariosiyo tumani Kengashi raisi, Surxondaryo viloyati

Ibragimov Shohruh Olimovich — O‘zbekiston Milliy universiteti talabasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi (Jizzax viloyati)

Ismailov Adhambek Baxramovich — Urganch davlat universiteti talabasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Xorazm viloyati

Qonarbayev David Xalbayevich — Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Nukus filiali talabasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Omonboyev Fazliddin Lutfiddin o‘g‘li — Izboskan tumanidagi 45-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Andijon viloyati

Rustamov Bobir Ismatovich — Buxoro muhandislik-texnologiya institutining «Tahririy nashriyot» bo‘limi texnik muharriri, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Buxoro viloyati

Rustamov Sardor Muydinxon o‘g‘li — Namangan davlat universitetining pedagogika-psixologiya kafedrasi tayanch doktoranti, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Namangan viloyati

Sobirxonov Akbarxon Aziz-o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Innovatsion ishlanmalarni joriy etish ilmiy-amaliy markazi direktorining o‘rinbosari, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Toshkent shahri

Soliyev Javohir Toirjon o‘g‘li — Quva tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Farg‘ona viloyati

Suyarova Zilola Sirliboyevna — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Samarqand davlat tibbiyot instituti davolash fakultetidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Samarqand viloyati

Taybagarov Yerkebulan Akbergenuli — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Tomdi tumani Kengashi raisi, Navoiy viloyati

Tashmatov Ravshan Kobilovich — Toshkent davlat texnika universiteti magistranti, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining boshlang‘ich tashkiloti a’zosi (Toshkent viloyati)

 

«SHUHRAT» MEDALI BILAN (100 yoshdan oshganlar)

Abdullayeva Zarifa — Qumqo‘rg‘on tumani, Surxondaryo viloyati

Arashova Sapar — Olot tumani, Buxoro viloyati

Atajanova Sanam — Bog‘ot tumani, Xorazm viloyati

Bekbutayev Atabala — Asaka tumani, Andijon viloyati

G‘aniyeva Mo‘mina — Navbahor tumani, Navoiy viloyati

Darmonova Buxalcha — Yangiqo‘rg‘on tumani, Namangan viloyati

Kasimova Marxamat — Guliston shahri, Sirdaryo viloyati

Mustafokulov Murtoza — Qarshi tumani, Qashqadaryo viloyati

Muhammadiyev Abuv — Ishtixon tumani, Samarqand viloyati

Pozilova Shaxrinsa — Uchko‘prik tumani, Farg‘ona viloyati

Rozumova Avaz — To‘rtko‘l tumani, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xakimova Gulman — Zarbdor tumani, Jizzax viloyati

Xalilova Maxbuba — Yakkasaroy tumani, Toshkent shahri

Ergashova Shakarbuvi — Toshkent tumani, Toshkent viloyati

 

«SHUHRAT» MEDALI BILAN

Abdullayev Kudrat Kosimjanovich — Namangan shahridagi «Namangan istiqlol bog‘i» mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi, Namangan viloyati

Axmedov Baxodir Atamuratovich — «Urganch Baxmal» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Xorazm viloyati

Baxriyeva Maryana Amriyevna — O‘zbekiston Qizil yarim oy jamiyati Navoiy viloyati tashkiloti raisi

Begimkulov Saydimkul Shoyimkulovich — O‘zbekiston Respublikasi Tovar-xomashyo birjasi aksiyadorlik jamiyatining Sirdaryo filiali direktori

Burxanov Akmal Eshondedayevich — «Taraqqiyot strategiyasi» markazi ijrochi direktori

Dadajonov Muxammadjon Mo‘ydinovich — Andijon shahridagi «Sabo hamkor» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Darxanov Mehrojidin Qobilovich — O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Toshkent viloyati Kengashi raisi

Dauletmuratov Tursinbay Saparniyazovich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qo‘mitasining Chimboy tumani bo‘yicha inspektori

Jalilov Abdushukur Yuldashevich — «Muborak gazni qayta ishlash zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyati sex texnologik qurilma operatori, Qashqadaryo viloyati

Jafarov Murod Mirzaxidovich — O‘zbekiston plastik, rekonstruktiv va estetik jarrohlar jamiyati raisi

Jo‘rayev Israiljon Ikramovich — O‘zbekiston «Adolat» sotsial-demokratik partiyasi Namangan viloyati Kengashi raisi

Jurayev Sherzod Musaxonovich — Yuqori Chirchiq tumanidagi «Med standart glass» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati

Iskandarov Turgun Xasanovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Kamalov Kaxramon Yusufxanovich — Jizzax shahridagi «Jizzax tekstil» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Jizzax viloyati

Karimov Raxmatilla Xamidillayevich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fuqarolarning sog‘lig‘ini saqlash masalalari qo‘mitasi a’zosi

Kurbonov Shaxzod Mirtemirovich — «LUKOYL O‘zbekiston Opereyting Kompani» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qandim gazni qayta ishlash majmuasi ishlab chiqarish- dispetcherlik xizmati muhandisi, Buxoro viloyati

Madjidov Ulugbek Valiyevich — O‘zbekiston Rakka qarshi kurash jamiyati prezidenti

Mamadjanova Dilbarxon Raxmatovna — O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Farg‘ona viloyati Kengashi raisi

Mardonov Fazliddin Xabibovich — Samarqand tumanidagi «Agromir konserva» qo‘shma korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Maxmatmuminov Sayfulla Nabiyevich — O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Qashqadaryo viloyati Kengashi raisi

Meyliyeva Salomat Kuyliyevna — Termiz shahridagi «Termiz Bo‘ston Lola» xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Surxondaryo viloyati

Muxamadova Nasiba Abdujaminovna — Shayxontohur tumani obodonlashtirish boshqarmasi ko‘kalamzorlashtirish ishchisi, Toshkent shahri

Muxamedaliyev Anvar Usmanovich — O‘zbekiston Respublikasi Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligining Metrologiya, ichimlik suv ishlab chiqarish va ichimlik suv iste’molini hisobga olish bo‘limi boshlig‘i

Nazarov Shuxrat Baxtiyorovich — O‘zbekiston Respublikasi Avtomobil yo‘llari davlat qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari

Narkulov Olimjon Kuldoshevich — Zarbdor tumani elektr ta’minoti korxonasi elektromontyori, Jizzax viloyati

Normurodov Anzur Avloyarovich — Qarshi shahridagi «Darmon farm» xususiy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

Raxmonov Djabbar Sattarovich — Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Kitob tumani kengashi raisining birinchi o‘rinbosari, Qashqadaryo viloyati

Romanov Tajibay Niyetullayevich — O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi

Ruziyev Alisher Abdimuminovich — O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari — apparat rahbari

Saburov Baxtiyor Axmatjonovich — Bektemir tumanidagi «Bektemir metall konstruksiyalari» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Soatov Asadullo Uktamovich — Jizzax shahridagi «Jizzax plastmassa» aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish bo‘yicha direktori, Jizzax viloyati

Tamiqayev Abdihamid Ulashbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati devonining rahbari

Tatinsyan Karine Valerevna — Samarqand viloyati «Umid — D» diabetga va nogironlikning boshqa shakllariga yo‘liqqan insonlarga yordam ko‘rsatish xayriya markazi raisi

To‘ychiyev Toxirjon — «Nuroniy» jamg‘armasining Andijon shahar bo‘linmasi raisi, Andijon viloyati

Turakulov Faxriddin Shavkatovich — «JV MAN Auto-Uzbekistan» mas’uliyati cheklangan jamiyatining kabina ishlab chiqarish sexi menejeri, Samarqand viloyati

Tursunbayeva Saodat Gafurovna — «Sharq ayoli» xalqaro ayollar jamoat fondi boshqaruvi raisi

To‘xtabayev Abdurashid Tursunovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

Usmonov Tal’at Subhonqulovich — «Jizzax akkumulyator zavodi» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Jizzax viloyati

Utemuratova Xatira Bekmuratovna — «Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Amudaryo tumani tayanch punkti direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Fayzilov Mexroj Musinjonovich — O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Samarqand viloyati Kengashi raisi

Xadjiyev Ilxom Abdukayumovich — Namangan shahridagi «Hilol-totli» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Xayitov Abdurasul Rejabbayevich — Yangiqo‘rg‘on tumanidagi «Mo‘g‘ol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

Xasanov Xislat Pulatovich — «UNICON.UZ» Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi davlat unitar korxonasi direktorining birinchi o‘rinbosari

Homidov Maqsud Amonovich — O‘zbekiston «Adolat» sotsial-demokratik partiyasi Buxoro viloyati Kengashi raisi

Xoldarov Baxrom Sharofovich — Toshkent viloyati «Ijtimoiy himoya» jamiyati raisi

Eshonkulov Jovli Suvonovich — Shahrisabz tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qashqadaryo viloyati

Yusupov Daniyar Yuldashevich — To‘rtko‘l tumanidagi «Bunyodkor Qoraqalpog‘iston» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

 

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti

Sh.MIRZIYOYEV

 

Toshkent shahri,

2018 yil 29 avgust



DB query error.
Please try later.