O'zb  
 

Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Oktabr 2019   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
01.10.2019

Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan taʼlim-tarbiya tizimida alohida oʻrnak koʻrsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining
farmoni

Mamlakatimizda taʼlim tizimini rivojlantirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, yoshlarga ilm-fan asoslari

va zamonaviy kasb-hunarlarni oʻrgatish yoʻlidagi koʻp yillik samarali mehnati, ularni ona Vatanga muhabbat, istiqlol gʻoyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash, jismoniy va maʼnaviy jihatdan barkamol avlodni shakllantirish borasidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq oʻqituvchisi”

Kuziyeva Karomat Mamitjanovna

-

Sayxunobod tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Sobirov Axmed Yuldashevich

-

Shovot tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy
oʻrta taʼlim maktab-internatining matematika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan xalq taʼlimi xodimi

Tursunova Maxbuba Mirzaxojoyevna

-

Quva tumanidagi 62-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining biologiya fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Qosimov Isam Joʻrayevich

-

Arnasoy tumanidagi 11-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati

Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi

Zakirov Alimjon

-

Jalaquduq tumanidagi Nurli yoʻl mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Andijon viloyati

Kuchkarova Gulnara Maraimovna

-

Uchtepa tumanidagi 38-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent shahri

Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi

Abunasova Roziya Toʻrayevna

-

Peshku tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabining badiiy gimnastika boʻyicha murabbiyi, Buxoro viloyati

Xolodova Natalya Yuryevna

-

Surxondaryo viloyati ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabining yengil atletika boʻyicha murabbiyi

Yurtimizda taʼlim sohasini xalqaro standartlar asosida takomillashtirish, oʻquv-tarbiya jarayoniga ilgʻor xorijiy tajribalar, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsion texnologiyalarni keng
joriy etish, ilm-fan yutuqlarini amaliyotga tatbiq qilish, chuqur bilim
va kasb-hunarga ega, mustaqil fikrlaydigan, iqtidorli, sogʻlom avlodni
voyaga yetkazish ishlariga qoʻshgan salmoqli hissasi, yoshlarimizni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi ulkan xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

Fidokorona xizmatlari uchun ordeni bilan

Artikov Yeshpulat Ruziyevich

-

Buxoro viloyati ixtisoslashtirilgan madaniyat maktab-internatining anʼanaviy xonandalik boʻlimi oʻqituvchisi

Baubekova Kaljamal
Begdullayevna

-

Mehnat faxriysi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Iriskulov Muxamadavas Tursunovich

-

Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Chet tillarini oʻqitishning innovatsiyaviy metodikalarini rivojlantirish respublika ilmiy-amaliy markazi boʻlim boshligʻi

Razakova Uglxan Abdujalilovna

-

Sergeli tumanidagi 300-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Tursunov Erkin Atabayevich

-

Toshkent pediatriya tibbiyot institutining gistologiya, patologik anatomiya kafedrasi professori

Mehnat shuhrati ordeni bilan

Azimova Raʼnoxol Sharipovna

-

Sariosiyo tumanidagi Muruvvat nogiron ayollar uchun internat uyi

enagasi, Surxondaryo viloyati

Akbarova Saodatxon Turgʻunovna

-

Baliqchi tumanidagi 35-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Akramov Abduxakim Ikromovich

-

Shirin shahridagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Allaberganov Farxod Raximovich

-

Yangiariq tumanidagi 39-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Bazarbayeva Sevar Yuldashovna

-

Toshkent tumanidagi 6-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Bazarov Faziljon

-

Mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Dadamirzayeva Inobat Murodillayevna

-

Namangan shahridagi 77-umumiy oʻrta taʼlim maktabining geografiya fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Irkayev Abduraxim Pandjiyevich

-

Qarshi davlat universitetining milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari kafedrasi dotsenti,
Qashqadaryo viloyati

Ismailov Bobir Abduraximovich

-

Ommaviy tadbirlar rassomi, Toshkent shahri

Kasimov Yuldash Ergashevich

-

Olmazor tumanidagi 106-zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Kim Ideya
Alekseyevna

-

Nukus shahridagi Imkon reabilitatsiya markazi uslubchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Ramanova Gulparshn Joldasbayevna

-

Chimboy tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Rasulov Rustam Yavkachovich

-

Fargʻona davlat universitetining fizika kafedrasi professori, Fargʻona viloyati

Roʻziyev Temirqul Rajabovich

-

Qorakoʻl tumanidagi xalqaro matematika maktabi direktori, Buxoro viloyati

Temirgaliyev Farid Salixovich

-

Samarqand agro-iqtisodiyot kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish taʼlimi ustasi, Samarqand viloyati

Toshmirzayeva Sharofat Mirbabayevna

-

Xalq taʼlimi vazirligi tasarrufidagi filologiya fanlariga ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi

Tursunova Rixsigul Baxromovna

-

Jizzax shahridagi 19-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati

Usmanova Ajargul Ibragimovna

-

Navoiy shahridagi 13-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Navoiy viloyati

Xakimova Nortoji Muxamadiyevna

-

Kattaqoʻrgʻon shahridagi Barkamol avlod bolalar markazi direktori, Samarqand viloyati

II darajali Sogʻlom avlod uchun ordeni bilan

Ibragimova Muyassar Kurbanovna

-

Respublika yoshlar markazining Xorazm viloyati boʻlinmasi Inklyuziv taʼlim toʻgaragi rahbari

Ilov Aslan
Nurovich

-

Oʻzbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetining xalqaro kurash turlari nazariyasi va uslubiyati kafedrasi professori

Korniyenko Valentina Vladimirovna

-

Uchquduq tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Navoiy viloyati

Ochilov Shuxrat Saidovich

-

Buxoro tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabi direktori, Buxoro viloyati

Sulaymanova Sayyora Ilyashovna

-

Quyi Chirchiq tumanidagi Fartuna nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Toshkent viloyati

Turdiyeva Shoxsanam Sayfullayevna

-

Qarshi shahridagi Muruvvat nogiron bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati

Ubayeva Zulfiya Djamilovna

-

Yashnobod tumanidagi 30-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Toshkent shahri

Doʻstlik ordeni bilan

Abdullayev Gʻayrat Urolovich

-

Muborak sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Abdullayeva Maxmuda Nishanbayevna

-

Namangan shahridagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Allakov Ismail

-

Termiz davlat universitetining algebra va geometriya kafedrasi mudiri, Surxondaryo viloyati

Ashurov Qahramonjon Xayidboyevich

-

Soʻx tumanidagi 15-umumiy oʻrta taʼlim maktabining jismoniy tarbiya fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Boʻriyev Sulaymon

-

Buxoro davlat universitetining biologiya kafedrasi professori, Buxoro viloyati

Vlasova Liliya Vildanovna

-

Gimnastika boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabining badiiy gimnastika boʻyicha murabbiyi

Jaborova Maxpirat Imomovna

-

Yangiyer shahridagi 5-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati

Joʻrayev Xusanboy

-

Ulugʻnor tumanidagi 15-umumiy oʻrta
taʼlim maktabining tarix fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Kanaki Eduard Valeryevich

-

Chilonzor tumanidagi 103-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Krupskaya Nadejda Vladimirovna

-

Payariq tumanidagi 20-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Kurbonov Xidoyatullo Boboaliyevich

-

Sariosiyo tumanidagi 16-umumiy oʻrta taʼlim maktabining geografiya fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Kushner Yelena Natanovna

-

Mirzo Ulugʻbek tumanidagi Diplomat International School nodavlat taʼlim muassasasi direktori, Toshkent shahri

Maxkamov Maruf Maxmudovich

-

Chust tumanidagi Barkamol avlod bolalar markazi toʻgarak rahbari, Namangan viloyati

Ruzimova Nafisa Baymuratovna

-

Qoʻshkoʻpir tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Soliyeva Feruza Gofurovna

-

Dangʻara tumanidagi 33-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fransuz tili fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Tuyeva Gulshod Zayniyevna

-

Zarafshon shahridagi Bolalar shaharchasi tarbiyachisi, Navoiy viloyati

Turanova Gulchexra Yegitaliyevna

-

Bekobod shahridagi 16-umumiy oʻrta
taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Fayziyev Ulugbek Ganiyevich

-

Navoiy shahridagi Zarafshan Golden Group masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi,
Navoiy viloyati

Xidirov Sharofiddin Akramovich

-

Sharof Rashidov tumanidagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining chizmachilik va tasviriy sanʼat fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati

Chashemov Mansurbek Xalbayevich

-

Qoraqalpogʻiston Respublikasi ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabining ogʻir atletika boʻyicha murabbiyi

Sharipova Fotima Zaripovna

-

Kogon tumanidagi 6-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi,
Buxoro viloyati

Ergashov Oybek Muxtarovich

-

Shahrixon qishloq xoʻjalik kasb-hunar kollejining maxsus fan oʻqituvchisi,
Andijon viloyati

Eshbekov Toʻlqin Usmonovich

-

Oʻzbekiston Milliy universitetining jamoatchilik bilan aloqalar nazariyasi
va amaliyoti kafedrasi dotsenti

Yuldashov Gulmirzo Shukurlayevich

-

Gurlan tumanidagi 40-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Shuhrat medali bilan

Abdullayeva Odina Raximjonovna

-

Uychi tumanidagi Jajji professor nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi mudiri, Namangan viloyati

Abduraxmonova Iroda Galabayevna

-

Xonobod shahridagi 2-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Absatova Muʼtabar Abdumalikovna

-

Sardoba tumanidagi 21-umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Arzimbetova Bibisara Atamuratovna

-

Qoraqalpogʻiston Respublikasi xalq taʼlimi xodimlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish hududiy markazi katta oʻqituvchisi

Axmedjanova Gulsaraxon Maxmudovna

-

Olmazor yengil sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish taʼlimi ustasi, Toshkent shahri

Axmedxodjayev
Xamit Tursunovich

-

Namangan muhandislik-texnologiya institutining tabiiy tolalarni dastlabki ishlash texnologiyasi kafedrasi professori, Namangan viloyati

Axunjonova
Gulsanam Fazildinovna

-

Oʻzbekiston tumanidagi 1-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Fargʻona viloyati

Ashurova Umidaxon Maxmudjanovna

-

Andijon shahridagi Bolajon bahori nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi mudiri, Andijon viloyati

Baratova Zumrad Raxmatillayevna

-

Ohangaron tumanidagi Saxovat keksalar va nogironligi boʻlgan shaxslar uchun internat uyi enagasi, Toshkent viloyati

Burxonov Barot Gʻafforovich

-

Sherobod tumanidagi 33-umumiy oʻrta taʼlim maktabining musiqa fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Businova Gulnora Boybutayevna

-

Olmaliq shahridagi 23-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Vaxidova Lola Abdullayevna

-

Xatirchi tumanidagi 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Navoiy viloyati

Davidova Dilafruz Abduganiyevna

-

Yangiyoʻl shahridagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Djalilov Umbar Xurramovich

-

Oltinsoy tumanidagi 43-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Djalilova Xilola Xolyigitovna

-

Guliston shahridagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Djurayev Abdimurat Oralovich

-

Uzun tumanidagi 26-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika va informatika fanlari oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Yeshimbetova Kamila Shamilyevna

-

Nukus shahridagi 46-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yeshmuratov Rasul Maxsudovich

-

Taxtakoʻpir tumanidagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining jismoniy tarbiya fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Jabbarqulova Nilufar Murtozayevna

-

Gʻallaorol tumanidagi 27-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Jizzax viloyati

Janibekov Baxtiyar Suleymanovich

-

Qoʻshrabot tumanidagi 50-umumiy oʻrta
taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Jumayeva Goʻzal Bahodirovna

-

Sergeli tumanidagi 301-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Jurayeva Xafiza Berdiyorovna

-

Nishon tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Inomova Zamiraxon Telmanovna

-

Uchqoʻrgʻon tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi,
Namangan viloyati

Karimova Muyassar Xayitboyevna

-

Yangibozor tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Koʻqonova Muniraxon Madaminovna

-

Margʻilon shahridagi Erkin Vohidov nomidagi ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Qambarova Gulnoraxon Zoxidjonovna

-

Asaka tumanidagi 24-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining geografiya va iqtisodiy bilim asoslari fanlari oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Mavlonova Mamura Usmanovna

-

Qoʻqon shahridagi 12-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Fargʻona viloyati

Mamarasulova Sabohat Shoqosimovna

-

Qoʻshrabot tumanidagi 34-umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Miraxmedova Sojida Mirzatillayevna

-

Boʻstonliq tumanidagi Gʻazalkent xizmat koʻrsatish va iqtisodiyot kasb-hunar kollejining maxsus fan oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Mirzayev Muhiddin Juraqobilovich

-

Yakkabogʻ tumanidagi 94-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Mirzayeva Mahbuba Abduqodirovna

-

Urgut tumanidagi 34-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Mullaboyev Abdurasul Ergashevich

-

Uychi tumanidagi 13-bolalar musiqa va sanʼat maktabi oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Mullajonova Iroda Sobirovna

-

Piskent tumanidagi 40-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Nazarova Shazadaxon Turdaliyevna

-

Oltinkoʻl tumanidagi 32-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Narziyev Xolmurod Sadinovich

-

Navbahor tumanidagi 36-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika va informatika fanlari oʻqituvchisi, Navoiy viloyati

Norboyeva Nodira Nasrullayevna

-

Tayloq tumanidagi 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Nosirova Nargiza Xolmurodovna

-

Qiziltepa tumanidagi 39-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Navoiy viloyati

Nosirova Shoxida Rasulovna

-

Jizzax yengil sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish taʼlimi ustasi, Jizzax viloyati

Ollaberganova Leninza Boltabayevna

-

Xiva shahridagi Bolalar shaharchasi direktorining oʻquv va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari, Xorazm viloyati

Rasulov Baxram Narimanovich

-

Andijon ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internatining sambo kurashi boʻyicha murabbiyi, Andijon viloyati

Raximov Oʻral Malikovich

-

Boysun tumanidagi 6-bolalar musiqa va sanʼat maktabining baxshichilik yoʻnalishi oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Raxmanov Uchqun Toshpoʻlatovich

-

Qarshi shahridagi ILM-U ZIYO SCHOOL nodavlat taʼlim muassasasi direktori, Qashqadaryo viloyati

Raxmonov Umid Olimovich

-

Oʻzbekiston Milliy universiteti qoshidagi S.H.Sirojiddinov nomidagi akademik litseyning matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Sadikova Baxtiniso Isanovna

-

Zafarobod tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati

Samatova Gulchexra Mirxaidovna

-

Boyovut tumanidagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Saparniyazova
Muyassar

-

Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining oʻzbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti

Sattarov Axmad Abdinazarovich

-

Qumqoʻrgʻon qishloq xoʻjalik kasb-hunar kollejining maxsus fan oʻqituvchisi,
Surxondaryo viloyati

Sisoyeva Yuliya Vladimirovna

-

Angren shahridagi 33-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Sulaymonova Zilolaxon Turgʻunboyevna

-

Bagʻdod tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining fizika fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Suyarova Zebiniso Eshonkulovna

-

Bulungʻur tumanidagi 2-umumiy oʻrta taʼlim maktabining rus tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Talipov Erkin Daliyevich

-

Ishtixon tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati

Tuygʻunov Mirza Jumayevich

-

Chiroqchi tumanidagi 112-umumiy oʻrta taʼlim maktabining nemis tili fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Turayeva Guzal Ruziboyevna

-

Qarshi shahridagi 35-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Turgunova Mamlakat Artikbayevna

-

Namangan transport va axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining maxsus fan oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Tursunova Kamolatxon Xakimjonovna

-

Oltiariq tumanidagi 13-umumiy oʻrta taʼlim maktabining texnologiya fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Umarqulov
Abdusattar Amanboyevich

-

Marhamat tumanidagi 31-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining matematika fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Xakimova Gulmira Abdullayevna

-

Yunusobod tumanidagi 260-umumiy oʻrta taʼlim maktabining informatika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Xakimova Sayyora Kubayevna

-

Mirzaobod tumanidagi 18-umumiy oʻrta taʼlim maktabining rus tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati

Xalimova Dilbar Ibadulloyevna

-

Buxoro shahridagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining milliy gʻoya va maʼnaviyat asoslari fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati

Xamrayev Nosirjon Kamalovich

-

Chortoq tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining rus tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Xusanova Hafiza Shirinboyevna

-

Navoiy shahridagi Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati

Hamroyeva Matluba Saidovna

-

Buxoro shahridagi 32-Mehribonlik uyi tarbiyachi yordamchisi, Buxoro viloyati

Shodmanova Shaxnoza Kurdashevna

-

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti qoshidagi akademik litseyning kimyo fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Eraliyeva Gulchexra Tuxtamaxamadovna

-

Buvayda tumanidagi 25-umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Yusupova Gulistan Jamalatdinovna

-

Qoraoʻzak tumanidagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yusupova Muyassar Xalliyevna

-

Beruniy tumanidagi 36-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yaqubova Maʼmura Isaqjonovna

-

Urganch shahridagi 29-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Oʻzbekiston Respublikasi

Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,

2019-yil 27-sentyabr


Fikr va mulohazalar

Spam bot protection (CAPTCHA)

Songgi yangiliklar: