Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Mart 2020   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
28.08.2012

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma bir yilligi munosabati bilan Huquqni muhofaza qilish organlari, mudofaa va Favqulodda vaziyatlar vazirliklari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

Davlatimizning mudofaa qudratini yanada yuksaltirish, milliy xavfsizlikni ta’minlash, yoshlarni milliy istiqlol g‘oyasi va ona Vatanga sadoqat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shayotgan katta hissasi hamda ijtimoiy-siyosiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvon berilsin:

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yurist»

Yusupov Xusanxon Abdugafurovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavf­sizlik xizmati xodimi

 

Mamlakat Qurolli kuchlarining jangovar tayyorgarligini oshirishdagi xizmatlari, milliy manfaatlarimizni himoya qilish va tinchlikni ta’minlash, barqarorlik va jamoat tartibini mustahkamlash borasidagi xizmat burchini bajarish chog‘ida mardlik, jasorat va fidoyilik ko‘rsatgani uchun quyidagilar mukofotlansin:

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Abrarov Shuxrat Bakievich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Atamuratov Baymurat — Qo­raqalpog‘is­ton Respublikasi Taxtako‘pir tumani Davlat soliq inspeksiyasi sho‘‘ba boshlig‘i

II darajali «Shon-sharaf» ordeni bilan

Ashurov Sobir Raxmatovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Birlashgan shtabining xizmat boshlig‘i

Jo‘rayev Dilshod Xaitovich — Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi komandiri

Insopov Sherzod Abdusamatovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Nishanbayev Saidkarim AbduxokimovichToshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi jinoyat qidiruv va terrorizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Olimov Dilshod Gaffarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavf­sizlik xizmati xodimi

Saliev Farxad Ubaydullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavf­sizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining bo‘linma boshlig‘i

Tashkulov Inatullo Ubaydullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

Temurov Uyg‘un Hamroevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Xidoyatov Rustam Dilmuradovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

 

«Do‘stlik» ordeni bilan

A’zamov Jamshid Normamatovich — Surxondaryo viloyati Boysun tumani Davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i

Daubayev Rustem Toxtarbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Dusanov Zoxid Abdukayumovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi raisi

Muxtarov Muxammadjan Yarullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari qo‘mondonining o‘rinbosari

Pen Andrey Yurevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Toshkent oliy harbiy-texnika bilim yurti kafedra boshlig‘i

Tadjiev Ravshan Tulkunovich — «Toshkent-AERO» ixtisoslashtirilgan bojxona kompleksi boshlig‘i

Tsoy Dmitriy Vladimirovich — O‘zbekiston Respublikasi Transport prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i

Shuman Aleksandr AlbertovichToshkent oliy umumqo‘shin qo‘mondonlik bilim yurti boshlig‘ining o‘rinbosari

Yaminov Shuxrat Maxmudovich — O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Huquqiy axborot bilan ta’minlash markazining rahbari

 

«Jasorat» medali bilan

Abduraxmanov Erkin Babaxanovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Adizov Xasan Panayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Ametov Nuratdin Djumabayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Babaxanov Kamoliddin Yandirovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Dunayev Andrey Yevgenevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Jiyanov Jasurbek Komilovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Jumayev Salimjon Aslonovich (marhum) — Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori

Zunnunov Shoakbar Narimanovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Zufarov Axmad Marsovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Ibragimov Inomjon Iskandarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining guruh o‘qchisi

Iskandarov Umid Atabekovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Ismayilov Axmadjon MuxtarovichNamangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri

Kadirov Doniyor Baxtiyorovich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jinoyat qidiruv va terrorizmga qarshi kurashish bosh boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Qodirov Zuxriddin Abdug‘affarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Quziev Sanjarboy Yo‘ldoshboevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mamanazarov Gulom Namazbayevich — Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri

Mayusupov Nurillo Nimadjanovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Melibayev Zafar Safarovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Miraximov Azizjon Yusupovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari

Miraxmedov Mirkomil Mirkabilovich — Davlat bojxona qo‘mitasining Toshkent viloyati bojxona boshqarmasi kontrabandaga qarshi kurashish bo‘limi muhim ishlar bo‘yicha katta tezkor vakili

Muratov Xurshid Eshnazarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining guruh komandiri

Nabiev Soxibjon Tulkinovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

Rasulov Elmurod Nurbekovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Raxmatullayev Muzafar Anvarjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

Saidov Sanjarbek Xoshimovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Sodiqov Akmaljon Latifovich — Andijon shahar ichki ishlar bo‘limi yong‘in xavfsizligi bo‘linmasi harbiylashtirilgan yong‘in xavfsizligi qismi katta yong‘in o‘chiruvchisi

Solayev Sherniyoz Nuraddinovich — Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri

Tursunaliev Baxtiyor MuratjanovichToshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi katta mutaxassisi

Umurzakov Ilxomjon Abdumalikovich — Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri

Usmonov Sirojiddin Safarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Xamrakulov Nabi Kodirkulovich — Jizzax viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi qutqaruvchisi

Xurramov Ulug‘bek — O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari

Chitkarov Xamdambek Kamil o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining guruh mutaxassisi

Chorshanbiev Baxtiyor Jumag‘ulovich — Qashqadaryo viloyati Yakkabog‘ tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Shermamatov Axmadjon Alimjonovich — Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri

Shodiev Ulug‘bek Qayumovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Ermetov Maxsud Bakpo‘latovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining guruh komandiri

Eshnazarov Ilhom Xayrullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabi guruh komandirining o‘rinbosari

Yuldashev Odil Sotvoldievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri o‘rinbosari

 

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Abdurasulov Yodgor Boykobilovich — Samarqand shahar ichki ishlar boshqarmasi yong‘in xavfsizligi bo‘limi harbiylashtirilgan yong‘in xavfsizligi qismi katta yong‘in o‘chiruvchisi

Ablyakimov Artur Fevzievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

Aglayev Botir TursunpulatovichToshkent shahar prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari

Alixonov Shuxrat Mirzaakbarovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Birlashgan shtabining bo‘lim boshlig‘i

Baimbetov Rinat Abatbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Botirov Xasan Arzuddinovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandirining birinchi o‘rinbosari

Voxidov Nemonjon Abdunabievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

Gadayev Urish Sattarovich — Sirdaryo viloyati Davlat soliq boshqarmasi davlat soliq bosh inspektori

Gaziev Alisher Tairovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism katta texnigi

Goyipov Kodir Bozorboevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

Davronov Abbosjon Abdullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Yerdashev Amanbay Bazarbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

Zaribekov Baxtiyar Mannabovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari

Ziyabayev Farrux Nartojievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Serjantlar tayyorlash maktabi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Ismailov Otabek Raximjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism mexanik radiotelefonisti

Ismonov Jamoldin Yusupovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

Kadirov Umar Sherboevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Kamilov Baxodirjon Sabirovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Birlashgan shtabining bo‘lim boshlig‘i

Koshnazarov Anvar Aknazarovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batalon komandiri

Qo‘chqorov Erkin Kenjayevich — Transportdagi Ichki ishlar boshqarmasi «Toshkent» aeroportidagi tarmoq ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i

Kushmakov Gulomjon Turgunovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Maksudov Baxtiyor Ashuralievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism zveno komandiri

Mamasodikov Nodir Musajonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism smena boshlig‘i

Mirzaliev Botirjon Xakimovich — O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligining boshqarma boshlig‘i

Mirsalixov Mirzafar — O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshlig‘i

Nasritdinov Rustam Xaydar­alievich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism xizmat boshlig‘i

Nizamov Jomol RashidovichNamangan viloyati Uchqo‘rg‘on tumani prokurori

Obidov Baxromjon Alijonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Parmanov Mirazim Mamatkarimovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Rajabbayeva Dildora Zakirovna — Davlat soliq qo‘mitasining Toshkent soliq kolleji yetakchi o‘qituvchisi

Ruziev Surxon Xamzayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism mutaxassisi

Sidikov Ilxom Tojivoevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Sotvoldiev Nodirjon Abduvoxitovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Tursunov Mirkomil Temirovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Urinboev Yusufjon Kabiljonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Xoliqov Fanisher Rizoevich — Davlat bojxona qo‘mitasining Surxondaryo viloyati bojxona bosh­qarmasi «Falaba» temir yo‘l chegara bojxona posti boshlig‘i o‘rinbosari

Xudayberdiev Po‘lat Axmatovich — Sud departamentining Navoiy viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i

Sharifov Muzaffar Isomiddinovich — Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi «Qo‘riqlash» boshqarmasi militsioneri

Shodiev Xayotjon Nodirovich — Buxoro viloyati Qorako‘l tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarlikning oldini olish bo‘limi boshlig‘i

Yusupov Bektosh Toyirovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

 

«Shuhrat» medali bilan

Abduvaxabova Maxmuda Asatullayevna — fuqarolik ishlari bo‘yicha Toshkent shahar sudi ­sudyasi

Aminjonova Matluba Axmedovna — O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining Oliy o‘quv kurslari kafedra boshlig‘i

Axmedova Yevgeniya Sobirovna — Samarqand viloyati prokuraturasi noziri

Baymuratov Nematilla — O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi sudyasi

Berdakov Raxman Yesenbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Bobojonova Salomat Nuraddinovna — Xorazm viloyati Yangiariq tumani davlat notarial idorasining notariusi

Djavadov Baxodir Xusainovich — Samarqand shahar «Djavadov X.A.» advokatlar hay’atining advokati

Yelmuratov Dauletbay Mar­qabayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Chimboy tumani prokurori

Jalolova Nadira RaxmanovnaNamangan viloyati Chust tumani fuqarolik holati dalolatnomalarini yozish bo‘limi mudirasi

Jumayev Shovkat Kuldashovich — Davlat bojxona qo‘mitasining Qashqadaryo viloyati bojxona bosh­qarmasi «Qarshi-Kerki» chegara bojxona posti kichik inspektor-kinologi

Jo‘rayev Nodirjon Savriddinovich — O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Qonunchilik bosh boshqarmasi boshlig‘i

Ibraximov Ulug‘bek Ro‘ziboevich — O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Soliq, valyutaga oid jinoyatlarga va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish departamenti bo‘lim bosh taftishchisi

Islomov Nuriddin Tovakkalovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati Davlat chegaralarini himoya qilish qo‘mitasi Chegara qo‘shinlari mintaqaviy shtabining nazoratchi-instruktori

Kazakov Usman Igamberdievich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mambetayev Nurgali Omarxanovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

Mardonov Abror Nurfaizovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

Matkarimov Javlonbek Bozorbayevich — Xorazm viloyati Xon­qa tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarlikning oldini olish guruhi katta inspektori

Masharipova Roza Kurbanbayevna — Urganch harbiy-akademik litseyining o‘qituvchisi

Mingirov Viktor Shaukolovich — O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Soliq, valyutaga oid jinoyatlarga va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish departamenti bo‘lim boshlig‘i

Muminov Avazbek Ulugbek o‘g‘li — Andijon shahar mahalla fuqarolar yig‘ini «Mahalla ­posboni» jamoat tuzilmasi rahbari

Musadjanov Kobil Karimovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mustapaqulov Odiljon Xoshimovich — O‘zbekiston mudofaa­siga ko‘maklashuvchi «Vatanparvar» tashkiloti Qo‘qon avtomobil maktabining o‘rgatuvchi ustasi

Muxamedov Umidjon Zakird­janovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Napasov Alloqul Hamroevich — Buxoro viloyati Qorako‘l tumani mahalla fuqarolar yig‘ini «Mahalla posboni» jamoat tuzilmasi rahbari

Narkulov Muxamadali UktamovichToshkent shahar Bektemir tumani Davlat soliq inspeksiyasi bo‘lim boshlig‘i

Neganova Galina Sergeevna — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi bo‘lim muhandisi

Nurumbetov Kuat Keulimjayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshq­armasining qutqaruvchisi

Okyulov Omanbay Toshkent davlat yuridik instituti «Xo‘jalik huquqi va xo‘jalik protsessual huquqi» kafedrasi professori

Ospanov Bekbosin Salievich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Chimboy tumani mahalla fuqarolar yig‘ini «Mahalla posboni» jamoat tuzilmasi rahbari

Saidov Akmal Jonboevich — Qashqadaryo viloyati Nishon tumani Davlat soliq inspeksiyasi bo‘lim boshlig‘i

Tulanov Maxamatibroxim Azimovich — jinoyat ishlari bo‘yicha Andijon viloyati sudi ­sudyasi

Turg‘unov Maxsudali Jurayevich — Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahar Davlat soliq inspeksiyasi davlat soliq bosh inspektori

Tursunov Abduazim Vasikovich — O‘zbekiston Aloqa va axborotlashtirish agentligi Davlat feld’egerlik xizmati bo‘lim boshlig‘i

Xamidov Atxam AdilovichToshkent shahar Hamza tumani ichki ishlar boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha katta tergovchisi

Xasanov Ozod AbdimuradovichToshkent viloyati Qibray tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika inspektori

Xolmatov Xabibulla Xamidullayevich — Chirchiq Oliy tank qo‘mondon-muhandislik bilim yurti kafedra katta o‘qituvchisi

Shamsiev Saydazim Xadievich — Jizzax viloyati Davlat soliq boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Shukurov Utkir Ruzievich — Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi jinoyat qidiruv va terrorizmga qarshi kurashish bosh­qarmasi katta tezkor vakili

Eraliev Dilshod Maxamadjonovich — Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi katta mutaxassisi

Eshimbetov Baxtiyor O‘raz­boevich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudi sudyasi

Yunusov Muxammadjon Pattayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Farg‘ona harbiy gospitalining bo‘linma boshlig‘i

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti  I.KARIMOV

 Toshkent shahri,  2012 yil 27 avgust


Fikr va mulohazalar

Spam bot protection (CAPTCHA)

So‘nggi yangiliklar: