O'zb  
 

Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Mart 2020   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
04.05.2017

JURNALISTIKA SOHASIDA OLTIN QALAM XII MILLIY MUKOFOTI UCHUN XALQARO TANLOV GOLIBLARI VA SOVRINDORLARI

JURNALISTIKA SOHASIDA BOSH MILLIY MUKOFOT

«Tafakkur» jurnali tahririyati — Bosh muharrir Erkin A’zamov

Istiqlol yillarida mamlakatimiz ijtimoiy-manaviy hayotida yuz bergan ulkan yangilanishlarni jamoatchilikka keng targ‘ib etgan turkum materiallari uchun

ASOSIY NOMINATSIYALAR

ENG YAXSHI JURNALISTIK MATERIAL UCHUN (TELEVIDENIYE):

1-orin:

Nilufar Jumayeva Madaniyat va marifat telekanali muharriri

Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilining maqsad-mohiyati va ijrosining amaliy jihatlarini ochib berishga qaratilgan Ochiq studiya nomli turkum korsatuvlari uchun

2-orin:

Zilolaxon Rasulova Ruxsor TV telekanali muharriri

Ozbekistonni rivojlantirishning 2017-2021 yillarga moljallangan Harakatlar strategiyasi maqsad-mohiyatini ochib berish hamda davlat hokimiyati organlari va xalq ortasida ochiq muloqotning samaradorligiga bagishlangan Muloqot va manfaat nomli turkum korsatuvlari uchun

3-orin:

Sevara Orinboyeva EOAVMA loyiha rahbari

Ijtimoiy ahamiyatga molik masalalarni tanqidiy va tahliliy yoritishga qaratilgan Xalq bilan muloqot: mening ovozim turkum tok-shoulari uchun

ENG YAXSHI JURNALISTIK MATERIAL UCHUN (RADIO):

1-orin:

Kumush Pardayeva Yoshlar radiosi muharrir-boshlovchisi

Yoshlarga oid davlat siyosati mohiyati keng yoritilgan, osib kelayotgan yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashga qaratilgan dasturlari uchun

2-orin:

Hojimurod Otaqulov Oriyat-dono radiokanali bosh muharriri

Yoshlarning jamiyatdagi faolligini oshirish, iqtidorli yigit-qizlarni qollab-quvvatlashga qaratilgan Zamonamiz yoshlari turkumidagi materiallari uchun

3-orin:

Ulbogan Yerimbetova Nukus FM radiosi muharriri

Qoraqalpogiston Respublikasida amalga oshirilayotgan ulkan bunyodkorlik ishlarini keng va tahliliy yoritgani uchun

ENG YAXSHI JURNALISTIK MATERIAL UCHUN (MATBUOT):

1-orin:

Qishloq hayoti gazetasi tahririyati Bosh muharrir Chori Latipov

Mamlakatimiz agrar sohasida yuz berayotgan muhim ijtimoiy-siyosiy va ijtimoiy-iqtisodiy ozgarishlarni keng yoritgani uchun

Ozbekiston adabiyoti va sanati gazetasi tahririyati Bosh muharrir Sirojiddin Saidov

Mamlakatimiz madaniy, adabiy hayotidagi yangilanishlarga qoshgan hissasi uchun

2-orin:

Ekonomicheskoye obozreniye jurnali Shef muharrir Yelena Ikayeva

Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan iqtisodiy islohotlarni keng va chuqur yoritgani uchun

3-orin:

Dilfuza Qoziyeva Fermer jurnali masul kotibi

Qishloq ahli hayotidagi yangilanishlar tahliliy yoritilgan materiallari uchun

ENG YAXSHI JURNALISTIK MATERIAL UCHUN
(INTERNET-JURNALISTIKA):

1- orin:

Umid Yoqubov Ozbekiston Milliy axborot agentligi OzA yetakchi muharriri

Mamlakatimiz hayotidagi ijtimoiy-iqtisodiy, madaniy jarayonlarni internet tarmogida keng yoritgani uchun

2 -orin:

Rustam Rahimov Jahon axborot agentligi mutaxassisi

Mamlakatimizda amalda oshirilayotgan siyosiy, ijtimoiy-iqtisodiy yangilanishlar jarayonini xorijiy auditoriyaga keng targib qilgani uchun

3-orin

Elmurodjon Ermatov Kun.uz veb-sayti muharriri

Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlari va roy berayotgan yangilanishlar jarayonini keng va tahliliy yoritgani uchun

RAGBATLANTIRUVChI MUKOFOTLAR BOYIChA:

Eng yaxshi matbuot xizmati nominatsiyasi:

Ozbekiston Respublikasi Davlat bojxona qomitasi matbuot xizmati Matbuot xizmati rahbari Nurbek Mustafoyev

Eng yaxshi fotoreportaj uchun nominatsiyasi:

Bahrom Abdurahimov Vatanparvar gazetasi fotomuxbiri

OAVda kitobxonlik madaniyati targib etilgan eng yaxshi material uchun nominatsiyasi:

Qodirjon Qayumov Sharq ziyosi gazetasi muxbiri

Chet ellik jurnalistning Ozbekiston haqidagi eng yaxshi materiali uchun nominatsiyasi:

Sheymus Kerni Euronews telekanalining Postcards korsatuvi muallifi va boshlovchisi

XALQARO HAMKORLAR NOMINATSIYALARI GOLIBLARI

YuNESKO vakolatxonasi

Nogironlar hayoti mavzusi yoritilgan eng yaxshi material uchun

Anora Sodiqova,dil.uz sayti muxbiri

BMT Axborot markazi

Ozbekiston va BMT hamkorligi yoritilgan eng yaxshi material uchun

Dildora Zaynuddinova, Uzbekistan Today gazetasi muxbiri

Yevropada Xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti

Yoshlarni ekstremizm va terrorizm kabi radikal tasirlardan asrash masalalari yoritilgan eng yaxshi material uchun

Georgiy Petrosyan, Ozbekiston Respublikasi IIV Postda Na postu gazetalari birlashgan tahririyati bolim mudiri

Mamlakatda davlat hokimiyati organlarining ochiqligi va hisobdorligini oshirish hamda jamoatchilik nazoratini rivojlantirish masalalari yoritilgan eng yaxshi tahliliy material uchun

Lobar Islomova, Anhor.uz sayti bosh muharriri

Project HOPE (USAID dasturi) (AQSh)

USAIDning sil kasalligiga qarshi kurash dasturi doirasida sil kasalligining oldini olish va davolash masalalari yoritilgan eng yaxshi material uchun

Iqboljon Abdujabborov, www.silning-davosi-bor.uz ҳ

D V V International (Germaniya)

Katta yoshdagilar, ayniqsa, ayollarga talim berish, qoshimcha yangi hunar inson hayoti yaxshilanishiga qanday yordam berganligining eng yaxshi namunalari aks etgan material uchun

Olga Nemirovskaya, Ekonomicheskoye obozreniye jurnali muxbiri

Mintaqaviy muloqot xalqaro tashkiloti (Sloveniya)

OAV korrupsiyaga qarshi kurashda

Maftuna Mamasiddiqova, Ruxsor TV telekanali muxbiri

Softline kompaniyasi

Axborot xavfsizligi masalalari yoritilgan eng yaxshi material uchun

Bogdan Shklyarevskiy, InfoCOM.uz sayti

XXRning Ozbekistondagi elchixonasi

Zamonaviy Ipak yolining iqtisodiy salohiyati haqidagi eng yaxshi material uchun

Sharofuddin Tolaganov, Ozbekiston TRK bolim mudiri

Ozbekistonning xorijiy mamlakatlar bilan madaniy-gumanitar aloqalarini mustahkamlash (jumladan, Xitoy bilan) borasida olib borilayotgan ishlar haqidagi eng yaxshi material uchun

Nargis Qosimova, OzDJTU xalqaro jurnalistika fakulteti dotsenti

Ozbekiston Respublikasi va Xitoy Xalq Respublikasi ortasidagi dostlik va hamkorlik mavzuidagi eng yaxshi material uchun (ikki mamlakat ortasidagi diplomatik munosabatlar ornatilganining 25 yilligi munosabati bilan)

Sha Dati, Sinxua axborot agentligining Toshkentdagi muxbiri

AQShning Ozbekistondagi elchixonasi

Xalq madaniy merosini saqlash masalalari yoritilgan eng yaxshi material uchun

Inna Akkermanseva, Na dosuge haftaligi bosh muharriri

Ozbekiston va AQSh ortasidagi dostlik va hamkorlik mavzusidagi eng yaxshi material uchun

Yuriy Chernogayev, Anhor.uz sayti sharhlovchisi

MILLIY HAMKORLAR NOMINATSIYALARI GOLIBLARI

Ozbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi

Mehnat munosabatlari mavzusi eng yaxshi yoritilgan material uchun

Hamidullo Matisayev, Andijon viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi apparatining bolim mudiri

Ijtimoiy sheriklik mavzusi eng yaxshi yoritilgan material uchun

Toshpolat Matiboyev, Ozbekiston temir yollari AJ sogliqni saqlash xizmati boshligi, jamoatchi jurnalist

Ozbekiston Mustaqil bosma OAV va axborot agentliklarini qollab-quvvatlash va rivojlantirish Jamoat fondi

Jurnalistika rivojiga qoshgan hissasi uchun Akromjon Inomov, Jizzax ovozi gazetasi bosh muharriri

Soglom ona va bola yili Davlat dasturi ijrosi yoritilgan eng yaxshi material uchun

Sarvar Ochilov, Fermer jurnali muxbiri


Fikr va mulohazalar

Spam bot protection (CAPTCHA)

Songgi yangiliklar: