Oxirgi sonda



Ko'p o'qilgan maqolalar



Dolzarb mavzu



Maqolalar arxivi

«    Mart 2020   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
26.08.2014

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma uch yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizning iqtisodiy salohiyatini yuksaltirish va islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirishdagi katta xizmatlari, ko‘p yillik samarali mehnati bilan qishloq va suv xo‘jaligi, sanoat, transport, aloqa hamda qurilish sohalarini rivojlantirishga qo‘shgan salmoqli hissasi, ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor»

Maxsudov Saidumar Isayevich - Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va yetishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot institutining Buxoro filiali katta ilmiy xodimi, Buxoro viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jalik xodimi»

Kim Robert Grigorevich - Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va yetishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot instituti laboratoriya mudiri

Safarov Baxtiyor Axmedovich - Mirishkor tumanidagi «Safar ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi»

Axmadjanova Yuldizxan Begmirzayevna - Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Bosh pillaxona» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh agronomi, Namangan viloyati

Soyipova Mukaddam Abdullayevna - Jalolquduq tumanidagi «Pilla» davlat korxonasi agronomi, Andijon viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador»

Xujabayev Rustem Tinibayevich - Konimex tumanidagi «Qizilqum» naslchilik shirkat xo‘jaligi bosh cho‘poni, Navoiy viloyati

Xujanov Ibragim Shaymardanovich - Qumqo‘rg‘on tumanidagi «Oqqapchig‘ay» shirkat xo‘jaligi bosh cho‘poni, Surxondaryo viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi»

Berdimuratov Berkinbay Izbayevich - «O‘zneftgazqazibchiqarish» aksiyadorlik kompaniyasining «Ustyurtgaz» unitar sho‘ba korxonasi «Surgil» gaz qazib chiqarish uchastkasi texnologik qurilma kuzatuvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nasirov Renat Usmanovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Qalmoqir» kon boshqarmasi Sharqiy kareri boshlig‘i, Toshkent viloyati

Pirmatov Rashid Xusanovich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» ochiq aksiyadorlik jamiyatining muhandislik markazi rahbari – bosh muhandis o‘rinbosari, Toshkent viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi»

Muzafarov Urinbay Abdulxayevich - «Tashgiprogor» ochiq aksiyadorlik jamiyatining bosh arxitektori

Palvanov Tura - Urganch shahridagi «Bunyodkor» mas’uliyati cheklangan jamiyatining bosh muhandisi, Xorazm viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan aloqa xodimi»

Baymurodov G‘ulamjon Olimovich - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining «Telekommunikatsiya transport tarmog‘i» filiali 4-bog‘lamasi yetakchi muhandisi, Samarqand viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi»

Mirsalixov Mirazim Mirazizovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» davlat aksiyadorlik kompaniyasining «Toshtemiryo‘lloyiha» mas’uliyati cheklangan jamiyati loyiha bosh muhandisi

Karimov Mirzaxid Sabirovich - «Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik kompaniyasining «7-avtokorxona» ochiq aksiyadorlik jamiyati haydovchisi, Toshkent shahri


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator»

Raimqulov Bozorboy - «Quyi Sirdaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Uchtom» irrigatsiya tizimi boshqarmasi muhandis-gidrometrologi, Jizzax viloyati

Xakimov Mirvali Mirzavaliyevich - «Sho‘ro‘zak-Sirdaryo» irrigatsiya tizimi boshqarmasi muhandis-gidrotexnigi, Sirdaryo viloyati


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi»

Nazirov Ulugbek Azizovich - «O‘zbekiston havo yo‘llari» Milliy aviakompaniyasining Uchuvchilar majmuasi «Boing» havo kemasi komandiri

Raximov Shohruh Abdujalilovich - «O‘zbekiston havo yo‘llari» Milliy aviakompaniyasining Uchuvchilar majmuasi «A-320» havo kemasi uchuvchi-yo‘riqchisi

Samarali mehnati va erishayotgan yutuqlari bilan mamlakatimizning mustaqilligini mustahkamlash hamda iqtisodiy qudratini oshirishga, yosh avlodni milliy va umuminsoniy qadriyatlar ruhida tarbiyalashga qo‘shgan katta hissasi, mehnatsevarligi, vatanparvarligi, jamoat ishlaridagi faolligi bilan umumxalq izzat-hurmatiga sazovor bo‘lganligi uchun quyidagilar mukofotlansin:


«El-yurt hurmati» ordeni bilan

Abdullayev Ibroxim - Namangan viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining kardiorevmatologiya bo‘limi mudiri

Axmedova Gulnara Umirovna - Jomboy iqtisodiyot va xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kolleji direktori, Samarqand viloyati

Yodgorova Rashida Tulanboyevna - Arnasoy tumanidagi «Sangzor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Ibragimov Aziz Yuldashevich - 1-Respublika klinik shifoxonasi bosh shifokori, Toshkent shahri

Quldasheva Matlubaxon - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Ma’murobod» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

Kurbanova Sanam Xudaynazarovna - Qumqo‘rg‘on tumanidagi «Imomtepa» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Surxondaryo viloyati

Qurbonov Sobir Hayitovich - Buxoro viloyati 2-ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar olimpiya zaxiralari sport maktabi kurash bo‘limi bosh murabbiyi

Ortiqov G‘anijon Raxmatullayevich - Chortoq tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Namangan viloyati

Rajabov Esanbay - Qashqadaryo viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi raisi

Ruzmetov Egambergan - «Nuroniy» jamg‘armasining Urganch shahar bo‘limi raisi, Xorazm viloyati

Saydkasimov Erkin - Quyi Chirchiq tumanidagi «Said Erkin» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Toshboltayeva Diloromxon Adxamovna - Farg‘ona tumanidagi «Shohimardon» qishloq vrachlik punkti mudiri, Farg‘ona viloyati

Usnatdinov Sharap - Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazining Qoraqalpog‘iston bo‘limi rahbari

Farmanova Narpashsha - Xovos tumanidagi «Oqchangal» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Sirdaryo viloyati

Xamidova Omatxon - Andijon tumanidagi «Omad-97» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Sharipova Mavjuda Adizovna - Qiziltepa tumanidagi «Oqmachit» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Navoiy viloyati


«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Abbasov Baxtiyar Maxmudjanovich - «Farg‘onaazot» ochiq aksiyadorlik jamiyatining ammiak ishlab chiqarish sexi smena boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Abduraxmonov Abdunabi Abduraimovich - Jizzax tumanidagi «Qo‘rg‘ontepa» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Alimkulov Berdimurat Sayidovich - Sirdaryo gidrogeologiya meliorativ ekspeditsiyasining meliorativ tadbirlar dasturini shakllantirish va loyihalashni tashkil qilish bo‘limi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Arifxanov Sur’at Anvarovich - Toshkent shahar telefon tarmog‘ining «Data-Center» boshqarish xizmati boshlig‘i

Babajanov Kural - «Quyi Amudaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Qaramazi-Qilichboy» irrigatsiya tizimi boshqarmasi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Basidov Iskandar Sabitovich - «O‘zbekenergo» davlat aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi

Kuldashev Faxritdin Rizoyevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining Zarafshon qurilish boshqarmasi kran mashinisti, Navoiy viloyati

Raimov Ismatilla - Sho‘rchi tumanidagi «Sho‘rchi» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

Raximov Choriyor Qurbonovich - «O‘zgeoburg‘uneftgaz» aksiyadorlik kompaniyasining «Qashqadaryo parmalash ishlari» ochiq aksiyadorlik jamiyati muhandislik-texnologiya xizmati boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Sayilxonov Ro‘ziquli Sayipovich - Qorako‘l tumanidagi «Sohib» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Sarimsakov Tursunpo‘lat - Namangan shahridagi «Elektr qurilmalari» ishlab chiqarish korxonasi bosh muhandisi, Namangan viloyati

Turdimuratov Turganbay Amangeldiyevich - «Quyi Amudaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining irrigatsiya tarmoqlari va gidrotexnik inshootlardan foydalanish sektori boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi


«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abdullayev Babanazar Nurbutayevich - «Qizilqumsement» ochiq aksiyadorlik jamiyati aylanma pech katta mashinisti, Navoiy viloyati

Adambayev Nasulla Xabibullayevich - «Tuyamo‘yin gidroelektrostansiyasi» davlat korxonasi smena boshlig‘i, Xorazm viloyati

Aliyorov Umbar Abduzoirovich - Sherobod tumanidagi «Odil» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Basitxanova Elmira Irkinovna - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Begdullayev Axmet Kobeysinovich - «Qo‘ng‘irot soda zavodi» unitar korxonasining texnik ishlab chiqarish bo‘limi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Valiyev Muxitdin Turginovich - Uychi tumani hokimi, Namangan viloyati

Gaibnazarov Boxodir Rixsialiyevich - Olmazor tumani hokimi, Toshkent shahri

Zakirov Uktam Buriyevich - «Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Narpay-Navoiy» irrigatsiya tizimi boshqarmasi gidrotexnigi, Samarqand viloyati

Yo‘ldashev Rajapbay - Amudaryo tumani hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mamadaliyev Ravshanbek Mamatkadirovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining departament mudiri

Mamatkulov Shukurali Abduraximovich - «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» ochiq aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisi, Sirdaryo viloyati

Mirzayev Zoyir Toirovich - Samarqand viloyati hokimi

Omanova Odinaxon - Oltinko‘l tumanidagi «Ayshaxonim» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Andijon viloyati

Rasulova Muxarram Nurmatovna - Olmazor tumanidagi «Achaobod» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Toshkent shahri

Raxmatova Diloram Turgunovna - Pop tumanidagi «Turg‘unboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Raxmonkulov Murod Toshtemirovich - Jizzax shahridagi «Meros» ko‘p tarmoqli qurilish korxonasi muhandisi, Jizzax viloyati

Ro‘ziboyev Ergash - «Nuroniy» jamg‘armasining Bekobod tumani bo‘limi raisi, Toshkent viloyati

Turayev Mirxamid Obidovich - O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligining bo‘lim boshlig‘i

Xaydarova Lola Djurakulovna - Samarqand shahridagi «8-Mart» mas’uliyati cheklangan jamiyati tikuvchisi, Samarqand viloyati

Xodjayev Muxiddin Allayarovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas’ul xodimi

Xoliqov Zokir Xodiyevich - «G‘arbiy O‘zbekiston gidrogeologiya ekspeditsiyasi» davlat korxonasi bosh geologi, Buxoro viloyati

Ermatov Botirali Ismailovich - «Dehqonobod kaliyli o‘g‘itlar zavodi» unitar korxonasining lahim o‘tish kombayni mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Yuldashev Sharipdjon - «Qo‘qon mexanika zavodi» ochiq aksiyadorlik jamiyati direktori, Farg‘ona viloyati


«Do‘stlik» ordeni bilan

Avazov Ro‘zimurot - Sherobod tumani hokimi, Surxondaryo viloyati

Aytjanova Nuriya Djalgasbayevna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

Aldabergenov Kayrat Tutkaboyevich - Tomdi tumani hokimi, Navoiy viloyati

Alliyarova Aysanem Joldasbayevna - Taxtako‘pir tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Javodov Askar Nazarovich - Vobkent tumani hokimi, Buxoro viloyati

Jumanazarov Omanboy G‘oyipovich - Xonqa tumani hokimi, Xorazm viloyati

Zokirova Umidaxon Tursunovna - O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining bo‘lim boshlig‘i

Israilov Negmat Sattibayevich - «Maksam-Chirchiq» ochiq aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisining rekonstruksiya va modernizatsiyalash bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent viloyati

Kabilov Alisher Djumabayevich - «Samarqand avtomobil zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining ishlab chiqarish majmuasi ustasi, Samarqand viloyati

Karimov Mamirjon Razzoqovich - «Buxoro neftni qayta ishlash zavodi» unitar korxonasining asosiy ishlab chiqarish sexi texnologik qurilma katta kuzatuvchisi, Buxoro viloyati

Qo‘chqarova Iroda Sadiqovna - Mingbuloq tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Namangan viloyati

Mamataminova Odinaxon - Baliqchi tumanidagi «Xo‘jaobod» mas’uliyati cheklangan jamiyati tikuvchisi, Andijon viloyati

Maxammadiyev Rashid Urakovich - Qamashi tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Mengliyev Eshmat To‘rayevich - Sherobod tumanidagi «Xo‘jaikontuz» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi, Surxondaryo viloyati

Muxammadiyev Ulug‘bek Nasriddinovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

Nishanov Kudrat - «Nuroniy» jamg‘armasining Zarbdor tumani bo‘limi raisi, Jizzax viloyati

Ochilov Olim Ashurovich - «Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi» unitar korxonasining qozon turbina sexi katta mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Samoylov Sergey Vladimirovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

Fayziyeva Feruza Mardonovna - Nurota tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Navoiy viloyati

Xaydarova Zaynab - Narpay tumanidagi «Mehnat-rohat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Xayitbayev Kadambay Ataxanovich - «93-maxsus trest» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Urganchenergomontaj» mas’uliyati cheklangan jamiyati brigada boshlig‘i, Xorazm viloyati

Xodjayarova Klara Mirzayevna - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining Sirdaryo filiali yetakchi muhandisi, Sirdaryo viloyati

Xojimatov Murot Maxkamovich - «O‘ztemiryo‘lmashta’mir» unitar korxonasining «Quyuv-mexanika zavodi» sho‘ba korxonasi mexanika-yig‘uv sexi tokari, Toshkent shahri

Shodiyev A’zamjon Xoshimovich - «O‘zmaxsusmontajqurilish» aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi


«Shuhrat» medali bilan
(100 yoshdan oshganlar)

Atabayev Mamadjan - Namangan shahri, Namangan viloyati

Ataboyeva Dilbarxon - Oltinko‘l tumani, Andijon viloyati

Boymurodova Tuman - Xatirchi tumani, Navoiy viloyati

Donayeva Buston - Qamashi tumani, Qashqadaryo viloyati

Jo‘rayeva Uljon - Narpay tumani, Samarqand viloyati

Kadirov Yuldash - Shayxontohur tumani, Toshkent shahri

Mamataliyeva Anor - Sho‘rchi tumani, Surxondaryo viloyati

Nazarov Karim - Vobkent tumani, Buxoro viloyati

Nomonova Xuriliqo - Forish tumani, Jizzax viloyati

Raximova Tursunoy - Buvayda tumani, Farg‘ona viloyati

Erimbetova Aysha - Ellikqal’a tumani, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Yulyakshiyeva Ugilay - Guliston tumani, Sirdaryo viloyati

Yusupova Ashirat - Urganch tumani, Xorazm viloyati

Yusupova Xabiba - O‘rta Chirchiq tumani, Toshkent viloyati


«Jasorat» medali bilan

Abilov Zafar Abdijamilovich - Ohangaron tumanidagi «Eyvalekmaxsustemir-beton» ochiq aksiyadorlik jamiyati chilangari, Toshkent viloyati

Aliyeva Zuxra Axmadaliyevna - Toshkent shahar nogiron ayollar va bolalar ma’naviyat va ma’rifat markazining tikuvchilik to‘garagi rahbari

Batirov Babur Maqsudovich - Davlat-tijorat Xalq bankining Gurlan tumani filiali bosh mutaxassisi, Xorazm viloyati

Bozorova Soliha Amonovna - Peshku tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Buxoro viloyati

Erniyazova Manzura Adilbayevna - Mo‘ynoq tumanidagi «Manzura» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Zaripova Alfiya Tagirzyanovna - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining 1-gidrometallurgiya zavodi hisobchisi, Navoiy viloyati

Kamalov Rejabali Sayfutdinovich - Jalolquduq tumanidagi maishiy texnika ta’mirlash ustasi, Andijon viloyati

Rasulov Mamasodiq Sidikovich - Mingbuloq tumanidagi «Ishonch» mas’uliyati cheklangan jamiyati ishchisi, Namangan viloyati

Rasulova Nodira Xolmuratovna - Baxmal tumani tibbiyot birlashmasi shifokor-fizioterapevti, Jizzax viloyati

Ergasheva Musallam Xalilovna - Pastdarg‘om tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Samarqand viloyati

Ergashov Akramjon - Oqoltin tumanidagi «Akram o‘g‘li Xayitboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Eshonqulov Ilxomjon Xasanovich - Farg‘ona shahridagi «Orzu» nogironlarni sog‘lomlashtirish sport klubi murabbiyi, Farg‘ona viloyati

Yusupov Panjiboy Boltayevich - Termiz tumani telekommunikatsiyalar bog‘lamasi elektr montyori, Surxondaryo viloyati

Yaratov Vali Razzoqovich - Erkin ijodkor – shoir, Kasbi tumani, Qashqadaryo viloyati


«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Mirzayev G‘ofurjon G‘aniyevich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas’ul xodimi

Muxamedov Ulugbek Tashpulatovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas’ul xodimi

Sayfulov Rustam Amirovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas’ul xodimi


«Shuhrat» medali bilan

Abdijalilov Sapar - «Qumqo‘rg‘on MTP» ochiq aksiyadorlik jamiyatining markaziy ta’mirlash ustaxonasi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Abdijamilov Joldasbay Zinatdinovich - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi

Abdullayeva Mukaddasxon Ibaydullayevna - Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazining Asaka tumani bo‘limi rahbari, Andijon viloyati

Abdullayeva O‘g‘iljon Jumaniyozovna - Qo‘shko‘pir tumanidagi «O‘rtayop» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Xorazm viloyati

Abduraxmanov Bobomurod Urolovich - «Sho‘rtan gaz-kimyo majmuasi» unitar sho‘ba korxonasining qurilma katta kuzatuvchisi, Qashqadaryo viloyati

Abdusalomov Lazizjon Abdualiyevich - «GM Powertrain – Uzbekistan» aksiyadorlik jamiyatining sex ustasi, Toshkent viloyati

Aytbayev Ravshan Alimbekovich - «Parking Konstrakshn Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati ish yurituvchisi, Toshkent shahri

Akbarov Maxmutjan Umarovich - «Maxsustrans» davlat ishlab chiqarish boshqarmasining «Chilonzor-Maxsustrans» avtokorxonasi haydovchisi, Toshkent shahri

Aliqulov Matkarim Yusufovich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining 3-gidrometallurgiya zavodi sex boshlig‘i, Navoiy viloyati

Allanazarova Norjon Jumanozorovna - «Mahalla» xayriya jamoat fondining Mirzo Ulug‘bek tumani bo‘linmasi raisi, Toshkent shahri

Almatov Odil Turabekovich - «Bekobodsement» ochiq aksiyadorlik jamiyatining sex boshlig‘i, Toshkent viloyati

Ametova Tamara Ayapovna - Shumanay tumanidagi «Birleshik» ovul fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Amirova Novbahor Hamroqulovna - Oqdaryo tumanidagi «Boshdarxon» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Samarqand viloyati

Axmadaliyeva Mukaddasxon Muxammadjanovna - «Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi» unitar sho‘ba korxonasining 17-sexi muhandis-texnologi, Farg‘ona viloyati

Axmadjonov Adxam Nomonovich - Oltiariq tumanidagi «Fayz-Binokor Oltiariq» qurilish-montaj korxonasi ish yurituvchisi, Farg‘ona viloyati

Axmedov Baxriddin Jo‘rayevich - Mingbuloq tumanidagi «Mashina-traktor parki» ochiq aksiyadorlik jamiyati mexanizatori, Namangan viloyati

Axmedov Maxmud Barotovich - «JV MAN Auto-Uzbekistan» qo‘shma korxonasining yetakchi muhandisi, Samarqand viloyati

Axtamova Farida Axmadjanovna - Payariq tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Samarqand viloyati

Ashurov Abdisamad Xudaykulovich - Qarshi tumani obodonlashtirish boshqarmasi bosh muhandisi, Qashqadaryo viloyati

Baykeldiyeva Mayram Nuraliyevna - Termiz shahridagi «Turon» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Surxondaryo viloyati

Begmatova Marhamat Nurmamatovna - Yangiobod tumanidagi «Puchug‘oy» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Jizzax viloyati

Bekmuratova Baglan - «O‘zbekiston pochtasi» ochiq aksiyadorlik jamiyati Jizzax filialining Paxtakor pochta aloqa tarmog‘i 2-aloqa bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Berdiqulova Momosulov O‘rolovna - Chiroqchi tumanidagi «Chiroqchi» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

Boboyev Odil Maxamadjonovich - «Toshkent metropoliteni» davlat unitar korxonasining «Chilonzor» elektrodeposi mashinisti, Toshkent shahri

Bozarova Ayshaxon Qo‘ysinboyevna - Beshariq tumanidagi «Beshariqtekstil» qo‘shma korxonasining yigiruv sexi brigada boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Gayibnazarov Egamberdi Kambarovich - Buloqboshi tumanidagi «Shirmonbuloq tosh koni» davlat unitar korxonasi muhandis-mexanigi, Andijon viloyati

Doniyorova Oltin Choriyevna - Kasbi tumanidagi «Kasbi» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Qashqadaryo viloyati

Eshmuratov Zaripbay Utepovich - «Shimoliy-G‘arbiy» xalqaro va davlat ahamiyatidagi avtomobil yo‘llarni saqlashga ixtisoslashtirilgan ta’mirlash-foydalanish korxonasining Qo‘ng‘irot filiali buldozer mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jurayeva Gulzoda Po‘lotovna - Olot tumanidagi «Opshoq» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Buxoro viloyati

Zakirov Shuxrat Fatxullayevich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» davlat aksiyadorlik kompaniyasining «O‘zbekiston» lokomotiv deposi «Afrosiyob» elektropoyezdi mashinist-murabbiyi, Toshkent viloyati

Ziyayeva Shoxista Murodilloyevna - Buxoro shahridagi «Deu Tekstil Buxoro» mas’uliyati cheklangan jamiyatining yigiruv bo‘limi brigada boshlig‘i, Buxoro viloyati

Zoirov To‘rabek Mardanovich - Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazining Termiz tumani bo‘limi rahbari, Surxondaryo viloyati

Zufarov Muradjon Mirjalalovich - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining «Toshkent yo‘lovchi vagonlarni qurish va ta’mirlash zavodi» ochiq aksiyadorlik jamiyatidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Toshkent shahri

Igamberdiyev Xamidulla Fatxullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sho‘ba mudiri

Izbosarov Raxmon - «Nuroniy» jamg‘armasining Buvayda tumani bo‘limi raisi, Farg‘ona viloyati

Imomnazarova Tursunoy Egamnazarovna - Pop tumanidagi «Papfen» mas’uliyati cheklangan jamiyati ip yigiruvchisi, Namangan viloyati

Ismailov Shuxrat Yaxyayevich - O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligining Bosh boshqarma boshlig‘i

Ismailova Zulfiya - «Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Xonqa tumani tayanch punkti direktori, Xorazm viloyati

Ishmurzayev Abdurasul Abdullayevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining Janubiy kon boshqarmasi «Zarmitan» koni lahimchisi, Navoiy viloyati

Yuldoshev Valiqul Ultayevich - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Pardoz» mas’uliyati cheklangan jamiyati ish yurituvchisi, Samarqand viloyati

Kavlanova Kamila Anvarovna - Toshloq tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Farg‘ona viloyati

Kadirov Botirjon Abdubasitovich - «Toshkent issiqlik elektr stansiyasi» unitar korxonasining 2-qozon turbina sexi katta mashinisti, Toshkent viloyati

Kadirova Muyassar Djumayevna - O‘zbekiston sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasining Surxondaryo viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi

Kaypanova Gulnar Kdirbayevna - «Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududiy filiali shifokor-pediatri

Kenjayev Baxodir Axmatovich - Boyovut tumanidagi «Axmadiy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Kulmanov Eshdavlat Tursunovich - «O‘zneftgazqazibchiqarish» aksiyadorlik kompaniyasining «Jarqo‘rg‘onneft» ochiq aksiyadorlik jamiyati geologi, Surxondaryo viloyati

Kurbaniyazov Otoxon Bobojanovich - Amudaryo tumanidagi «Amirxon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kurbanov Abdusattar Abduxamidovich - «Yangi Angren issiqlik elektr stansiyasi» ochiq aksiyadorlik jamiyatining smena boshlig‘i, Toshkent viloyati

Kurbanov Musa Axmatovich - Mirzaobod tumani yo‘l xo‘jaligi pudrat ta’mirlash-foydalanish korxonasining avtoskreper haydovchisi, Sirdaryo viloyati

Mansurov Begdulla Karimollayevich - «Janubgazqurilish» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Ustyurtgazqurilish» unitar korxonasi g‘isht teruvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mirzasaidova Dilshod - Parkent tumanidagi «Markaziy» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Toshkent viloyati

Mirzaxalilova Odinaxon Nozimovna - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Ulug‘nor tumani kengashi «Kamalak» bolalar tashkiloti raisi, Andijon viloyati

Mirsagatov Talat Turabayevich - «Toshissiqquvvati» ishlab chiqarish birlashmasining Yakkasaroy tumani boshqarmasi ustasi, Toshkent shahri

Mixmanov Oleg Solijonovich - Xonobod shahridagi «O‘zKoji» qo‘shma korxonasining ishlab chiqarish departamenti bosh menejeri, Andijon viloyati

Moyliyev Shokir Xurramovich - «Parking Konstrakshn Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi, Toshkent shahri

Mubarakshin Ruslan Gazizovich - «Toshkent issiqlik elektr markazi» ochiq aksiyadorlik jamiyati direktori, Toshkent shahri

Muqimov Tolib Gadoyevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining 2-gidrometallurgiya zavodi uchastka boshlig‘i, Navoiy viloyati

Murodaliyev Valisher G‘aniyevich - Andijon shahridagi «O‘z-DongJu Peint Kompani» qo‘shma korxonasining ishlab chiqarish sexi menejeri, Andijon viloyati

Namozov Shermurod Rustamovich - «O‘zgeoburg‘uneftgaz» aksiyadorlik kompaniyasining «Koson neft va gaz qidiruv ekspeditsiyasi» sho‘ba korxonasi bosh geologi, Qashqadaryo viloyati

Niyazova Maryam Kadirovna - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Kumush tola» xususiy korxonasi rahbari, Samarqand viloyati

Norqulov Baxtiyor Yo‘ldoshevich - «Muborak gazni qayta ishlash zavodi» unitar sho‘ba korxonasining sex sozlovchisi, Qashqadaryo viloyati

Nurmatov Baxodir Norpulatovich - «Jo‘ra qurilish sarkor» mas’uliyati cheklangan jamiyati montajchisi, Toshkent shahri

Nurullayeva Gulbaxor Muxamadovna - Buxoro shahridagi «Qadr» xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Buxoro viloyati

Obuxov Andrey Gennadevich - «Fonon» davlat ilmiy-ishlab chiqarish korxonasi chilangari, Toshkent shahri

Primbetov Paraxat Turdimuratovich - «Parking Konstrakshn Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati montajchisi, Toshkent shahri

Rajabov Tura Jurayevich - «93-maxsus trest» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Buxorosanoatenergomontaj» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Buxoro viloyati

Razikov Shavkat Djalilovich - «O‘zkabel» qo‘shma korxonasi bosh muhandisi, Toshkent shahri

Raximdjanova Diloram Ishbayevna - Sergeli tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Toshkent shahri

Raxmatillayev Batirjon Ergashovich - «Elektrtarmoqqurilish» ochiq aksiyadorlik jamiyatining Chirchiq metall tuzilmalar zavodi sex boshlig‘i, Toshkent viloyati

Ruzimatova Mukaddasxon Xusanbayevna - Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Madaniyat» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Namangan viloyati

Ruzimova Raximajon Allaberganovna - Shovot tumanidagi «Royat» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Xorazm viloyati

Ruzmatova Mukaram Tursunbayevna - «O‘zbekiston qattiq qotishmalar va o‘tga chidamli metallar kombinati» ochiq aksiyadorlik jamiyatining metallurgiya sexi muhandis-texnologi, Toshkent viloyati

Ro‘zimurotov Axtam Beshimovich - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy kengashining boshlang‘ich tashkilotlar bilan ishlash bo‘limi mudiri

Sayidov Sobir Toxirovich - Beshariq tumanidagi «Tovul» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

Saypulayev Arip Musayevich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» davlat aksiyadorlik kompaniyasining Qarshi lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Sanoqulova Dilbar Jo‘rayevna - Ohangaron tumanidagi «Guliston» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Toshkent viloyati

Safarov Islam Akramovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» davlat aksiyadorlik kompaniyasining 17-yo‘l qurilishi mashinalari stansiyasi brigada boshlig‘i, Buxoro viloyati

Sidabullayev Tulbay Kadirovich - Gurlan tumanidagi «Saidabdulla bobo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Suyunov Sherali Amanovich - «Sardoba paxta tozalash» ochiq aksiyadorlik jamiyati smena ustasi, Sirdaryo viloyati

Tillyabayev Baxtiyor Asatullayevich - Farg‘ona shahridagi «Avtooyna» mas’uliyati cheklangan jamiyatining mexanik ta’mirlash sexi ustasi, Farg‘ona viloyati

Timoùuk Dmitriy Viktorovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» ochiq aksiyadorlik jamiyati bosh energetigi, Toshkent viloyati

Toshov Akmal Akramovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sho‘ba mudiri

Turdiyev Abdisodiq Payg‘amovich - Sherobod tumanidagi «Oazis» xususiy korxonasi rahbari, Surxondaryo viloyati

Turdikulova Xosiyatoy Marifaliyevna - Dang‘ara tumanidagi «Sanam» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

Tursunov Maxmud Shirinovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining «Markaziy O‘zbekiston geologik tasvirlash, izlash ekspeditsiyasi» davlat korxonasi uchastka boshlig‘i, Navoiy viloyati

Uralova Dilfuza Djumanovna - Mirzaobod tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Sirdaryo viloyati

Urunov Shavkat Ismayilovich - Xonqa tumanidagi «Xonqa non» xususiy korxonasi texnologi, Xorazm viloyati

Usmanova Munira Saydaxmedovna - Yakkasaroy tumanidagi «O‘rikzor» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Toshkent shahri

Xaydarova Busara Kasimovna - Mingbuloq tumanidagi «Qozoqovul» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

Haydarova Inobat Xolmuminovna - Nurobod tumanidagi «Nurbuloq» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Samarqand viloyati

Xayitboyev Baxtiyor Lapasovich - «O‘ztransgaz» aksiyadorlik kompaniyasining G‘allaorol magistral gaz quvurlari boshqarmasi haydovchisi, Jizzax viloyati

Xalikov Akborjan Mordanovich - «Navoiyazot» ochiq aksiyadorlik jamiyatining sex boshlig‘i, Navoiy viloyati

Xamdamov Xikmat Radjabovich - «Navoiy issiqlik elektr stansiyasi» ochiq aksiyadorlik jamiyatining issiqlik avtomatikasi va o‘lchash sexi ustasi,
Navoiy viloyati

Xasanov Dilshad Erkinjanovich - «Andijonkabel» qo‘shma korxonasi bosh muhandisining texnologiyalar bo‘yicha o‘rinbosari, Andijon viloyati

Hojiyev Rashid Uzoqovich - «O‘zgeoburg‘uneftgaz» aksiyadorlik kompaniyasining «Qorovulbozor neftgaz qidiruv ekspeditsiyasi» sho‘ba korxonasi burg‘ulash ustasi, Buxoro viloyati

Xolmuradov Akmal Arslanovich - O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining jamg‘arma direktori

Xon Vilorik - «93-maxsus trest» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Nukussanoattexmontaj» mas’uliyati cheklangan jamiyati payvandlovchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xudayberdiyev Tojimurat Normuratovich - «Jizzax akkumulyator zavodi» ochiq aksiyadorlik jamiyatining sex ustasi, Jizzax viloyati

Xudoyberdiyev Elyorbek Xatamovich - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakati qoshidagi «O‘quv-uslubiy markaz» nodavlat ta’lim muassasasining Farg‘ona viloyatidagi bosh koordinatori

Shamsutdinova Muxay’ya Abduxamitovna - «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Bekobod tumani kengashi yetakchi mutaxassisi, Toshkent viloyati

Shmidt Viktor Ottovich - «O‘zbekiston havo yo‘llari» Milliy aviakompaniyasi O‘quv-mashg‘ulot markazining trenajyor majmuasi boshlig‘i

Ermatov Ma’ruf Nurmaxanbatovich - «O‘zbekko‘mir» ochiq aksiyadorlik jamiyatining «Belazko‘mir» filiali «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati

Yakubbayev Maxamadjon Turabekovich - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi «5-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati


O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti I.Karimov

Toshkent shahri, 2014-yil 25-avgust

Fikr va mulohazalar

Spam bot protection (CAPTCHA)

So‘nggi yangiliklar: