Охирги сонда



Кўп ўқилган мақолалар



Долзарб мавзу



Мақолалар архиви

«    Dekabr 2019   
Du Se Cho Pa Ju Sha Ya
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
19.11.2019

Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига кўрсатилган номзодлар рўйхати

Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг ХI қурултойида

Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутатлигига кўрсатилган номзодлар

РЎЙХАТИ

 

Қорақалпоғистон Республикаси бўйича:

1-Нукус
сайлов округидан

-

Айбергенов Рустем Бердибаевич 1968 йил
29 январда туғилган, ҳуқуқшунос, иқтисодчи, Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг Қорақалпоғистон Республикаси бошкармаси хузуридаги хакамлик суди раиси

2-Тўрткўл
сайлов округидан

-

Худайбергенов Пулат Кутлумуратович 1966 йил 26 августда туғилган, шифокор, Қорақалпоғистон Республикаси Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси шошилинч тиббий ёрдам бўлими мудири

3-Элликқалъа
сайлов округидан

-

Тажимова Мухаббат Абдукадировна 1963 йил
24 апрелда туғилган, педагог, Беруний туманидаги 7-мактабгача таълим муассасаси мудири

4-Амударё
сайлов округидан

-

Юсупова Гулшод Чаршанбаевна 1973 йил
24 апрелда туғилган, шифокор, “Оила” илмий-амалий тадқиқот маркази Амударё туман бўлими раҳбари

5-Хўжайли
сайлов округидан

-

Махалов Хамидулла Гайбуллаевич 1974 йил
27 январда туғилган, муҳандис-механик, “Тахиатошгидроэнергоқурилиш” унитар корхонаси директор ўринбосари

6-Чимбой
сайлов округидан

-

Сабуров Бегдияр Токтасынович 1978 йил
29 августда туғилган, молиячи, Марказий банк Қорақалпоғистон Республикаси Бош бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

7-Орол
сайлов округидан

-

Утегенова Зияда Исмайловна 1970 йил 5 мартда туғилган, санитария-эпидемиология шифокори, Мўйноқ тумани ҳокимининг ўринбосари - хотин-қизлар қўмитаси раиси

8-Ақманғит
сайлов округидан

-

Камалов Мурат Русланович 1991 йил 15 июлда туғилган, педагог, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Қорақалпоғистон Республикаси кенгаши Спорт, саломатлик ва ёш оилалар билан ишлаш бўлими мудири

Андижон вилояти бўйича:

9-Андижон
сайлов округидан

-

Исакова Муножатхон Абиджановна 1981 йил
18 ноябрда туғилган, педагог, Андижон шаҳридаги 3-сон болалар мусиқа ва санъат мактаби директори

10-Олтинкўл
сайлов округидан

-

Сатимова Гулноза Ғуломжоновна 1986 йил
1 октябрда туғилган, педагог, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Олтинкўл туман кенгаши раиси

11-Бўз
сайлов округидан

-

Абдуллаева Гулнорахон Маърифжоновна
1967 йил 8 октябрда туғилган, психолог, иқтисодчи, Ўзбекистон давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашининг Андижон вилояти бўйича масъул ташкилотчиси

12-Шаҳрихон
сайлов округидан

-

Бўтаева Замирахон Махмудовна 1966 йил
1 августда туғилган, шифокор,“Туғён” хусусий клиникаси бош шифокори

13-Асака
сайлов округидан

-

Нишонов Исроилжон Абдумуталибович
1985 йил 15 февралда туғилган, тилшунос, Андижон вилояти касб-ҳунар таълими бошқармаси бошлиғи ўринбосари

14-Марҳамат
сайлов округидан

-

Мамажонов Турсунали Ахмаджонович 1970 йил 24 февралда туғилган, машинасозлик технологияси, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марҳамат туман кенгаши раиси

15-Хўжаобод
сайлов округидан

-

Шакирова Чаросхон Турғуновна 1965 йил
18 августда туғилган, педагог, Андижон давлат университети санъатшунослик факультети декани

16-Пахтаобод
сайлов округидан

-

Игамбердиев Алишер Усманович 1976 йил
31 майда туғилган, муҳандис-технолог,
Андижон вилояти Иқтисодиёт ва саноат бош бошқармаси бошлиғи

17-Қўрғонтепа
сайлов округидан

-

Сайдалиев Зафар Мелиқўзиевич 1974 йил
28 майда туғилган, педагог,
Қўрғонтепа туманидаги 43-мактаб директори ўринбосари

18-Избоскан
сайлов округидан

-

Рахманов Сардорбек Джалалиддинович 1984 йил 11 мартда туғилган, иқтисодчи, Бюджетдан ташқари пенсия жамғармаси Андижон вилояти бошқармаси бошлиғи

19-Хортум
сайлов округидан

-

Хатамова Махбубахон Абдубанноевна 1973 йил 15 ноябрда туғилган, олим агроном, Андижон тумани маданият бўлими мудири-маданият маркази директори

20-Чинобод
сайлов округидан

-

Исақова Мавлуюдахон Ғоппоровна 1970 йил
23 августда туғилган, мусиқали театр актёри,
Улуғнор тумани маданият бўлими мудири – маданият маркази директори

21-Истиқлол
сайлов округидан

 

Бабенко Елена Владимировна 1968 йил
17 февралда туғилган, педагог, Ўзбeкистон Рус маданият марказининг Андижон вилояти бўлими раҳбари

22-Жалақудуқ
сайлов округидан

-

Рахмонов Абдуллажон Аманбоевич 1968 йил,
22 июнда туғилган, шифокор, “Уз авто моторс” акциядорлик жамияти тиббий қисм бош шифокори

Бухоро вилояти бўйича:

23-Бухоро
сайлов округидан

-

Наджимидинов Уткир Рустамович 1981 йил,
4 апрелда туғилган, педагог, Бухоро вилояти ҳокимлиги ҳузуридаги “Bukhara City” мажмуаси ҳудудидаги объектларни қуриш ва улардан фойдаланиш дирекцияси” давлат унитар корхонаси директори

24-Когон
сайлов округидан

-

Холов Қайим Исматович 1979 йил 7 октябрда туғилган, ҳуқуқшунос, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Давлат хизматлари агентлиги Бухоро вилояти бошқармаси бошлиғи

25-Шохруд
сайлов округидан

-

Муртазоев Мирзаолим Исроилович 1979 йил
27 мартда туғилган, ветеринария, менежмент, давлат бошқаруви, гидрометрология, экология, Бухоро вилояти экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси бошлиғи

26-Ибн Сино

сайлов округидан

-

Шукурова Санобар Қаҳҳоровна 1980 йил
22 майда туғилган, педагогика ва психология, “Оила” илмий-амалий тадқиқот маркази Ромитан тумани бўлими раҳбари

27-Варахшо
сайлов округидан

-

Туйева Зулфия Назимовна 1972 йил 21 февралда туғилган, педагог, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Бухоро вилоят кенгаши раиси

28айкент
сайлов округидан

-

Бобаева Латофат Садуллаевна 1973 йил
20 июлда туғилган, педагог,
Таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси Олот тумани кенгаши раиси

29-Жилвон
сайлов округидан

-

Рахмонов Шерзод Толибович 1993 йил 25 июлда туғилган, кимё-биология, “Yoshlar – kelajagimiz” жамғармасининг Бухоро шаҳар филиали раҳбари

30-Ғиждувон
сайлов округидан

-

Жўраева Малоҳат Муҳамадовна 1974 йил
1 июнда туғилган, француз ва араб тиллари таржимон-референти, Бухоро давлат университети хорижий тиллар факультети декани

31-Вобкент
сайлов округидан

-

Акрамова Стора Рустамовна 1966 йил 13 мартда туғилган, муҳандис-иқтисодчи, “Оила” илмий-амалий тадқиқот марказининг Бухоро вилоят бошқармаси ҳузуридаги ўқув маркази бошлиғи

Жиззах вилояти бўйича:

32-Жиззах
сайлов округидан

-

Қосимов Улуғбек Раимжонович 1981 йил
27 апрелда туғилган, тарих, давлат ва ҳуқуқ асослари, банк иши, “Микрокредитбанк” акциядорлик-тижорат банки Жиззах вилояти филиали бошлиғи

33-Дўстлик
сайлов округидан

-

Акрамова Зулайҳо Абдуразоқовна 1970 йил
15 сентябрда туғилган, педагог, халқаро муносабатлар магистри, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати

34-Зомин
сайлов округидан

-

Уразалиева Мукадас Уктамовна 1974 йил
20 февралда туғилган, шифокор,
Зомин тиббиёт коллежи директори

35-Ғаллаорол
сайлов округидан

-

Тожибоев Жасур Эргашевич 1980 йил 16 майда туғилган, қурилишда менежмент, бухгалтерия ҳисоби ва аудит, Бюджетдан ташқари Пенсия жамғармаси Жиззах вилояти бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

36-Пахтакор
сайлов округидан

-

Содиқов Соҳибжон Содиқович 1978 йил
5 январда туғилган, иқтисодчи, молия, Жиззах вилояти бўйича Ғазначилик бошқармаси бошлиғи

37-Шароф Рашидов
сайлов округидан

-

Ўразбоев Урал Камолович 1973 йил, 16 майда туғилган, педагог, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Жиззах вилоят кенгаши раиси

Навоий вилояти бўйича:

38-Навоий
сайлов округидан

-

Саидов Обиджон Одил ўғли 1991 йил 8 ноябрда туғилган, педагог, Навоий шаҳридаги “Export fish product” масъулияти чекланган жамият директори

39-Қизилтепа
сайлов округидан

-

Ҳасанов Салоҳиддин Саъдуллаевич 1975 йил
28 июлда туғилган, ветеринария врачи, Ўзбекистон Республикаси ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш Давлат қўмитаси озиқ-овқат махсулотлари хафсизлиги ва ташхис ишлари бошқармаси бошлиғи

40-Зарафшон
сайлов округидан

-

Нарбаева Канимгул Усаровна 1972 йил,
28 июлда туғилган, педагог, Конимех тумани Мактабгача таълим бўлими мудири

41-Хатирчи
сайлов округидан

-

Нурмуродов Камолиддин Пирмаматович 1980 йил 2 апрелда туғилган, маркетинг, давлат бошқаруви, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Навоий вилоят ҳудудий бошқармаси бошлиғи

42-Нурота
сайлов округидан

-

Адизова Дилдора Турсуновна 1981 йил
7 февралда туғилган, информатика ва ахборот технология, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Нурота туман кенгаши раиси

Наманган вилояти бўйича:

43-Дўстлик
сайлов округидан

-

Умурзоқов Акмалжон Хакимжонович 1967 йил
1 июнда туғилган, шифокор, Наманган вилояти саломатликни қайта тиклаш шифохонаси бош шифокори

44-Сардоба
сайлов округидан

-

Азизов Сардорбек Султанбаевич 1986 йил,
8 декабрда туғилган, ҳуқуқшунос, Наманган вилояти Адлия бошқармасининг ҳуқуқий экспертиза ва юридик хизматларнинг фаолиятини мувофиқлаштириш бўлими бошлиғи

45-Тошбулоқ
сайлов округидан

-

Тян Мария Романовна 1992 йил 26 июнда туғилган, педагог, Наманган тумани халқ таълими бўлимига қарашли “Баркамол авлод” болалар маркази директори

46-Косонсой
сайлов округидан

-

Темиров Анвархон Абдулазизханович 1989 йил 27 мартда туғилган, иқтисодчи, “Зарафшон текстиль” масъулияти чекланган жамияти директори

47-Поп
сайлов округидан

-

Хусанова Гузалхон Муҳамаджоновна 1972 йил
28 апрелда туғилган, педагог, Поп тумани ҳокимлигининг Маданият ва аҳоли дам олиш маркази директори

48-Тўрақўрғон
сайлов округидан

-

Каюмова Гулчехра Мухаммоджоновна 1973 йил 25 декабрда туғилган, педагог, Тўрақўрғон туманидаги “Исхоқҳон Тўра Ибрат” мактаби директори

49-Уйчи
сайлов округидан

-

Бадалов Хатамбой Давлатович 1968 йил
14 июнда туғилган, шифокор,
Наманган вилоят болалар ревматология Бешкапа санаторияси бош врачи

50-Учқўрғон
сайлов округидан

-

Исмоилов Нурдинжон Мўйдинханович 1959 йил, 20 январда туғилган, ҳуқуқшунос, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Спикери

51-Чортоқ
сайлов округидан

-

Турғунова Шохиста Мухаммаджоновна 1978 йил 14 ноябрда туғилган, педагог, Чортоқ тумани Халқ таълим бўлими мудири

52-Чуст
сайлов округидан

-

Бозорова Насиба Худойбердиевна 1966 йил
3 августда туғилган, шифокор, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи

53-Янгиқўрғон
сайлов округидан

-

Иноятов Улуғбек Илясович 1962 йил 6 августда туғилган, муҳандис, иқтисодчи, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси

54-Норин
сайлов округидан

-

Хошимов Исроилжон Ибрагимович 1973 йил
10 июлда туғилган, молиячи, Наманган вилояти Қишлоқ хўжалиги бошқармаси бошлиғининг иқтисодий ислоҳотлар масалалари бўйича ўринбосари

55-Мингбулоқ
сайлов округидан

-

Махмудова Хаётхон Жалолидиновна 1974 йил
20 декабрда туғилган, педагог, Тўракўрғон туманидаги 15-мактаб директори

Самарқанд вилояти бўйича:

56-Регистон
сайлов округидан

-

Камолов Улуғбек Тойирович 1986 йил
25 февралда туғилган, Бухгалтерия ҳисоби, иқтисодиёт, Самарқанд вилояти ҳокимлиги молия бош бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари

57-Сўғдиёна
сайлов округидан

-

Якубжанова Дилфуза Қодировна 1975 йил
17 августда туғилган, математик,
Тошкент ахборот технологиялари университети Самарқанд филиали ахборот таьлим технологиялари кафедраси мудири

58-Оқдарё
сайлов округидан

-

Турдалиева Дилором Исоевна 1964 йил
9 сентябрда туғилган, шифокор,
“SOLE VITA” масъулияти чекланган жамияти директори

59-Булунғур
сайлов округидан

-

Мирзаева Нодира Эшбековна 1964 йил
10 сентябрда туғилган, шифокор, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси бошлиғининг амбулатор-поликлиника хизмати бўйича ўринбосари

60-Пайариқ
сайлов округидан

-

Вафаев Улуғбек Назарович 1967 йил 1 январда туғилган, иқтисодчи, молиячи, ҳуқуқшунос, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари

61-Қўшработ
сайлов округидан

-

Исматов Дилмурод Абдумуродович 1969 йил
8 мартда туғилган, журналист,
Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси Самарқанд вилоят телерадиокомпанияси директори ўринбосари

62-Иштихон
сайлов округидан

-

Назаров Бахром Амонович 1975 йил 20 июлда туғилган, муҳандис-қурувчи, Самарқанд вилояти Қурилиш бош бошқармаси бошлиғи

63-Каттақўрғон
сайлов округидан

-

Остонов Сафар 1948 йил 13 ноябрда туғилган, журналист,“Ўзбекистон овози” газетаси бош муҳаррири

64-Нарпай
сайлов округидан

-

Рахимова Феруза Шавкатовна 1972 йил
28 июнда туғилган, педагог, Каттақўрғон шаҳар ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

65-Зиёвуддин
сайлов округидан

-

Буранов Шербек Эркинович 1985 йил 9 июнда туғилган, банк иши, бухгалтерия ҳисоби ва аудит, “Ипотека-банк” акциядорлик тижорат ипотека банки Самарқанд вилояти филиали бошқарувчиси ўринбосари

66-Нуробод
сайлов округидан

-

Рахманова Зебинисо Пулатовна 1969 йил
22 апрелда туғилган, биолог-зоолог, Самарқанд шаҳар ҳокими ўринбосари - хотин-қизлар қўмитаси раиси

67-Пастдарғом
сайлов округидан

-

Каршиев Алишер Турдикулович 1970 йил
21 майда туғилган, шифокор, “Абу Али ибн Сино” санаторияси МЧЖ директори

68-Самарқанд
сайлов округидан

-

Мирвафоева Мавсума Амоновна 1972 йил
25 ноябрда туғилган, филолог, Тайлоқ тумани мактабгача таълим бўлими бошлиғи

69-Тайлоқ
сайлов округидан

-

Рахматов Фотех Акмалович 1980 йил, 8 апрелда туғилган, бухгалтерия ҳисоби ва аудит, Фуқаролик жамиятини шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институти Самарқанд вилояти ҳудудий бўлинмаси раҳбари

70-Ургут
сайлов округидан

-

Нуриддинова Гулшода Ўлмасқуловна 1983 йил 15 февралда туғилган, тарихчи, Ургут туманидаги 28-мактаб директори

71-Қоратепа
сайлов округидан

-

Тулаева Тохира Уткуровна 1985 йил 20 июнда туғилган, акушер-гинеколог, Ургут туман тиббиёт бирлашмаси гинекология бўлими мудири

Сирдарё вилояти бўйича:

72-Гулистон
сайлов округидан

-

Исламова Гулчеҳра Қодировна 1971 йил
15 мартда туғилган, педагог,
Оқолтин туманидаги 10-мактаб директори

73-Сайхун
сайлов округидан

-

Пайзиева Азизахон Масиржановна 1976 йил
30 ноябрда туғилган, “Оила” илмий-амалий тадқиқот маркази Гулистон шаҳар бўлими раҳбари

74-Янгиер
сайлов округидан

-

Усманов Нуриддин Эшмухаммадович 1987 йил 23 майда туғилган, бухгалтерия ҳисоби ва аудит, Сирдарё вилояти молия бошқармаси бошлиғи ўринбосари

75-Боёвут
сайлов округидан

-

Ташкулов Джамолиддин Акбарович 1981 йил
5 декабрда туғилган, молиячи, “Туронбанк” акциядорлик тижорат лойиҳаларни молиялаштириш департаменти директори

Сурхондарё вилояти бўйича:

76-Шеробод
сайлов округидан

-

Холмирзаева Раъно Шамиловна 1967 йил
16 февралда туғилган, педагог,
Таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси Шеробод тумани кенгаши раиси

77-Ангор
сайлов округидан

-

Халикова Зилола Туракуловна 1968 йил 8 мартда туғилган, педагог, Музработ туманидаги 8-мактаб директори

78-Термиз
сайлов округидан

-

Уташев Мансур Шотўраевич 1986 йил
20 апрелда туғилган, иқтисодчи,
Surxon import eksport agro MЧЖ раҳбари

79-Жарқўрғон
сайлов округидан

-

Нормуминов Жуманазар Равшанович 1984 йил 20 июлда туғилган, молиячи, Сурхондарё вилояти ҳокимлиги молия бош бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари

80-Қизириқ
сайлов округидан

-

Вохидов Хасан Вахобович 1987 йил 16 январда туғилган, Электр энергетика, Сурхондарё ҳудудий электр тармоқлари корхонаси акциядорлик жамияти молиявий-иқтисодий масалалар ва электр энергиясини сотиш бўйича директор

81-Қумқўрғон
сайлов
округидан

-

Эшматов Камолидин Пардаевич 1967 йил
24 майда туғилган, архитектор, Сурхондарё вилоят қўрилиш бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари, вилоят бош архитектори

82-Шўрчи
сайлов округидан

-

Умарова Муҳаббат Уразовна 1970 йил 10 июлда туғилган, шифокор, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси кўп тармоқли марказий поликлиникаси мудири

83-Олтинсой
сайлов округидан

-

Абдуллаева Ойбарчин Бекмуродовна 1984 йил 28 июлда туғилган, педагог, Олтинсой тумани мактабгача таълим бўлими мудири

84-Денов
сайлов округидан

-

Шарипов Фирдавс Холназарович 1983 йил
7 сентябрда туғилган, педагог, Республика Маънавият ва маърифат маркази Сурхондарё вилояти бўлими раҳбари

85-Сариосиё
сайлов округидан

-

Ахмедов Улуғбек Шухратович 1978 йил
8
октябрда туғилган, солиқлар ва солиққа тортиш, бизнесни бошқариш, “Ўзсаноатқурилишбанк” акциядорлик тижорат банки Сурхондарё минтақавий филиали бошлиғи

86-Узун
сайлов округидан

-

Ҳасанова Мавжуда Ғаниевна 1972 йил
21 январда туғилган, педагог,
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сурхондарё вилоят кенгаши раиси

Тошкент вилояти бўйича:

87-Ангрен
сайлов округидан

-

Умаралиев Акмалжон Акбаралиевич 1974 йил 29 июлда туғилган, кон ишлари бўйича инженер-электрик, молия, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати

88-Бекобод
сайлов округидан

-

Рахмонов Рахмон Раджабович 1989 йил 27 марда туғилган, педагог, “Ўзбекистон металлургия комбинати” АЖ Ўқув маркази бошлиғи

89-Бўка
сайлов округидан

-

Шарипов Облаёр Мухамадиевич 1983 йил
31 январда туғилган, таржимон-референт, бухгалтерия хисоби ва аудит, банк иши, “Қишлоқ қурилиш банк” АТБ Ғазначилик департаменти бошлиғи

90-Бўстонлиқ
сайлов округидан

-

Косимова Қизилгул Эрматовна 1963 йил
1 ноябрда туғилган, шифокор,
Тошкент вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғининг оналик ва болалик масалалари бўйича ўринбосари

91-Зангиота
сайлов округидан

-

Варисова Максуда Азизовна 1961 йил 20 январда туғилган, шифокор, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари

92-Олмалиқ
сайлов округидан

-

Юлдашова Нигара Ашуралиевна 1965 йил
2 сентябрда туғилган, педагог, Тошкент вилояти Оҳангарон тумани мактабгача таълим бўлими мудири

93-Паркент
сайлов округидан

-

Нуров Зокиржон Тоймасович 1972 йил 18 июлда туғилган, педагог, Паркент транспорт ва сервис касб-ҳунар коллежи директори

94-Нурафшон
сайлов округидан

-

Насиров Мураджан Лазизович 1972 йил
31 январда туғилган, муҳандис-механик, иқтисодчи, Тошкент вилоят касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашма кенгаши раиси

95-Чиноз
сайлов округидан

-

Турдибоева Раъно Эшовна 1970 йил 9 августда туғилган, тарих, инсон ва жамият, давлат ва ҳуқуқ, Тошкент давлат аграр университети қошидаги Қибрай академик лицейи директори

96-Чирчиқ
сайлов округидан

-

Миргазиева Зухра Тураевна 1978 йил 6 мартда туғилган, педагог, Чирчиқ шаҳар ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

97-Қибрай
сайлов округидан

-

Мирсагатов Отабек Рустамович 1981 йил
13 сентябрда туғилган, молия ва кредит, банк иши, “Микрокредитбанк” акциядорлик-тижорат банки Тошкент вилоят филиали бошлиғи

98-Янгийўл
сайлов округидан

-

Дарханов Меҳрожидин Қобилович 1983 йил
30 мартда туғилган, журналист, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши
раиси ўринбосари

99-Дўстобод
сайлов округидан

-

Шадиева Зухра Турсуновна 1973 йил 14 январда туғилган, халқаро иқтисодий муносабатлар, Давлат бошқаруви, Тошкент давлат иқтисодиёт университети Жаҳон иқтисодиёти кафедраси доценти

Фарғона вилояти бўйича:

100-Бешариқ
сайлов округидан

-

Гулматов Шерзод Азамович 1978 йил 28 августда туғилган, иқтисодчи, Бешариқ тумани ҳокимлиги Молия бўлими мудири

101-Данғара
сайлов округидан

-

Алимова Нигарахон Ҳакимовна 1969 йил
15 январда туғилган, педагог,
Данғара туманидаги 2-иқтисослаштирилган мактаб директори

102-Яйпан
сайлов округидан

-

Мамадалиев Фарходжон Қурбоналиевич
1982 йил 2 мартда туғилган, менежмент, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғининг ўринбосари

103-Қўқон
сайлов округидан

-

Расулов Отажон Салимович 1984 йил 18 июнда туғилган, педагог, Фарғона вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи ўринбосари, маънавий-ахлоқий тарбия бўлими бошлиғи

104-Учкўприк
сайлов округидан

-

Дарвишева Замира Абдуллаевна 1965 йил
11 августда туғилган, иқтисодчи-ҳисобчи,
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Учкўприк туман кенгаши раиси

105-Бувайда
сайлов округидан

-

Махмудова Мавлудахон Алиевна 1966 йил
1 апрелда туғилган, кутубхоначи, Бувайда тумани маданият бўлими мудири-маданият ва аҳоли дам олиш маркази директори

106-Боғдод
сайлов округидан

-

Сиддиқова Шохиста Тошқўзиевна 1973 йил
22 мартда туғилган, педагог, Бағдод туманидаги
1-мактаб ўқитувчиси

107-Риштон
сайлов округидан

-

Уринбоев Аваз Рустамович 1978 йил 6 ноябрда туғилган, иқтисодчи, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати

108-Олтиариқ
сайлов округидан

-

 

Мираминов Абдуғаффор Жалилович 1968 йил
21 сентябрда туғилган,
муҳандис-гидротехник, Олтиариқ туманидаги “Жалилобод” фермер хўжалиги раҳбари

109-Қўштепа
сайлов округидан

-

Худайберганова Умидахон Муталибжон қизи 1982 йил 17 сентябрда туғилган, менеджер, “Истиқбол йўли” газетаси бош муҳаррири

110-Марғилон
сайлов округидан

-

Абдуллаева Дилфуза Акрамджоновна 1983 йил 11 августда туғилган, филолог, Марғилон шаҳридаги 1-сон давлат ихтисослаштирилган мактаб ўқитувчиси

111-Фарғона
сайлов округидан

-

Тошматов Дониёр Турсунович 1977 йил
22 сентябрда туғилган, менежмент, муҳандис-технолог, “Фарғонаазот” акциядорлик жамияти ускуналарни сотиб олиш ва маркетинг бўйича инвестицион лойиҳалар бошқармаси бошлиғи ўринбосари

112-Водил
сайлов округидан

-

Мамаджанова Дилбархон Рахматовна 1967 йил 13 октябрда туғилган, муҳандис-электрик, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Фарғона вилоят кенгаши раиси

113-Тошлоқ
сайлов округидан

-

Мирзаев Бахтиёр Михибуллаевич 1960 йил
12 сентябрда туғилган, шифокор,
Тошлоқ тумани Тиббиёт бирлашмаси болалар бўлими мудири

114-Қува
сайлов округидан

-

Сайматов Журабой Хайитбоевич 1975 йил
8 мартда туғилган, муҳандис-гидротехник,
Сирдарё-Сўх ирригация тизимлари ҳавза бошқарма бошлиғининг биринчи ўринбосари

115-Қувасой
сайлов округидан

-

Исраилова Ашурхон Хакимовна 1967 йил
28 февралда туғилган, шифокор, Қувасой шаҳри кўп тармоқли марказий поликлиника бош врачи

116-Навбаҳор
сайлов округидан

-

Норматов Собиржон Олмаматович 1967 йил
31 январда туғилган, олим-агроном,
Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси Сўх тумани бўлими бошлиғи

Хоразм вилояти бўйича:

117-Урганч
сайлов округидан

-

Бердиева Барно Саитназаровна 1974 йил
22 сентябрда туғилган, педагог,
Урганч тумани ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

118-Боғот
сайлов округидан

-

Одамбаева Нодира Озодовна 1968 йил 13 июнда туғилган, педагог, Урганч шаҳар “Е-baholash” масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари

119-Гурлан
сайлов округидан

-

Исмоилов Умиджон Бекпўлатович 1984 йил
7 мартда туғилган, педагог
, Янгибозор тумани мактабгача таълим бўлими мудири

120-Хазорасп
сайлов округидан

-

Исмаилов Гуломбек Гафурович 1971 йил
25 майда туғилган, рус тили ва адабиёти,
Ҳазорасп тумани "Ғофур-Рухия" фермер хўжалиги раҳбари

121-Хонқа
сайлов округидан

-

Абдуллаева Нигора Камиловна 1968 йил
27 июнда туғилган, педагог,
Хонқа маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-хунар коллежи директорининг маънавий ва маърифий ишлари бўйича ўринбосари

122-Хива
сайлов округидан

-

Исмаилова Маликажан Шавкатовна 1978 йил
25 сентябрда туғилган, педагогика-психология,
Хива тумани ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

123-Шовот
сайлов округидан

-

Бекчанов Камолжон Сапарбоевич 1976 йил
4 декабрда туғилган, педагог, Хоразм вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси ўринбосари

124-Қўшкўпир
сайлов округидан

-

Жуманиёзова Иқбол Ражабовна 1985 йил
5 ноябрда туғилган, педагог, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Хоразм вилояти кенгаши раисининг ўринбосари, “Камалак” болалар ташкилоти раиси

Қашқадарё вилояти бўйича:

125-Қарши
сайлов округидан

-

Туракулова Жамила Курбановна 1964 йил
30 августда туғилган, педагог,
Қарши шаҳридаги 29-мактаб директори

126-Бешкент
сайлов округидан

-

Арамова Гулнора Астановна 1978 йил 26 июлда туғилган, филолог, Қарши туманидаги
10-ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби директори

127-Қамаши
сайлов округидан

-

Саттаров Шомурод Зокирович 1987 йил
9 августда туғилган, ҳуқуқшунос, Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи кенгаши раиси ўринбосари

128-Нишон
сайлов округидан

-

Ибадуллаев Гайрат Каримович 1968 йил
29 июлда туғилган, саноат ва фуқаро қурилиши, “Шўртан газ кимё мажмуаси” масъулияти чекланган жамияти Бош директорнинг капитал қурилиш ва таъмирлаш бўйича ўринбосари вазифасини бажарувчи

129-Косон
сайлов округидан

-

Сайимов Салим Сайимович 1970 йил 21 августда туғилган, тромбон, Қашқадарё вилояти маданият бошқармаси бошлиғи

130-Касби
сайлов округидан

-

Салимова Зебо Бахриддиновна 1970 йил
5 февралда туғилган, педагог,
Косон туманидаги 38-мактаб директори

131-Китоб
сайлов округидан

-

Алибекова Барно Рахмановна 1969 йил 3 январда туғилган, педагог, Китоб туманидаги 25-мактаб директори

132-Чироқчи
сайлов округидан

-

Ибоев Саҳиддин Мансурович 1984 йил
23 октябрда туғилган, тарихчи,
Чироқчи транспорт касб-ҳунар коллежи директори

133-Шахрисабз
сайлов округидан

-

Имомова Дилором Неъматовна 1966 йил
15 апрелда туғилган, физик,
Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туман мактабгача таълим бўлими мудири

134-Яккабоғ
сайлов округидан

-

Эгамназаров Тошбури Ражабович 1971 йил
2 майда туғилган, мухандис, Аму-Қашқадарё ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари

135-Ғузор
сайлов округидан

-

Бозоров Отабек Тошпулатович 1974 йил
6 ноябрда туғилган, нефт ва газ геологияси, бизнес бошқаруви, “Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти геологик-геофизик ишларни мувофиқлаштириш бўлими бошлиғи

136-Деҳқонобод
сайлов округидан

-

Нормухаммедов Қаҳрамон Камолович 1974 йил 26 июнда туғилган, математик, Таълим сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси Қашқадарё вилояти бўлими бошлиғи

137-Муборак
сайлов округидан

-

Қурбонова Нигора Козиевна 1970 йил
8 сентябрда туғилган, биолог,
Муборак туманидаги 20-мактаб директори

138-Кўкдала
сайлов округидан

-

Назаров Шарофиддин Хакимович 1960 йил
12 мартда туғилган, халқ хўжалигини режалаштириш, Ўзбекистон Миллий университети профессори

Тошкент шаҳри бўйича:

139-Оқтепа
сайлов округидан

-

Туляганова Хилола Тоймасовна 1972 йил
11 августда туғилган, шифокор,
5-шаҳар туғруқ комплекси Бош шифокори

140-Дархон
сайлов округидан

-

Гулямов Атабек Уткурбекович 1964 йил
29 январда туғилган, иқтисодчи-муҳандис, бизнес бошқаруви,
“SHARQ” нашриёт-матбаа акциядорлик компанияси бош директори

141-Темир йўлчилар
сайлов округидан

-

Халмухамедова Наргиза Аббасхановна 1972 йил 9 августда туғилган, шифокор-педиатр, Миробод туманидаги 1-оилавий поликлиника бош шифокори

142-Қорақамиш
сайлов округидан

-

Бабакулов Сатиболди Бобоназарович 1960 йил
2 майда туғилган, ҳуқуқшунос, Тошкент шаҳар ҳокимлиги ҳузуридаги Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш
органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича ўқув курслари директори

143-Саноат
сайлов округидан

-

Курбанов Хуршид Рашидович 1984 йил
8 ноябрда туғилган, ҳуқуқшунос, Тошкент шаҳар адлия бошқармаси Кадрлар бўлими бошлиғи

144-Дўмбиробод
сайлов округидан

-

Мадрахимова Феруза Рузимбаевна 1988 йил
7 мартда туғилган, журналист,
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Таълим сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси бошлиғининг ахборот сиёсати бўйича маслаҳатчиси

145-Бодомзор
сайлов округидан

-

Сираджев Илхом Тохирович 1986 йил 7 декабрда туғилган, иқтисодчи, Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги бошқарма бошлиғи

146-Астробод
сайлов округидан

-

Исламова Дилфуза Дилшадовна 1979 йил
7 июлда туғилган, педагог, Тошкент шаҳар халқ таълими бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари

147-Тўқимачи
сайлов округидан

-

Асатова Гулшан Сайитовна 1970 йил 4 февралда туғилган, педагог, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Хотин-қизларнинг ижтимоий-сиёсий фаоллигини ошириш масалалари сектори мудири

148-Кўкча
сайлов округидан

-

Абдуллаева Ирода Дароновна 1975 йил 27 июлда туғилган, биолог, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Шайхонтоҳур тумани кенгаши раиси

149-Қўйлиқ
сайлов округидан

-

Равшанов Алишер Хазратқулович 1985 йил
10 апрелда туғилган, журналист,
Тараққиёт стратегиясимарказининг жамоатчилик билан ишлаш бўлими бошлиғи

150-Шайхонтохур
сайлов округидан

-

Абдуллаев Бахтиёр Ниғматиллаевич 1987 йил
1
сентябрда туғилган, филолог, иқтисодчи, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Ташкилий-назорат ва кадрлар билан ишлаш бўлими бошлиғи


Фикр ва мулохазалар

Защита от автоматических сообщений

Сўнгги янгиликлар: