25.08.2016

ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МУСТАҚИЛЛИГИНИНГ ЙИГИРМА БЕШ ЙИЛЛИГИ МУНОСАБАТИ БИЛАН ДАВЛАТ ХИЗМАТЧИЛАРИ ҲАМДА ИШЛАБ ЧИҚАРИШ ВА ИЖТИМОИЙ-ИҚТИСОДИЙ СОҲАЛАР ХОДИМЛАРИДАН БИР ГУРУҲИНИ МУКОФОТЛАШ ТЎҒРИСИДА

Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони

Мамлакатимиз иқтисодий салоҳиятини юксалтириш ва ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш ишларидаги катта хизматлари, кўп йиллик самарали меҳнати билан қишлоқ ва сув хўжалиги, саноат, транспорт, алоқа ва қурилиш соҳаларини ривожлантиришга қўшган салмоқли ҳиссаси ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ПАХТАКОР»

 

Пардабоев Абдукарим — Сайхунобод туманидаги «Мақсад» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

Шоймонов Йўлдош Рустамович — Шеробод туманидаги «Шоймон бобо» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ИРРИГАТОР»

 

Бабажанов Курбанбай Саидович — «Туямўйин» гидроузелини ишлатиш бошқармаси бошлиғи, Хоразм вилояти

Уралов Зохид Зиётович — «Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Оқ-Қорадарё» ирригация тизими бошқармаси участка бошлиғи, Самарқанд вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ЧОРВАДОР»

 

Дарменов Берикбай Сафарович — Конимех туманидаги «Абай» наслчилик ширкат хўжалиги бош чўпони, Навоий вилояти

Қурбанов Рашид Адиевич — Фориш туманидаги «Боғдон» ширкат хўжалиги бош чўпони, Жиззах вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ПИЛЛАЧИ»

 

Зокирова Рўзахон Эсаналиевна — Ўзбекистон туманидаги «Яйпан Яккатут пилласи» масъулияти чекланган жамияти агрономи, Фарғона вилояти

Хафизова Зухра Юсуфовна — Наманган туманидаги «Наманган кумуш ипаги» масъулияти чекланган жамияти бош агрономи, Наманган вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН САНОАТ ХОДИМИ»

 

Жураев Тулаган Тошпулатович — «Устюрт газ-кимё комплекси» Ўзбекистон — Корея қўшма корхонаси бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари, Қорақалпоғистон Республикаси

Нурутдинов Алик Саидович — «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамияти бош директори, Тошкент вилояти

Буранов Аскар Джураевич — «Шўртаннефтгаз» масъулияти чекланган жамияти цех бошлиғи, Қашқадарё вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ҚУРУВЧИ»

 

Дадамухамедов Абдувахид Парахович — «12-трест» акциядорлик жамиятининг 50-қурилиш бошқармаси бош муҳандиси, Тошкент шаҳри

Мирзаев Нематжон Расулович — «Андижон қишлоқ қурилиш» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ТРАНСПОРТ ХОДИМИ»

 

Акбаров Сайфулла Сайдуллаевич — «Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик жамиятининг «2-автобус саройи» масъулияти чекланган жамияти ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Сулаймонов Насир Ташевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Бухоро локомотив депоси тепловоз машинисти, Бухоро вилояти

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН АЛОҚА ХОДИМИ»

 

Хашимходжаев Аваз Хабибуллаевич — Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги «Электромагнит мослашув маркази» давлат унитар корхонаси бошлиғининг ўринбосари

 

«ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИДА ХИЗМАТ КЎРСАТГАН ФУҚАРО АВИАЦИЯСИ ХОДИМИ»

 

Икрамов Шахзод Илясович — «Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг Учувчилар мажмуаси «Боинг» ҳаво кемаси командири

 

Ватанимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий қудратини юксалтириш, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, фидокорона меҳнати, ватанпарварлиги ва ижтимоий ҳаётдаги фаоллиги билан эл-юрт иззат-ҳурматига сазовор бўлганлиги учун қуйидагилар мукофотлансин:

 

«ЭЛ-ЮРТ ҲУРМАТИ» ОРДЕНИ БИЛАН

 

Даминов Тургунпулат Абидович — Тошкент тиббиёт академиясининг «Юқумли ва болалар юқумли касалликлари» кафедраси профессори, Тошкент шаҳри

Джумабеков Жали Исакович — Нукус давлат педагогика институти қошидаги 1-академик лицейнинг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Жумаева Гуландом Розиқовна — Қизилтепа туманидаги «Ўртақўрғон» қишлоқ врачлик пункти мудири, Навоий вилояти

Каримова Шахриниса Акрамовна — Ғаллаорол туманидаги «Булоқбоши» қишлоқ фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жиззах вилояти

Кудратов Салижан Сулайманович — Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институтининг Сирдарё вилояти бўлинмаси раҳбари, вилоят Маънавият ва маърифат Кенгаши аъзоси

Кутлиева Зулхумор Шоназаровна — Янгиариқ туманидаги «Хоразм» қишлоқ врачлик пункти мудири, Хоразм вилояти

Рахимов Хамиджон Мамажонович — Олтиариқ туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаби директори, Фарғона вилояти

Раҳматов Абдулҳамид Бувабаевич — Наманган давлат университети қошидаги 3-академик лицей директори, Наманган вилояти

Рахматуллаев Юсуп — Қашқадарё вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг хирургия бўлими мудири

Салохиддинов Солиддин — «Нуроний» жамғармаси Паркент тумани бўлинмаси «Номданак» қишлоқ фуқаролар йиғинининг жамоатчилик Кенгаши раиси, Тошкент вилояти

Фаттоев Ёқуб Талабович — Пешку туманидаги «Фаттоев» фермер хўжалиги бошлиғи, Бухоро вилояти

Хайдаров Уткирбек Абдужалилович — Андижон вилояти ихтисослаштирилган олимпия захиралари болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи

Хасанова Рахиба — Жомбой туманидаги «Зарафшон» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти

Ходжамбердиев Мамаюсуп Бозорович — Денов туманидаги 81-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

 

«ФИДОКОРОНА ХИЗМАТЛАРИ УЧУН» ОРДЕНИ БИЛАН

 

Абдуллаев Абдугапар Абдукахарович — Тошкент кўприк хўжалигини сақлашга ихтисослаштирилган таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси иш бошқарувчиси, Тошкент шаҳри

Арипов Ахмаджон Кадиржанович — «Андижон механика заводи» шўъба корхонасининг лойиҳалаш бўлими бошлиғи, Андижон вилояти

Ахмедов Агзамжан Акбаралиевич — «Янги Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти бош муҳандисининг ўринбосари, Тошкент вилояти

Боботов Останақул Чориевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Термиз минтақавий темир йўл узели 166-йўл машина станцияси катта йўл устаси, Сурхондарё вилояти

Ганиев Муртазокул Мустафокулович — «Самар­қанд автомобиль заводи» масъулияти чекланган жамия­ти бош директорининг ўринбосари — ишлаб чиқаришни режалаштириш директори, Самарқанд вилояти

Исаков Музаффар Тоштемирович — «Фарғона­азот» акциядорлик жамиятининг целлюлоза эфирлари цехи етакчи муҳандис-технологи, Фарғона вилояти

Мамараимов Абрал — «Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Туятортар-Қли» ирригация тизими бошқармаси бош гидротехниги, Жиззах вилояти

Мухидов Толиб Сайфуллоевич — «Бухоронефтгазпармалаш» акциядорлик жамияти устаси, Бухоро вилояти

Палимбетов Садатдин Зиуаддинович — «Устюрт газ-кимё комплекси лойиҳалаштирилган объектларини қуриш ва Сургил газ конденсат конини ўзлаштириш дирекцияси» унитар корхонасининг инфраструктура объектларини лойиҳалаштириш ва қурилиш департаменти бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Рахимбеков Ҳакиммирза Ўразович — Янгиқўрғон тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бўлим бошлиғи, Наманган вилояти

Рахимов Рўзибой Абдуллаeвич — «Туямўйин гидроэлектростанцияси» давлат корхонаси смeна бошлиғи, Хоразм вилояти

Рахматова Адолат — Сирдарё туманидаги «Бунёдкор» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сирдарё вилояти

Тураев Шокир Тоғаевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг 214-йўл машина станцияси кран машинисти

Хамдамов Фахриддин Пардаевич — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг «Навоий машинасозлик заводи» ишлаб чиқариш бирлашмаси темирчилик-пресслаш цехи устаси, Навоий вилояти

Ходжаев Батир Асадиллаевич — Ўзбекистон Республикаси иқтисодиёт вазирининг биринчи ўринбосари

Эркинов Навруз Садирович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ангрен — Поп» электрлаштирилган темир йўл қурилиши» лойиҳасини амалга ошириш гуруҳи бошлиғи

 

«МЕҲНАТ ШУҲРАТИ» ОРДЕНИ БИЛАН

 

Абдувалиев Абдурахмон Абдуқаҳҳорович — «Ўзавтойўл» акциядорлик компанияси бошқаруви раиси

Абдуллаев Акрамджон Анаркулович — Қўқон шаҳар ҳокими, Фарғона вилояти

Ахмедов Исматулла Тошқулович — «Муборакнефт­газ» масъулияти чекланган жамиятининг «Кўкдумалоқ» кони етакчи геологи, Қашқадарё вилояти

Бурязов Шоназар Қўчқарович — Боғот тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бульдозер машинисти, Хоразм вилояти

Исаков Гайрат Усманович — «Тошкент механика заводи» акциядорлик жамиятининг механика йиғув комплекси бошлиғи, Тошкент шаҳри

Ким Нам Сок — Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг ўринбосари – ахборот-коммуникация технологиялари бўйича консультанти

Курбаниязов Аитмурат Сейдабуллаевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Қўнғирот локомотив депоси тепловоз машинисти, Қорақалпоғистон Республикаси

Қурбонова Жангил Жуммаевна — Олтинсой туманидаги «Бибизайнаб» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сурхондарё вилояти

Мавланов Холмамат Эгамқулович — Оқдарё тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бўлим бошлиғи, Самарқанд вилояти

Мирзаев Низом Вафокулович — «Навоийазот» акциядорлик жамиятининг каустик сода ва кимёвий маҳсулотлар ишлаб чиқариш цехи аппаратчиси, Навоий вилояти

Мулажанов Дилшодбек Абидович — «GM O‘zbekiston» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш бошқармаси йиғув цехи смена устаси, Андижон вилояти

Олимов Муҳаммадқосим Ҳошимович — Ромитан тумани ҳокими, Бухоро вилояти

Рустамов Асрор Икрамович — Ўзбекистон Республикаси Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитаси «Ялпи геологик тасвирлаш, излаш экспедицияси» давлат корхонаси директорининг биринчи ўринбосари — бош геологи

Саноев Ёдгор — Вобкент туманидаги «Хайробод» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти

Таджибаев Абдушукур Муминович — «Сирдарё иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти смена бошлиғи, Сирдарё вилояти

Халилова Махфират Мирзаевна — Китоб туманидаги «Йўлдош шаҳарча» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қашқадарё вилояти

Холбоев Нормумин Яхшиевич — Касби тумани ҳокими, Қашқадарё вилояти

Холдаров Топиболди — «Нуроний» жамғармасининг Фарғона вилояти бўлими раиси

Холмуротов Уразали — «Қуйи Сирдарё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Боёвут-Арнасой» ирригация тизими бошқармаси Ховос тумани бўлими бошлиғи, Сирдарё вилояти

Шайматов Абдукадир Джурабоевич — Зарбдор туманидаги «Жўрабек» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Юсупов Анваржон Валиевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «1-энергомонтаж поезди» унитар корхонаси кран машинисти

 

«ДЎСТЛИК» ОРДЕНИ БИЛАН

 

Абдуллаев Озод — «Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Янгиариқ тумани бўлинмаси раиси, Хоразм вилояти

Абдурахмонова Мархобохон Холиқжоновна — Бағдод туманидаги «Мурувват» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Фарғона вилояти

Абибуллаев Куатбай Артикбаевич — «Тахиатош иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг қозон турбина цехи бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Алимов Ғайрат Тўхтамуродович — «Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг «Uzbekistan airways technics» авиакорхонаси линияли хизмат кўрсатиш цехи смена бошлиғи

Ахмедов Қамаритдин — Каттақўрғон туманидаги «Пайшанба» шаҳарча фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти

Ачилов Асрор Толмасович — «Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик компаниясининг «Олот нефть ва газ қидирув экспедицияси» масъулияти чекланган жамияти бош технологи, Бухоро вилояти

Жураев Чули — «Нуроний» жамғармасининг Касби тумани бўлинмаси раиси, Қашқадарё вилояти

Карабаева Момахон — Шаҳрихон туманидаги «Бувайда» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Андижон вилояти

Кодиров Бахтиёр Абдусаломович — Мингбулоқ туманидаги «Бахтиёр Абдусаломович» фермер хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти

Кулматов Дилшод Илесович — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Марказий кенгаши раиси ўринбосари

Мирзахидов Хуршид Мирсабирович — Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири

Миркасимов Мирағъзам Миразадович — Шайхонтоҳур тумани ҳокими, Тошкент шаҳри

Назаров Боходир Мирзаевич — Мирзо Улуғбек туманидаги Алишер Навоий номли маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри

Олимова Азиза Соатовна — Поп туманидаги «Мар­ғизор» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти

Пардаев Нусуратулла — Жиззах вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси

Рахимов Воҳид Санақулович — Пастдарғом тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Рахманов Баходир Хамракулович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ўзбекистон» локомотив депоси «Афросиёб» электр поезди машинисти, Тошкент вилояти

Рустамов Шухрат Рустамович — Урганч тумани ҳокими, Хоразм вилояти

Салимов Нуритдин Очилдиевич — «ТўполангсувГЭСқурилиш» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Сурхондарё вилояти

Староверов Олег Владимирович — «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис бойитиш фабрикаси директори, Тошкент вилояти

Файзиева Сайёра Мавляновна — Тошкент вилояти ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Хамраев Илхом Мажидович — «Навоий иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти смена бошлиғи, Навоий вилояти

 

 

«ШУҲРАТ» МЕДАЛИ БИЛАН (100 ЁШДАН ОШГАНЛАР)

 

Аталикова Хаитхон — Андижон шаҳри, Андижон вилояти

Есемуратова Алмахан — Чимбой тумани, Қорақалпоғистон Республикаси

Исаева Нишон — Бахмал тумани, Жиззах вилояти

Исраилов Исмаил — Юнусобод тумани, Тошкент шаҳри

Мадаипова Мунаввар Аширали қизи — Гулистон тумани, Сирдарё вилояти

Мустафоева Тўй — Пешку тумани, Бухоро вилояти

Пирматова Хурсанай — Янгийўл тумани, Тошкент вилояти

Прматова Морияхон — Наманган тумани, Наманган вилояти

Рустамова Максад — Пайариқ тумани, Самарқанд вилояти

Рўзметова Ёкут — Хонқа тумани, Хоразм вилояти

Тураева Хайит — Олтинсой тумани, Сурхондарё вилояти

Умарова Хувайда — Бувайда тумани, Фарғона вилояти

Эргашева Хурой — Нурота тумани, Навоий вилояти

Юсупова Урол — Нишон тумани, Қашқадарё вилояти

 

«ЖАСОРАТ» МЕДАЛИ БИЛАН

 

Давлатов Эркин Эсанович — Бухоро туманидаги «Зангори экран» устахонаси устаси, Бухоро вилояти

Джураев Базарбай Яссакович — Сирдарё туманидаги «Малик уруғлик чигит» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Сирдарё вилояти

Джураев Илхом Турсунович — «Қизириқ пахта» акциядорлик жамиятининг пахта тозалаш цехи тозаловчиси, Сурхондарё вилояти

Жамолдинов Комилжон Собирович — Наманган туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Наманган вилояти

Индаминов Шодурди Қуранбаевич — Боғот туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Хоразм вилояти

Иномов Икром Ташхуджаевич — Жиззах шаҳридаги хусусий тадбиркор, Жиззах вилояти

Кулдашов Тулкин Пардаевич — Пастдарғом туманидаги ҳунарманд-темирчи уста, Самарқанд вилояти

Нематов Умид Абдукаримович — Бўка туманидаги «Аслиддин — Умид» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти

Собирова Нигора Гофуровна — Китоб туманидаги ҳунарманд-тикувчи, Қашқадарё вилояти

Тухтаева Дилфуза Мамасалиевна — Андижон шаҳридаги ҳунарманд-тикувчи, Андижон вилояти

Тухтасинов Зокиржон Сойипович — Қўштепа туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Фарғона вилояти

Утепова Дамегул Камаловна — Қўнғирот туманидаги 19-мактабгача таълим муассасаси ҳисобчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Халматова Умида Джамилевна — Яккасарой туманидаги 319-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Хидиров Собиржон Мирзоқулович — Навбаҳор туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Навоий вилояти

 

«СОДИҚ ХИЗМАТЛАРИ УЧУН» МЕДАЛИ БИЛАН

 

Бурибоев Икрам Искандарович — Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Джумаев Бахтиёр Джалилович — Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Саматова Фируза Адхамовна — Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Турсунов Кобул Бекназарович — Нурота тумани ҳокими, Навоий вилояти

Хакимов Шухрат Жўрабоевич — Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг бош мутахассиси

Халмухамедов Шухрат Гайратджанович — Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Хикматуллаев Бахтиёр Фатхуллаевич — Ўзбекис­тон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг шўъба мудири

Юсупалиев Баходир Кахраманович — Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг департамент мудири

 

«ШУҲРАТ» МЕДАЛИ БИЛАН

 

Абдуллаев Шавкат Рахмонович — «Аммофос-Максам» акциядорлик жамияти цех чилангари, Тошкент вилояти

Абдуназаров Садулла Якубович — Бувайда туманидаги «Ёқубжон ота» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

Абриев Очил — «Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Муборак газни қайта ишлаш заводи» масъулияти чекланган жамияти технологик қурилма машинисти, Қашқадарё вилояти

Адилов Фарход Рустамович — Балиқчи туманидаги «Хўжаобод» масъулияти чекланган жамияти раиси, Андижон вилояти

Акрамова Дилноза Шарифжоновна — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Наманган вилояти Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси

Алиев Фирдавс Алимович — «Телеком Инновейшнс» қўшма корхонаси директори, Навоий вилояти

Алимов Бахтиёр Джунаидович — «Ўзбекнефтгаз» миллий холдинг компанияси Прогнозлаш, ресурслар ва инвестиция дастурлари бош бошқармаси бошлиғининг капитал қурилиш бўйича ўринбосари

Алимова Гавхар Зайировна — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси раиси ўринбосари

Аллабергенов Илхамбек Эгамбергенович — Урганч туманидаги «Афри» хусусий корхонаси раҳбари, Хоразм вилояти

Аллақулов Умар Ибадуллаевич — Хонқа туманидаги «Оби ҳаёт инжиниринг» масъулияти чекланган жамияти иш юритувчиси, Хоразм вилояти

Арипова Мамлакат Абдуллаевна — «Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Жиззах вилояти ҳудудий филиали директори

Артикматов Икрамджан Дехканович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Қўқон алоқа ва сигналлаштириш дистанцияси участка бошлиғи, Фарғона вилояти

Афсаминов Иброхим Шерматович — «Фарғона нефт­ни қайта ишлаш заводи» унитар шўъба корхонасининг технологик цехи смена бошлиғи, Фарғона вилояти

Бабанов Баходир Эшдавлятович — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Марказий кон бошқармаси «Мурунтау» кони лаҳимчиси, Навоий вилояти

Бабаханов Ориф Обидович — Наманган шаҳридаги «Наманган момиқ сочиқлари» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти

Баймурзаев Уроқ Режабович — Қамаши туманидаги «Бунёд» фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Бекназаров Байрам Ерназарович — «Қуйи Амударё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Қуўаниш-жарма» ирригация тизими бошқармаси
муҳандиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Бекниязов Ергали Ниетуллаевич — «Ўзбекгеофизика» акциядорлик жамиятининг «Устюрт геофизика экс­педицияси» филиали дала партияси бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Буранов Курал Айтбаевич — «Устюрт газ-кимё комплекси лойиҳалаштирилган объектларини қуриш ва Сургил газ конденсат конини ўзлаштириш дирекцияси» унитар корхонасининг инфраструктура объектларини ло­йиҳалаштириш ва қурилиш департаменти етакчи муҳандиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Ваджиев Тахир Насруллаевич — «Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Ер ости ишлари» филиали лаҳимчиси, Тошкент вилояти

Гальперин Леонид Владимирович — «Тошкент қувурлар заводи» қўшма корхонаси директорининг ишлаб чиқариш масалалари бўйича ўринбосари, Тошкент шаҳри

Гулямов Анварходжа Турсунович — «Нуроний» жам­ғармасининг Юнусобод тумани бўлинмаси раиси, Тошкент шаҳри

Дадаков Жуманбай Кадиркулович — «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис эритиш заводи қуювчиси, Тошкент вилояти

Данияров Абатбай Сапарбаевич — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раиси

Дехканова Кундузой Усманкуловна — «Ўзэлек­троаппарат-Электрошчит» акциядорлик жамияти цех
устаси, Тошкент шаҳри

Джарилкаганова Гулистан Сарсенбаевна — Қораўзак туманидаги «Гулистон» фермер хўжалиги бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Джураев Ҳамиджон Тураевич — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг «1-гидрометаллургия заводи» кон бошқармаси технологик цехи катта устаси, Навоий вилояти

Жаббаров Таир — Хива туманидаги «Сангар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Хоразм вилояти

Жабборова Ўғилхон Мухтаралиевна — Олтинкўл туманидаги «Сафаробод» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Андижон вилояти

Жаксимуратов Ислам Махсетбаевич — «Устюрт газ-кимё комплекси лойиҳалаштирилган объектларини қуриш ва Сургил газ конденсат конини ўзлаштириш дирекцияси» унитар корхонасининг инфраструктура объект­ларини лойиҳалаштириш ва қурилиш департаменти бош мутахассиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Жуланов Баходиржон Ёстикович — «Пахтаобод агротехсервис МТП» масъулияти чекланган жамияти механизатори, Андижон вилояти

Жумабаев Миродилжон Султонмуродович — «GM O‘zbekiston» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш бошқармаси пресслаш цехи бошлиғи, Андижон вилояти

Жумаев Асрор Хушвахтович — «Тўполанг гидроэлектростанцияси» давлат корхонасининг электр механика бўлими бошлиғи, Сурхондарё вилояти

Жураев Акрамжон Мирзахмедович — Фарғона шаҳридаги «296-хўжаликлараро ихтисослаштирилган кўчма механизациялашган колонна» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Фарғона вилояти

Жураев Фуркат Абитович — «Тошкент метрополитени» давлат унитар корхонасининг электр механика хизмати бош муҳандиси, Тошкент шаҳри

Зикиров Отабек Хошимович — «Жиззах аккумулятор заводи» акциядорлик жамияти цех катта устаси, Жиззах вилояти

Зиябоев Хайрулла Абдуллажонович — Наманган шаҳридаги «Машхим» масъулияти чекланган жамияти директори, Наманган вилояти

Зияханова Нигора Аскаровна — Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банкининг Банклараро ҳисоб-китоб маркази директори ўринбосари

Иргашев Нигматджан Хакимджонович — Чилонзор туманидаги «Мургаб сервис коммунал» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Тошкент шаҳри

Исаев Собиржон Рахимович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг капитал қурилиш дирекцияси бош муҳандиси

Исмаилов Гуломбек Гафурович — Ҳазорасп туманидаги «Ғофур-Рухия» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти

Исматиллаев Тахир Сидикович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг йўл хўжалиги бошқармаси бошлиғи

Исматов Шерзод Махмудович — «JV MAN Auto-Uzbekistan» қўшма корхонасининг йиғув цехи устаси, Самарқанд вилояти

Исоков Нормурод Исроилович — «Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Навоий вилояти бўлими раиси

Кадиров Абдуманоб Маликович — «Тошшаҳар­трансхизмат» акциядорлик жамиятининг «8-автобус саройи» масъулияти чекланган жамияти ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Калилаев Юсуп Азбергенович — «Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Устюртгаз» масъулияти чекланган жамияти бурғуловчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Камалов Анвар Исмоилович — Наманган туманидаги «Истиқлол текстиль дизайн» масъулияти чекланган жамияти дизайнер-конструктори, Наманган
вилояти

Камбарова Мукаддас Абдуллаевна — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг «Бунёдкор» ёшлар телеклуби ижрочи директори

Кариев Сардор Хикматович — Чилонзор туманидаги «Жўрабек Лабораторис» қўшма корхонаси бош директори, Тошкент шаҳри

Каримов Данияр Дилмуратович — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Тошкент вилояти Кенгаши раиси

Каримов Урол Эшматович — «Шўрчи пахта» акция­дорлик жамияти цех чилангари, Сурхондарё вилояти

Каримова Мехринисо Сайфутдиновна — «Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Асака тумани таянч пункти директори, Андижон вилояти

Кахарова Дилфуза Хакимовна — Сирдарё туманидаги «Река-мед фарм» қўшма корхонасининг сифат назорати бўлими етакчи мутахассиси, Сирдарё
вилояти

Ким Эдуард Николаевич — «Ўзтемирйўлмаштаъмир» унитар корхонасининг «Қуюв-механика заводи» шўъба корхонаси бош лойиҳачиси, Тошкент шаҳри

Кошимбетова Кутли Абдуллаевна — Қўнғирот туманидаги «Қорақалпоғистон» шаҳарча фуқаролар йиғини раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Мадиёрова Хадича Ҳасановна — «Қоракўл пахта тозалаш» акциядорлик жамиятининг тола ажратиш ускунаси катта оператори, Бухоро вилояти

Мадумаров Толибжон Абдумаликович — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Қонунчилик ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси раиси
ўринбосари

Максудова Мархамат Зуфаровна — Чилонзор туманидаги «Чилонзор» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Тошкент шаҳри

Маматкулов Равшан Уктамович — Қувасой шаҳридаги «Кварц» акциядорлик жамиятининг металлни қайта ишлаш цехи катта технологи, Фарғона вилояти

Махкамбаева Махбуба Акмаловна — «Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Тошкент шаҳар таянч пункти директори

Махкамов Содиржон Онорбоевич — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг 164-йўл машина станцияси кран машинисти

Мирабидов Мирмаксуд Мирахмадович — Чилонзор туманидаги «Пойабзалчи» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Мирзаев Абдурашид Тухтасинович — «Ўзбек­энерго» акциядорлик жамиятининг «Ўзэлектртармоқ» унитар корхонаси миллий диспетчерлик маркази бошлиғи

Мирхакимов Ровшан Миргаппарович — «Ўзкабель» акциядорлик жамияти прессловчиси, Тошкент шаҳри

Муминова Мелихон Шокировна — Қўқон шаҳридаги «Етти ранг» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Фарғона вилояти

Мусаев Бахромжон Рахмонкулович — Жалақудуқ туманидаги «Яшасин фахри» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

Назаркулов Туйчи Турдикулович — «Кўприк қурилиш трести» унитар корхонасининг 67-кўприк қуриш отряди кран машинисти, Тошкент шаҳри

Назарматов Рустам Бахтиярович — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Марказий кенгаши қошидаги Ёшлар медиа маркази оператори

Назаров Аскар Мухаммадиевич — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Марказий геология-қидирув экспедицияси бурғулаш ускунаси машинисти, Навоий вилояти

Нарбаев Анвар Келдибекович — «Ўзтемирйўлқурилишмонтаж» унитар корхонаси бош муҳандиси

Ниязова Сураё Нуралиевна — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Янгиер шаҳар Кенгаши бош мутахассиси, «Камалак» болалар ташкилоти раиси, Сирдарё вилояти

Норбоев Чори Самандарович — Муборак туманидаги «Муборак» қоракўлчилик-наслчилик ширкат хўжалиги бош чўпони, Қашқадарё вилояти

Нугманов Собит Самсокжонович — Наманган шаҳридаги «Афруз Камол» масъулияти чекланган жамияти директорининг ўринбосари, Наманган вилояти

Орипов Дилшод Аъзамович — Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бухгалтерия ҳисоби, ҳисоботи ва давлат бюджетининг касса ижроси департаменти директори

Ортиқова Мухаррамхон Уматалиевна — Чортоқ туманидаги «Бўлон» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Наманган вилояти

Поянов Даврон Холмуродович — «Сурхон пармалаш ишлари» акциядорлик жамияти пармаловчиси, Сурхондарё вилояти

Пулатова Шаходат Мухидиновна — Гулистон шаҳридаги «Лочин» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Сирдарё вилояти

Раджапов Мансур Кучкарович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг ишларни бош­қариш дирекцияси бошлиғи

Райимов Алижон Бахромович — Фарғона шаҳридаги «Евроосиё Тапо-Диск» қўшма корхонаси қолипловчиси, Фарғона вилояти

Раманов Тайир Сапарбаевич — «Ўзэлектромонтаж» акциядорлик жамиятининг «Нукус электромонтаж» масъулияти чекланган жамияти электр монтажчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Рахматов Имом Мамадиёрович — Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги илмий-ишлаб чиқариш марказининг Қашқадарё вилояти бўлими раҳбари

Рузибаева Рисолат Фахриевна — «Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Нурота тумани таянч пункти директори, Навоий вилояти

Рустамов Гайратжон Гадоевич — «Қизилқумцемент» акциядорлик жамиятининг бўлинма бошлиғи, Навоий вилояти

Сапаров Махмуд Уралович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Термиз локомотив депоси тепловоз машинисти, Сурхондарё вилояти

Саттаров Дилшод Нематович — Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг Саноатнинг базавий тармоқлари ва ёқилғи-энергетика мажмуи молияси бош­қармаси бошлиғи

Сатторов Баходир Очилович — «Аму-Қашқадарё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Оқ-сув» ирригация тизими бошқармаси гидроучастка бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Сатторов Немат Шодиевич — Шеробод туманидаги «Хўжаиконтуз» масъулияти чекланган жамияти бош механиги, Сурхондарё вилояти

Сидиков Хуснидин Пардабаевич — «Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Белазкўмир» филиали бульдозер машинисти, Тошкент вилояти

Собирова Насибахон Анваровна — Уйчи тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси, Наманган вилояти

Суванова Зоҳида Туллибековна — Республика Маънавият тарғибот марказининг Бекобод тумани бўлими раҳбари, Тошкент вилояти

Сулайманов Нуритдин Сагдуллаевич — «Жиззах пластмасса» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш цехи машинисти, Жиззах вилояти

Тахирова Зияда Нигматуллаевна — Бектемир тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси, Тошкент шаҳри

Ташев Алишер Эргашевич — «Талимаржон иссиқлик электр станцияси» унитар корхонасининг қозон турбина цехи бошлиғи ўринбосари, Қашқадарё вилояти

Ташматов Абдумумин Абдуваитович — «Ўзбекис­тон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 2-навли прокат цехи катта устаси, Тошкент вилояти

Тоджиев Искандар Адибович — «Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг Ўқув-машғулот маркази учувчи-йўриқчиси

Тростянский Дмитрий Валерьевич — Ўзбекистон Республикаси «Ижтимоий фикр» жамоатчилик фикрини ўрганиш маркази етакчи таҳлилчиси

Тулиева Муҳаббат Турғуновна — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Ховос сигнализация ва алоқа дистанцияси етакчи муҳандиси, Сирдарё вилояти

Тураев Файзулла Эрдонович — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Шимолий кон бошқармаси сульфат кислотаси цехи бошлиғи,
Навоий вилояти

Умарова Озода Гайратовна — Чилонзор туманидаги «BePro-дастурчилар маркази» масъулияти чекланган жамиятининг лойиҳалар билан ишлаш гуруҳи бошлиғи, Тошкент шаҳри

Ўтанов Алишер Аҳмаджонович — «Қувасойцемент» акциядорлик жамиятининг майдалаш участкаси тегирмон машинисти, Фарғона вилояти

Файзиева Джамила Исомиддиновна — «Ўзбекис­тон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Жиззах темир йўл масофаси муҳандиси, Жиззах вилояти

Файзиева Дилором Хуснитдиновна — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Халқаро ишлар ва парламентлараро алоқалар қўмитаси аъзоси

Хайдаров Жамшид Темурович — Ургут туманидаги «Ург-газ карпет» қўшма корхонаси бош директори, Самарқанд вилояти

Хайдарова Хайринса Хужамбердиевна — Балиқчи туманидаги «Антекс» масъулияти чекланган жамияти оператори, Андижон вилояти

Хайитбаев Баходир Атаханович — Урганч шаҳридаги «Огаҳий коммунал сервис» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Хоразм вилояти

Халиков Азамат Камилович — Қизилтепа туманидаги «Темур-Малик» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Навоий вилояти

Хамроев Дилмурод Холмуродович — «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Сурхондарё вилоятидаги «Хандиза» кон бошқармаси лаҳимчиси

Хасанов Яхшибой Шамуратович — Иштихон туманидаги «Асалчи Элдор» фермер хўжалиги бошлиғи, Самарқанд вилояти

Хасанова Санобар Искандаровна — Хива туманидаги «Хоразм гиламлари» масъулияти чекланган жамияти тўқувчиси, Хоразм вилояти

Хашимов Гулом Улмасович — «Фарғонаазот» акциядорлик жамиятининг азот кислотаси цехи смена бошлиғи, Фарғона вилояти

Ходжанов Фарход Халимович — Ғузор туманидаги «Озод фаровон қурилиш» масъулияти чекланган жамияти директори, Қашқадарё вилояти

Хожиматов Абдуллажон — «Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Избоскан тумани бўлинмаси раиси, Андижон вилояти

Холмурадова Дилбар Уринбоевна — Жиззах шаҳридаги «Қипчоқ» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жиззах вилояти

Худайберганов Бахтиёр Эргашович — Чиноз тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси автокаток машинисти, Тошкент вилояти

Шамсиева Гулнора Бақоевна — Ғиждувон туманидаги «Тошлоқ» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти

Шодиева Дилфуза Октябревна — «Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Марказий кенгаши қошидаги Ўқув-услубий марказ директори

Шомирзаев Шухрат Шомахсутович — «GM Powertrain — Uzbekistan» акциядорлик жамияти директорининг ишлаб чиқариш масалалари бўйича ўринбосари — техник хизмат кўрсатиш бўлими бошлиғи, Тошкент вилояти

Шукуров Рустам Закирович — «Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг «Тошкент шаҳар телефон тармоғи» филиали бўлим бошлиғи

Элмуратов Нарзулла Хасанович — «Боёвут агротехсервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Сирдарё вилояти

Эргашев Ризокул Тухтаевич — «Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи» унитар корхонасининг асосий ишлаб чиқариш цехи қурилма бошлиғи ўринбосари, Бухоро вилояти

Эргашев Сатор Салохиддинович — «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Бухоро алоқа ва ишорат масофаси бошлиғи, Бухоро вилояти

 

Ўзбекистон Республикаси Президенти

И.КАРИМОВ

 

Тошкент шаҳри,

2016 йил 24 август



DB query error.
Please try later.