27.08.2015

ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МУСТАҚИЛЛИГИНИНГ ЙИГИРМА ТЎРТ ЙИЛЛИГИ МУНОСАБАТИ БИЛАН ДАВЛАТ ХИЗМАТЧИЛАРИ ҲАМДА ИШЛАБ ЧИҚАРИШ ВА ИЖТИМОИЙ-ИҚТИСОДИЙ СОҲАЛАР ХОДИМЛАРИДАН БИР ГУРУҲИНИ МУКОФОТЛАШ ТЎҒРИСИДА

Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони


Мамлакатимиз иқтисодий салоҳиятини юксалтириш ва ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш ишларидаги катта хизматлари, кўп йиллик самарали меҳнати билан қишлоқ ва сув хўжалиги, саноат, транспорт, алоқа
ва қурилиш соҳаларини ривожлантиришга қўшган салмоқли ҳиссаси ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор»

 

Рустамова Зебихон Якубовна

-

Тошлоқ туманидаги «Заркент саховати» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

Халимбетов Бахтиёр Юлдашович

-

Гурлан туманидаги «Истиқлол самар» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор»

 

Бешимов Мухаммад Бегматович

-

«Аму-Бухоро» машина каналидан фойдаланиш вилоятлараро бошқармасининг Олот тумани бошқармаси насос агрегатлари машинисти,
Бухоро вилояти

Раимкулов Шакарбай Суханович

-

«Қуйи Сирдарё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Шўрўзак-Сирдарё» ирригация тизими бошқармаси муҳандис-гидротехниги, Сирдарё вилояти

 

 

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган чорвадор»

 

Мирзаев Балтабай Кудайбергенович

-

Томди туманидаги «Керизбулоқ» ширкат хўжалиги бош чўпони, Навоий вилояти

Намазов Тулкин Ибатович

-

Нишон туманидаги «Нишон» қоракўлчилик-наслчилик ширкат хўжалиги бош чўпони, Қашқадарё вилояти

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи»

 

Абдуллаева Рўзихон Бозоровна

-

Олтинкўл туманидаги «Пилла» давлат корхонаси агрономи, Андижон вилояти

Сулаймонова Салима Абдурахмоновна

-

Норин туманидаги «Бош пиллахона» масъулияти чекланган жамияти агрономи, Наманган вилояти

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими»

 

Матмуратов Кенесбай Ембергенович

-

«Ўзбекгеофизика» акциядорлик жамиятининг «Устюрт геофизика экспедицияси» филиали отряд бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Разикулов Абдусамат Абдуганиевич

-

«Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг электрда пўлат эритиш цехи смена устаси, Тошкент вилояти

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи»

 

Исмаилов Кадир Вахидович

-

«12-трест» акциядорлик жамиятининг
52-қурилиш бошқармаси комплекс бригада бошлиғи, Тошкент шаҳри

Исломов Даврон

-

«Бинокор» қурилиш-ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари, Самарқанд вилояти

Кадиров Бахадир Тухтаевич

-

«Термиз таъминот» саноат-қурилиш корхонаси раҳбари, Сурхондарё вилояти

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими»

 

Закиров Зоир
Таджибаевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Жиззах темир йўл масофаси
йўл устаси, Жиззах вилояти

Рузиев Рустам
Васикович

-

Транспорт бўйича бош лойиҳа-қидирув институти «Боштранслойиҳа» акциядорлик жамияти директори

 

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган алоқа ходими»

 

Исхаков Нодир Суннатуллаевич

-

«Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг «Тошкент шаҳар телефон тармоғи» филиали Янгиобод телефон боғламаси бош муҳандиси, Тошкент шаҳри

 

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фуқаро авиацияси ходими»

 

Харлап Геннадий Викторович

-

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпанияси бош директорининг ўринбосари

 

Ватанимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий қудратини юксалтириш, ёш авлодни она юртга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, фидокорона меҳнати, ватанпарварлиги ва ижтимоий ҳаётдаги фаоллиги билан эл-юрт иззат-ҳурматига сазовор бўлганлиги учун қуйидагилар мукофотлансин:

 

«Эл-юрт ҳурмати» ордени билан

 

Абдиев Суюн
Мажитович

-

Қарши туманидаги «Абдиев Мажид» фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Аллаяров Яхшинар Норбобаевич

-

Самарқанд давлат тиббиёт институти врачлар малакасини ошириш факультети доценти, Самарқанд вилояти

Артиқов
Кенжабой

-

«Давсувхўжаликназорат» инспекциясининг Хоразм вилояти бўйича инспектори

Бердиева Зумрат Бобоқуловна

-

Олот туманидаги «Юқори Олот» қишлоқ врачлик пункти мудири, Бухоро вилояти

Ибрагимова
Фарида

-

Чиноз туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент вилояти

Исмоилова
Жумагул
Тўлановна

-

Булоқбоши туманидаги «Учкўча» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Андижон вилояти

Каримов Кенес Айтмуратович

-

Қорақалпоғистон Ёзувчилар уюшмаси раиси

Қаршиев Абдисамат Асатович

-

Хатирчи туманидаги «Оқолтин» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Навоий вилояти

Нарджигитова Бахринсо Эгамкуловна

-

Гулистон тумани «Гулистон ҳаёти» газетаси
бош муҳаррири, Сирдарё вилояти

Суюндиков Равшан Худайназарович

-

Зарбдор тумани болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори, Жиззах вилояти

Умаров Иброхимжон Саматович

-

Фарғона вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг чақалоқлар ва болалар хирургияси бўлими мудири

Файзуллаев
Турсунбай

-

Наманган давлат университети профессори, Наманган вилояти

Шарипова Мадина Каримовна

-

Республика «Она ва бола скрининги» маркази директори

Эргашова Хатича
Исаевна

-

Шўрчи туманидаги «Ялти» шаҳарча фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сурхондарё вилояти

 

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

 

Байзаков Аззамжон Камолович

-

«Учтепадавсувмахсуспудрат» давлат унитар корхонаси экскаватор машинисти, Жиззах вилояти

Буриев Нириддин Абдуллаевич

-

«Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Жарқўрғоннефть» акциядорлик жамияти геология бўлими бошлиғи, Сурхондарё вилояти

Имомова Махсуда Мамасадиковна

-

«Сирдарё иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг кимё цехи смена бошлиғи, Сирдарё вилояти

Кадиров
Камилжон

-

Андижон шаҳридаги «Қурилиш материаллари ишлаб чиқариш комбинати» масъулияти чекланган жамияти цех бошлиғи, Андижон вилояти

Каримов Махсетбай Исмайлович

-

 «Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик компаниясининг «Устюрт қидирув-бурғулаш бошқармаси» масъулияти чекланган жамияти бурғуловчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Қодиров Бозор
Раимович

-

«Ғарбий Ўзбекистон гидрогеология экспедицияси» давлат корхонаси директори, Бухоро вилояти

Мукумов Суярбай Эгамбердиевич

-

Жомбой тумани йўл хўжалиги пудрат
таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бош муҳандиси, Самарқанд вилояти

Назирова Дилором Носировна

-

Риштон туманидаги «Мискин» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти

Нишанов Комилжон Солижонович

-

Мингбулоқ тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси автогрейдерчиси, Наманган вилояти

Саидов Толиб
Маматович

-

«Навоийазот» акциядорлик жамиятининг истиқболли тараққиёт, инвестициялар
ва капитал қурилиш бўйича директори,
Навоий вилояти

Содиқов Пўлат
Йўлдошевич

-

«Ўзтемирйўлмаштаъмир» унитар корхонасининг «Қуюв-механика заводи» шўъба корхонаси чилангари, Тошкент шаҳри

Тангриев Эркин
Жавлиевич

-

«Шўртаннефтгаз» унитар шўъба корхонасининг маркшейдер бўлими бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Турдиев Таир
Адилович

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ўзбекистон» локомотив депоси электровоз машинисти, Тошкент вилояти

Хўжаниёзова
Шакаржон
Юсуповна

-

Хоразм вилояти ҳокимининг иқтисодиёт
ва ижтимоий ривожлантириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари

 

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

 

Абдулаҳатов
Нортожи

-

Шеробод тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси директори, Сурхондарё вилояти

Абулкасимов
Шадихужа
Турсунович

-

«Самарқанд автомобиль заводи» масъулияти чекланган жамиятининг йиғув мажмуаси бошлиғи, Самарқанд вилояти

Алиев Ғофир
Қуватович

-

Хатирчи тумани ҳокими, Навоий вилояти

Бабажанов
Эгамберган
Исмаилович

-

Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг Хоразм вилояти бош бошқармаси бошлиғи

Жўраева Зайнабхон Дилмуродовна

-

Янгиқўрғон туманидаги «Зарбдор» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Наманган вилояти

Комолов
Салохиддин

-

Шаҳрихон туманидаги «Тоштепа» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Андижон вилояти

Махаматов Зафар Эргашбоевич

-

«Кўприк қурилиш трести» унитар корхонаси бошқарувчиси, Тошкент шаҳри

Махкамов
Худайкул

-

Боёвут туманидаги «Маҳкамов Жаҳонгир» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

Мирджалалов
Анвар Илясович

-

«Ўзбекэнерго» акциядорлик компаниясининг
«4-монтаж бошқармаси» акциядорлик жамияти бош муҳандиси, Тошкент вилояти

Набиев Анвархон Мадаминович

 

-

«Фарғонаазот» акциядорлик жамиятининг азот кислотаси ва аммиакли селитра ишлаб чиқариш цехи бошлиғи, Фарғона вилояти

Негматов Шуҳрат Худойбердиевич

-

Иштихон тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Сапаров Каллибек Узакбаевич

-

«Қўнғирот сода заводи» унитар корхонаси
цех устаси, Қорақалпоғистон Республикаси

Хаккулов
Абдужаббор

-

«Жиззах аккумулятор заводи» акциядорлик жамиятининг электродлар цехи устаси,
Жиззах вилояти

Худайбердиев Аброр Жабборович

-

«Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи» унитар корхонасининг асосий ишлаб чиқариш цехи бошлиғи, Бухоро вилояти

Худаяров Асилбек Анварович

-

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг биринчи ўринбосари

Хужамурадов
Зиядулла
Эшкобилович

-

 «Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик компаниясининг «Ҳисоролди нефть ва газ қидирув экспедицияси» масъулияти чекланган жамияти бош технологи, Қашқадарё вилояти

Хусенов Шерзод Ўткирович

-

«Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик компанияси бош директори

Шеркулов Абдирасул Нартажиевич

-

«Қизилқумцемент» акциядорлик жамиятининг майдалаш бўлинмаси тегирмон машинисти,
Навоий вилояти

 

 

«Дўстлик» ордени билан

 

Абдуллаева Озада Хасановна

-

Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси бўлим бошлиғи

Азамов Шавкатжон Бегжонович

-

«GM O‘zbekiston» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш технологияси бўлими етакчи муҳандис-технологи, Андижон вилояти

Алиев Муроджон Бокиевич

-

Ўзбекистон Республикаси маданият ва спорт ишлари вазирининг биринчи ўринбосари

Аллакулов Панжи Эгамбердиевич

-

Муборак тумани ҳокими, Қашқадарё вилояти

Амиркулов Очилди Примович

-

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Узун тумани таянч пункти директори,
Сурхондарё вилояти

Артикходжаев Жахонгир Абидович

-

«Артел Инжиниринг» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Атемов
Ускенбай

-

Юқори Чирчиқ тумани ҳокими, Тошкент вилояти

Ахмедов Абдулла Мухитович

-

«Ўзбекэнерго» акциядорлик компаниясининг инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш бошқармаси бошлиғи ўринбосари

Батиров Даниёр Эгамбердиевич

-

Боёвут тумани ҳокими, Сирдарё вилояти

 

Беловол Николай Тихонович

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Шимолий кон бошқармаси геология-геофизика бўлими бош геологи,
Навоий вилояти

Ваисов Мураджан Сапарбаевич

-

Урганч шаҳридаги «Мегасфера» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Хоразм вилояти

Гарифуллина Флюра Султановна

-

Гулистон шаҳар телекоммуникация боғламаси етакчи муҳандиси, Сирдарё вилояти

Горцунов Александр Эдуардович

-

«Самарқанднур» давлат унитар корхонаси участка бошлиғи, Самарқанд вилояти

Ембергенова Оразгул Реймовна

-

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий филиали директори

Жололов Акмалжон Насирдинович

-

Олтинкўл тумани ҳокими, Андижон вилояти

Жумабоев Алишер Гофурович

-

«Фарғона нефтни қайта ишлаш заводи» унитар шўъба корхонасининг технологик цехи қурилма бошлиғи, Фарғона вилояти

Иноғамов
Асқар
Акромович

-

Жиззах шаҳридаги «Жиззах Пластекс» қўшма корхонаси бош директори, Жиззах вилояти

Ким Леонид Владимирович

-

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг «Қалмоқир» кон бошқармаси экскаватор машинисти,
Тошкент вилояти

Қосимов Азамат Азимович

-

Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Тижорат банкларининг инвестициялар портфелини мониторинг қилиш департаменти директори

Мамадалиев Ғайратали
Турғунович

-

Риштон тумани ҳокими, Фарғона вилояти

Мойлиев Абдирасул Бердиёрович

-

«Талимаржон иссиқлик электр станцияси» унитар корхонасининг қозон турбина цехи бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Рахмонов Бахтиёр Султонович

-

Тошкент шаҳар ҳокимининг капитал қурилиш, коммунал хўжалик, ободонлаштириш, саноат
ва тадбиркорлик масалалари бўйича биринчи ўринбосари

Турапов Усмон Янгибаевич

-

Жарқўрғон тумани ҳокими, Сурхондарё вилояти

Умаров Бахтиёр
Ганиевич

-

Наманган туманидаги «Истиқлол текстиль дизайн» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Наманган вилояти

Худойқулов Аваз Бўриевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг 17-йўл машина станцияси йўл таъмирловчиси, Бухоро вилояти

Шарахметов Шахрух
Шатургунович

-

Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги
бош бошқарма бошлиғи

Юсупов Рустам Фархадович

-

«Ўзавтосаноат» акциядорлик компанияси бошқаруви раисининг ўринбосари

 

 

 

«Шуҳрат» медали билан

(100 ёшдан ошганлар)

 

Аллаберганова Фотима

-

Янгиариқ тумани, Хоразм вилояти

Амонова Тўхта

-

Шофиркон тумани, Бухоро вилояти

Бердалиев Анарбай

-

Оҳангарон тумани, Тошкент вилояти

Ганиева Салима

-

Мирзо Улуғбек тумани, Тошкент шаҳри

Жаббарова Жумагул

-

Боёвут тумани, Сирдарё вилояти

Жололов Абдубарис

-

Балиқчи тумани, Андижон вилояти

Камалов Таштемир

-

Учқўрғон тумани, Наманган вилояти

Нарбутаева Бувсара

-

Булунғур тумани, Самарқанд вилояти

Севаров Қудрат

-

Касби тумани, Қашқадарё вилояти

Хўжаев Бойдада

-

Фарғона тумани, Фарғона вилояти

Шайманов Норқобил

-

Шеробод тумани, Сурхондарё вилояти

Шамуратова Бегзада

-

Шуманай тумани, Қорақалпоғистон Республикаси

Шокирова Хайри

-

Жиззах тумани, Жиззах вилояти

Юлдашева Умит

-

Хатирчи тумани, Навоий вилояти

 

«Жасорат» медали билан

 

Абдуллаева Азиза Абдувалиевна

-

Пахтакор туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Жиззах вилояти

Азимов Абдурасул Рахимович

-

Нурота туманидаги хусусий тадбиркор,
Навоий вилояти

Алиқулов Зокиржон Шамшиддинович

-

Яккабоғ туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Қашқадарё вилояти

Жумаев Жасур Алимбоевич

-

Республика «Ҳунарманд» уюшмаси аъзоси,
Тошкент шаҳри

Исамитдинова
Зумратхон Абдужабборовна

-

Оқолтин туманидаги «Асад-Фарход-Азиз» фермер хўжалиги пиллачиси, Сирдарё вилояти

Исроилов
Қ
обилжон Камилович

-

Булоқбоши туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Андижон вилояти

Кутлумуратов
Сергей Аб
ишович

-

Элликқалъа туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Мирзабоев Шокир Хурсандович

-

Паркент туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Тошкент вилояти

Орипов Илҳом Исмоилович

-

Жондор туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Бухоро вилояти

Тиляходжаев Аббаз Музафарович

-

Фарғона саноат касб-ҳунар коллежининг тарих фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Хамраева Муборак Мадримовна

-

Хонқа туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Хоразм вилояти

Хидиров
Мусурманкул
Джураевич

-

Ангор туманидаги «Хидиров Мусурмонқул» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

Шерматова
Фатима
Абдурашидовна

-

Тўрақўрғон туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Наманган вилояти

Эсанова
Дилшода
Мусабековна

-

Пайариқ туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Самарқанд вилояти

 

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

 

Асамов Дилшод Дамирович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Мусаев Амиртемирхон Фатихович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Рихсиев Аюпхан Гиясович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

 

 

«Шуҳрат» медали билан

 

Абдижапаpов Атхам Уринбаевич

-

«Оҳангаронцемент» акциядорлик жамиятининг клинкер куйдириш бўлинмаси айланма печ машинисти, Тошкент вилояти

Абсаттаров Зиваддин Садекович

-

«Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Устюртгаз» унитар шўъба корхонаси «Урга» газ қазиб чиқариш участкаси устаси, Қорақалпоғистон Республикаси

Азимов Носиржон Мамиржанович

-

Сирдарё туманидаги «Peng Sheng» қўшма корхонасининг керамика маҳсулотларини ишлаб чиқариш цехи устаси, Сирдарё вилояти

Аккулов Иномжон Норбутаевич

-

«Электрқишлоққурилиш» акциядорлик жамиятининг Сирдарё вилояти
3-механизациялашган колоннаси электр монтёри

Алимбаев Алавитдин
Комилович

-

«Ўзбекистон қаттиқ қотишмалар ва ўтга чидамли металлар комбинати» акциядорлик жамияти цех бошлиғи, Тошкент вилояти

Алламуродов Абдихалил
Содиқович

-

«Деҳқонобод калийли ўғитлар заводи» унитар корхонасининг лаҳим ўтиш комбайни машинисти, Қашқадарё вилояти

Алланазаров Тилеген
Сайпович

-

«Қуйи Амударё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Суенли» ирригация тизими бошқармаси «Алтинкўл» ирригация тармоғи муҳандиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Аскаров Мирзохид Хакимжонович

-

Наманган шаҳридаги «UzСhasys» қўшма корхонасининг ишлаб чиқариш бўлими бошлиғи, Наманган вилояти

Астанов Шароф Турсунович

-

«Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Газлинефтгазқазибчиқариш» унитар шўъба корхонаси нефть ва газ қазиб чиқариш оператори, Бухоро вилояти

Атабуллаев Кутлимурот Сулаймонович

-

«Бухоронефтгазпармалаш» акциядорлик жамияти устаси, Бухоро вилояти

Атамурадов
Хушмурад

-

Касби туманидаги «Ғалаба» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Қашқадарё вилояти

Атхамов Хусан Арзматович

-

«Махсустранс» давлат ишлаб чиқариш бошқармасининг «Яккасарой-Махсустранс» автокорхонаси ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Ахмедова Азизахон Абдухафизовна

-

Сариосиё туманидаги «Буйрапуш» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сурхондарё вилояти

Ахранова Икболхон Рахматуллаевна

-

Мирзачўл туманидаги «Иқболхон-Маржона» хусусий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти

Ахроров Убайдулла Муратович

-

«Ўзсаноатқурилишбанк» акциядорлик тижорат банки департамент директори

Ашуров Сарвар
Ғаниевич

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Марказий Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси

Бабақулов Тиловберди Хожиқулович

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг 166-йўл машина станцияси машинисти, Сурхондарё вилояти

Бегмирзаева Азизахон Қурбоновна

-

Бешариқ туманидаги «Узун» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси,
Фарғона вилояти

Берданов Максетбай Исакбаевич

-

«Тахиатош иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон турбина цехи бошлиғи ўринбосари, Қорақалпоғистон Республикаси

Бокиев Султанмурад Маннонович

-

Шаҳрисабз туманидаги «Чоштепа» масъулияти чекланган жамияти раиси, Қашқадарё вилояти

Болтаев Зайнобидин Тошходжаевич

-

«Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Марҳамат тумани бўлинмаси раиси, Андижон вилояти

Буриев Махмуд Юлдошевич

-

«Аму-Қашқадарё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси қошидаги Мелиоратив экспедициянинг шимолий коллекторлар мелиоратив тизими бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Васин Александр Васильевич

-

«Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг «Бош коммутация маркази» филиали шаҳарлараро автоматик телефон станция цехи бошлиғи

Гайбуллаев Елбай Ембергенович

-

Кегейли туманидаги «Пахтакеш» фермер хўжалиги бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Ганиев Юлдаш
Уринович

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг «Навоий машинасозлик заводи» ишлаб чиқариш бирлашмаси қуюв цехи бошлиғи, Навоий вилояти

Ғаниева Ойниса

-

Юқори Чирчиқ туманидаги «Наврўз» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Тошкент вилояти

Гаппорова Хулкар Азаматовна

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Навоий вилояти Кенгаши қошидаги «Ёшлар маркази» тўгарак раҳбари

Давлетназаров Алишер Аскарович

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Қораўзак тумани Кенгаши раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Давлетов Кувондик Жуманиязович

-

«Хоразмйўлқурилиш» корхонаси автогрейдерчиси, Хоразм вилояти

Дададжанов Жахонгир Тахирджанович

-

Андижон шаҳридаги «Uraland» масъулияти чекланган жамияти бошқаруви раиси, Андижон вилояти

Джабборов Зафар Зарипович

-

«Ўзбекгеофизика» акциядорлик жамиятининг «Амиробод кон-геофизика экспедицияси» филиали отряд бошлиғи, Бухоро вилояти

Джанқараев Джура Кошаевич

-

Термиз тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш- фойдаланиш корхонаси автогрейдерчиси, Сурхондарё вилояти

Довранова Манзура Абдуллаевна

-

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Нуробод тумани таянч пункти директори, Самарқанд вилояти

Душамов Одилбек Норметович

-

«Шовот дон маҳсулотлари» акциядорлик жамияти тегирмон ишчиси, Хоразм вилояти

Жакбарова Акибатхон Халимовна

-

Балиқчи туманидаги «Мадина-97» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти

Жиянбаев Отабек Эшдавлатович

-

Шайхонтоҳур туманидаги «Magnum Medikal Servis» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри

Жумаева Фароғат Эшпулатовна

-

Бухоро шаҳридаги «Daewoo Textile Bukhara» масъулияти чекланган жамияти бригада бошлиғи, Бухоро вилояти

Жураев Эркин

-

Каттақўрғон шаҳридаги «Навбаҳор» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти

Зайнитдинова Зулайхо Нематхоновна

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Наманган вилояти Кенгаши матбуот хизмати етакчи мутахассиси

Зоиров Нашпандкул Саттарович

-

«Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Муборакнефтгаз» унитар шўъба корхонаси технологик қурилмалар кузатувчиси, Қашқадарё вилояти

Зохидов Файзулла Ташпулатович

-

Республика Маънавият тарғибот марказининг Фарғона вилояти бўлими раҳбари

Ибрагимов Махсуд Машарибович

-

«Қўшкўпир МТП» акциядорлик жамияти механизатори, Хоразм вилояти

Ибраимова Гулжахан Темирхановна

-

Амударё туманидаги «Назархон» овул фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Имамов Шерали Мирзасаидович

-

«Аммофос-Максам» акциядорлик жамияти цех аппаратчиси, Тошкент вилояти

Исаматов Равшан Тураевич

-

«12-трест» акциядорлик жамиятининг
2-механизациялашган кўчма колоннаси бригада бошлиғи, Тошкент шаҳри

Исмаилова Гулнора Шарифовна

-

Фориш тумани ҳокимининг ўринбосари,
хотин-қизлар қўмитаси раиси, Жиззах вилояти

Ишмахамедов
Улугбек Тожибаевич

-

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг Учувчилар мажмуаси
«А-320» ҳаво кемаси командири

Ишмуратова Зиёда Исраиловна

-

Пастдарғом тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси, Самарқанд вилояти

Кабулов Абдухамид Абдуллаевич

-

«Янги Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон турбина цехи катта машинисти, Тошкент вилояти

Камбаров Мусакул Менглиевич

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг шўъба мудири

Камилова Саломат Шукуровна

-

Қарши шаҳридаги «Қарши мебель» масъулияти чекланган жамияти директори, Қашқадарё вилояти

Касимова Нигора Худойбердиевна

-

Самарқанд шаҳридаги «Bofanda» масъулияти чекланган жамияти тикувчиси, Самарқанд вилояти

Касимов Шухрат Юлдашевич

-

«Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Ер ости ишлари» филиали лаҳимчиси, Тошкент вилояти

Косимов
Саидасрорхон Холмухаммедович

-

Андижон шаҳридаги «Uz-Tong Heung Company» қўшма корхонаси участка бошлиғи,
Андижон вилояти

Қосимов Хомидилло Тухтосинович

-

«Кўприк қурилиш трести» унитар корхонасининг 13-кўприк қурилиш отряди чилангари,
Тошкент шаҳри

Қурбонова Нафосат Саттор қизи

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Сурхондарё вилояти Кенгаши қошидаги
«Ёшлар маркази» тўгарак раҳбари

Мадиримова Султонпошша Ҳайитбаевна

-

Урганч шаҳридаги «Анварбек-Аброрбек сервис» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси,
Хоразм вилояти

Мамадалиев Козимжон Собирович

-

Избоскан туманидаги «Тиллабоев олтин даласи» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

Мамадалиев Марубжон Мусинжанович

-

«Қувасойцемент» акциядорлик жамиятининг клинкер куйдириш участкаси айланма печ машинисти, Фарғона вилояти

Мамадиев Маърифжон Махмудбоевич

-

«Қамчиқавтойўл» ихтисослаштирилган йўллардан фойдаланиш корхонаси асфальт ётқизиш механизми машинисти, Наманган вилояти

Маманабиев Козимжон Тохирович

-

Олтинкўл туманидаги «Андижон-пахта» акциядорлик жамиятининг таъмирлаш бўлими устаси, Андижон вилояти

Маматов Мамуржон Мамадалиевич

-

Фарғона шаҳридаги «Фарғона автотрансхизмат» масъулияти чекланган жамияти ҳайдовчиси, Фарғона вилояти

Мансурова Дилбар Мухаммедовна

-

Нурота туманидаги «Истиқбол» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Навоий вилояти

Маткурбанов Санъат Раззакович

-

«Қўшкўпир қурилиш сервис» қурилиш-таъмирлаш корхонаси раҳбари, Хоразм вилояти

Махамадаминова
Филура Эргашевна

-

«Шофиркон пахта тозалаш» акциядорлик жамиятининг меҳнат муҳофазаси ва ёнғин хавфсизлиги бўйича муҳандиси, Бухоро вилояти

Махмудов
Оллаберган

-

Урганч туманидаги «Бекобод» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Хоразм вилояти

Махсимов
Хужакул

-

«Нуроний» жамғармасининг Нишон тумани бўлинмаси раиси, Қашқадарё вилояти

Маякубов Хусан Каримович

-

«Ўзнефтгазмаш» акциядорлик компаниясининг «Ўзбеккимёмаш заводи» акциядорлик жамияти техник назорат бўлими бошлиғи, Тошкент вилояти

Менгбаев Мўмин Норбоевич

-

«Шўрчи агротехсервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Сурхондарё вилояти

Мирзаулуков Азам Мирза-Азизович

-

Сергели туманидаги «Tosh Bruschatka» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Мирсагатов Юлдаш Эргашевич

-

«Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик компаниясининг «1-автокорхона» акциядорлик жамияти ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Мусаев Рустамжон Усмонжонович

-

Фарғона шаҳридаги «UzSungwoo» қўшма корхонасининг пресслаш цехи устаси,
Фарғона вилояти

Мусаев Хамитджан Хасанович

-

Олмазор туманидаги Комилжон Ғофуров номли маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри

Мухамедов Бехзод Нигматуллаевич

-

Мирзо Улуғбек туманидаги «Premium Alliance Paper» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Нармуратова Кунсулу Аленовна

-

Конимех тумани ҳокимининг ўринбосари,
хотин-қизлар қўмитаси раиси, Навоий вилояти

Насибалиев Бахром Юлдашматович

-

«Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Белазкўмир» филиали «БелАЗ» ҳайдовчиси, Тошкент вилояти

Норбаев Рустам Райимқулович

-

«Кўприк қурилиш трести» унитар корхонасининг 67-кўприк қурилиш отряди автокран машинисти, Тошкент шаҳри

Остонов Исомиддин Аслонович

-

Қоровулбозор туманидаги «Қоровулбозор» наслчилик ширкат хўжалиги бош чўпони,
Бухоро вилояти

Очилов Завқиддин Одилович

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг 5-кон бошқармаси геотехнологик кони участка бошлиғи, Навоий вилояти

Пардаева Зубайда Мусаевна

-

Ўрта Чирчиқ туманидаги «Пилла» шўъба корхонаси агрономи, Тошкент вилояти

Пўлатов Муродилла Маликович

-

«Навоий иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг электр цехи бошлиғи, Навоий вилояти

Ризаев Бахритдин Бердиевич

-

Республика Маънавият тарғибот марказининг Ғаллаорол тумани бўлими раҳбари, Жиззах вилояти

Рустамова Турдихон Курбоновна

-

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Қўштепа тумани таянч пункти директори,
Фарғона вилояти

Садиқова Барчиной Думановна

-

Республика Маънавият тарғибот марказининг Шўрчи тумани бўлими раҳбари, Сурхондарё вилояти

Саликулова
Рано Исмаиловна

-

Олмалиқ шаҳридаги «Отабек» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Тошкент вилояти

Сарибаева Периза Уралбаевна

-

Нукус шаҳридаги «Nukus Textile» масъулияти чекланган жамиятининг тикув цехи бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Сейтназаров Нуратдин Пирниязович

-

«Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Нукус тумани бўлинмаси раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Сиражидинов
Шухрат Шеркузиевич

-

«Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг электрда пўлат эритиш цехи пўлат эритувчиси, Тошкент вилояти

Таженов Парахат Алламбергенович

-

«Ўзбекгидроэнергоқурилиш» акциядорлик жамиятининг «Тахиатошгидроэнергоқурилиш» унитар корхонаси қурилиш бўлими
иш юритувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Ташпулатов
Турсунбай
Уринбаевич

-

Чуст туманидаги «Ғова» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти

Ташходжаева
Мунира Джураевна

-

Сергели туманидаги «Обод» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси,
Тошкент шаҳри

Тошев Акрам Бобамурадович

-

Пахтачи туманидаги «Пахтачисут» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти

Тошева Мамлакат Шоимовна

-

Жондор туманидаги «Жондор Чашмаси» масъулияти чекланган жамияти директори,
Бухоро вилояти

Тугилов Рахим Эргашевич

-

«JV MAN Auto-Uzbekistan» қўшма корхонаси бош муҳандиси, Самарқанд вилояти

Туляганов Бахриддин Нишанбаевич

-

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис эритиш заводи
цех бошлиғи, Тошкент вилояти

Туляганов Рахматджан Исмаилович

-

«Фонон» илмий-ишлаб чиқариш давлат корхонасининг ишлаб чиқариш цехи бригада бошлиғи, Тошкент шаҳри

Турабаев Рустам Зохидович

-

«Электрқишлоққурилиш» акциядорлик жамиятининг Наманган вилояти «Электрқурилмалари» ишлаб чиқариш корхонаси катта устаси

Турапов Алим

-

«Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Сирдарё тумани бўлинмаси раиси, Сирдарё вилояти

Турдалиев Равшанжон Сайдахмадович

-

«Фарғона иссиқлик электр маркази» акциядорлик жамияти смена бошлиғи, Фарғона вилояти

Турсунов Ахрор Рахматович

-

Бухоро шаҳридаги «Имом ал-Бухорий» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти

Тухтабаев Рашид Дедаханович

-

«ЎзЭлектротерм» акциядорлик жамиятининг «Наманган Трансформатор» ишлаб чиқариш корхонаси прессловчиси, Наманган вилояти

Увайдуллаев Акмал Джураевич

-

Гулистон шаҳридаги «Акмалбек-Анварбек барака» хусусий корхонаси раҳбари, Сирдарё вилояти

Умиров Абдихолиқ Зопирович

-

Иштихон туманидаги «Зоир-Мансур» қурилиш корхонаси раҳбари, Самарқанд вилояти

Усманов Батир

-

«Нуроний» жамғармасининг Миробод тумани бўлинмаси раиси, Тошкент шаҳри

Усманова Гулнорахон Тургуновна

-

Қўрғонтепа туманидаги «Бозорбоши» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Андижон вилояти

Хайдаров
Сулаймонқул Сатиболдиевич

-

«Чортоқархитекқурилиш» масъулияти чекланган жамияти иш юритувчиси, Наманган вилояти

Хайдаров Уткир Эрназарович

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг бош мутахассиси

Хайитов Абдулхошим Абдувахабович

-

Андижон шаҳридаги «Uz-Dongju Paint Company» қўшма корхонасининг қурилиш ва саноат бўёқлари ишлаб чиқариш цехи бошлиғи, Андижон вилояти

Хакимов Ботир Хусанович

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг шўъба мудири

Халиков Ахтам

-

Самарқанд шаҳар ободонлаштириш бошқармаси бош агрономи, Самарқанд вилояти

Хамдамов Дониёр Закиржонавич

-

«Кўприк қурилиш трести» унитар корхонасининг 13-кўприк қурилиш отряди бурғулаш техникаси машинисти, Тошкент шаҳри

Хамроев Феруз Ҳамдамович

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Бухоро вилояти Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси

Хасанов Анвар
Адизович

-

Навоий шаҳридаги «Қўшчинор гўшт» ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари, Навоий вилояти

Хасанов Анорбой Тоштемирович

-

Зафаробод туманидаги «Ёруғлик» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Ходжаев Бахтиер Махаматович

-

«Тошкент метрополитени» давлат унитар корхонасининг «Ўзбекистон» электродепоси машинисти, Тошкент шаҳри

Ходжамқулов
Қахрамон
Сайиткулович

-

«Ховос агротехсервис МТП» масъулияти чекланган жамияти механизатори, Сирдарё вилояти

Ходжиматов Толиб Абиджанович

-

«Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 2-навли прокат цехи бошлиғи ўринбосари, Тошкент вилояти

Холиқов Салимжон Усарович

-

«Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Нарпай-Навоий» ирригация тизими бошқармаси экскаватор машинисти, Самарқанд вилояти

Холмирзаев Аббос Омонович

-

Данғара туманидаги «Имкон» ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти

Холмирзаев Вахоб Мадаминович

-

«Ўзнефтмаҳсулот» акциядорлик компаниясининг «Karbonam» масъулияти чекланган жамияти участка бошлиғи, Наманган вилояти

Худойбердиев
Зокиржон Худойназарович

-

«Кўприк қурилиш трести» унитар корхонасининг 13-кўприк қурилиш отряди монтажчиси,
Тошкент шаҳри

Хурамова Гулбахор Амоновна

-

Жарқўрғон туманидаги «Сурхонтекс» қўшма корхонаси ип йигирувчиси, Сурхондарё вилояти

Хусанджанов Зуфар Дилмуратович

-

«UNICON.UZ» – фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази давлат унитар корхонасининг ахборот муҳофазаси воситалари илмий-тадқиқот бўлими етакчи муҳандиси

Хусанов Зафаржон Тоштемирович

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Шимолий кон бошқармаси «Даугизтау» кони бош муҳандиси, Навоий вилояти

Шимбергенов Мурат Адилбаевич

-

Нукус шаҳридаги «Lesstroy» масъулияти чекланган жамияти раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Ширинов Рустам Хамидович

-

«Навоийазот» акциядорлик жамиятининг аммиак ишлаб чиқариш бўлими бошлиғи ўринбосари, Навоий вилояти

 

 

Ўзбекистон Республикаси Президенти

И.КАРИМОВ

 

 Тошкент шаҳри,

2015 йил 26 август 



DB query error.
Please try later.