20.11.2014

ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ОЛИЙ МАЖЛИСИНИНГ ҚОНУНЧИЛИК ПАЛАТАСИ ДЕПУТАТЛИГИГА ЎЗБЕКИСТОН ХАЛҚ ДЕМОКРАТИК ПАРТИЯСИДАН КЎРСАТИЛГАН НОМЗОДЛАР


ҚОРАҚАЛПОFИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ БЎЙИЧА:

Фамилияси, исми, отасининг исми

Туғилган йили

Эгаллаб турган лавозими

Доимий яшаш жойи

1-Нукус сайлов округи

Кайпанова

Гульнар

Кдирбаевна

1973

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия жамғармаси Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий филиали МСП бригада шифокор-педиатри

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳри

2-Тўрткўл сайлов округи

Жумамуратова

Санемхан

Генжебаевна

1981

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қорақалпоғистон республика кенгаши «Фаол аёллар» қаноти раиси

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳри

3-Элликқалъа сайлов округи

Матниязова

Айша

Атаниязовна

1970

Элликқалъа тумани маданият ва спорт ишлари бўлими бошлиғи

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани

4-Амударё сайлов округи

Машарипов

Айбек

Султанбаевич

1979

Қорақалпоғистон Республикаси Адлия вазирлиги Тадбиркорлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўлими бошлиғи

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний

тумани

5-Хўжайли сайлов округи

Худайбергенов

Салауатдин

1973

Қорақалпоғистон Республикаси Адлия вазири

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани

6-Чимбой сайлов округи

Кармисова

Райхан

Атажановна

1964

Қораўзак туман ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани

7-Орол сайлов округи

Курбанбаев

Куатбай

Джанбулович

1978

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қорақалпоғистон республика кенгаши раиси

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани

8-Ақманғит сайлов округи

Ерниязова

Гулчехра

Джуманиязовна

1971

Кегейли туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактаби директори

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани

 

АНДИЖОН ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

9-Андижон сайлов округи

Каримов

Дилмурод

Рахимжонович

 

1983

Андижон вилоят хўжалик судининг судьяси

Андижон илояти, Андижон шаҳри

10-Олтинкўл сайлов округи

Рахмонов

Зафаржон

Закирович

 

1966

Андижон қишлоқ хўжалик институти Генетика, қишлоқ хўжалиги экинлар селекцияси ва уруғчилиги кафедраси мудири

Андижон вилояти, Андижон тумани

11-Бўз сайлов округи

Кетмонов

Хатамжон

Абдурахмонович

1969

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий

Кенгаши раиси

Андижон вилояти, Андижон шаҳри

12-Шаҳрихон сайлов округи

Асранкулова

Дилорамхон

Бахтияровна

1968

Андижон давлат тиббиёт институтининг Акушерлик ва гинекология, болалар гинекологияси кафедраси мудири

Андижон

вилояти,

Андижон шаҳри

13-Асака сайлов округи

Абдуллаева

Мукаддасхон

Ибайдуллаевна

1958

Республика маънавият тар­ғиботи маркази Асака туман бўлими раҳбари

Андижон вилояти, Асака тумани

14-Марҳамат сайлов округи

Мўминов

Дурбек

Нўмонович

 

1961

Андижон вилоят ҳокимлиги ўрта махсус, касб-ҳунар таълими бошқармаси бошлиғи

Андижон вилояти, Асака тумани

15-Хўжаобод сайлов округи

Бакиев

Музаффар

Алишерович

1971

«Ўз-Ханву» Ўзбекистон-Корея қўшма корхонаси бош директори

Андижон вилояти, Асака тумани

16-Пахтаобод сайлов округи

Солиев

Эркин

Одилович

1962

«Ўз Донг Янг Ко» қўшма корхонаси шимолий саноат ҳудуди директори

Андижон

вилояти,

Андижон тумани

17-Қўрғонтепа сайлов округи

Абдухалилов

Козимжон

Хасанбоевич

1984

«O`zEcocat» қўшма корхонаси бош директориq

Андижон

вилояти, Асака тумани

18-Избоскан сайлов округи

Мамажонов

Дилшод

Гафурович

1972

«O`z-Tong Hоng Кompani» Ўзбекистон-Корея қўшма корхонаси техник директори

Андижон вилояти, Избоскан тумани

19-Хортум сайлов округи

Умарова

Феруза

Нажмидиновна

1973

Андижон туман ҳокимлигининг Оила, оналик ва болаликни ижтимоий муҳофаза қилиш масалалари бўйича бош мутахассиси

Андижон

вилояти,

Андижон тумани

20-Чинобод сайлов округи

Комилов

Нодирбек

Анварбекович

1972

Андижон шаҳридаги «Ўз-Сэ Мюнг Ко» қўшма корхонаси бош директори

Андижон вилояти, Асака тумани

БУХОРО ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

21-Бухоро сайлов округи

Фазилов

Санжар

Хакимович

 

1979

Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг Бухоро вилоят бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани

22-Когон сайлов округи

Артикова

Хафиза

Туймуродовна

1976

Бухоро давлат университети Кимё-биология факультети декани

Бухоро вилояти, Бухоро тумани

23-Шоҳруд сайлов округи

Тилавова

Матлаб

Мухамадовна

1968

Бухоро педагогика коллежи директори

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри

24-Ибн Сино сайлов округи

Умаров

Фарход

Бакоевич

1977

Бухоро вилоят ҳокимлиги Молия бошқармаси бошлиғи

Бухоро вилояти, Когон тумани

25-Варахшо сайлов округи  

Қиличев

Илҳом

Қудратович

1971

«Амубухоро каналқурилиш» очиқ акциядорлик жамиятининг 1-сон кўчма механизациялашган колоннаси

бошлиғи

Бухоро вилояти, Бухоро тумани

26-Пайкент сайлов округи

Юлдашева

Дилафруз

Ахматовна

1973

Қорақўл туман тиббиёт бирлашмаси 1-болалар бўлими мудираси

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани

27-Жилвон сайлов округи

Фатиллаев

Кахрамон

Шаропович

1962

«Ўзмахсуссувқурилиш» ихтисослашган давлат корхонаси директори

Бухоро вилояти, Бухоро тумани

28-Ғиждувон сайлов округи

Жумаев

Фарход

Ҳожиқурбонович

1963

Бухоро вилояти қишлоқ ва сув хўжалиги бошқармаси бошлиғи

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри

ЖИЗЗАХ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

29-Жиззах сайлов округи

Назаров

Баходир

Сулайманович

1966

«Жиззах ҳақиқати» ва «Джизакская правда» газеталари бош муҳаррири

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳри

30-Дўстлик сайлов округи

Акрамова

Зулайхо

Абдуразоқовна

1970

Жиззах вилояти архив иши бошқармаси бошлиғи

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳри

31-Зарбдор сайлов округи

Суюндиков

Равшан

Худайназарович

1966

Зарбдор тумани Болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани

32-Ғаллаорол сайлов округи

Кулжанов

Бердиёр

Базарбаевич

1961

Ғаллаорол туман Фермерлар кенгаши раиси

Жиззах вилояти, Ғаллаорол умани

33-Пахтакор сайлов округи

Нарзуллаев Зуфар

Ғиёсович

1970

«Ўзбекистон темир йўллари» давлат акциядорлик компания­сининг Капитал қурилиш дирекцияси бошлиғи

Тошкент шаҳри,

Олмазор тумани

НАВОИЙ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

34-Навоий сайлов округи

Ашурова

Насиба

Батировна

1974

Навоий давлат кончилик институтининг Иқтисодиёт ва менежмент кафедраси доценти

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани

35-Қизилтепа сайлов округи

Ахмедов

Ахад

Амириддинович

1964

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Миробод тумани

36-Зарафшон сайлов округи

Тумишова

Аксавли

Молдагалиевна

1965

Зарафшон шаҳридаги 9-умумий ўрта таълим мактаби директори

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳри

37-Хатирчи сайлов округи

Рахимов

Шавкат

Жумақулович

1970

Навоий вилояти Давлат солиқ бошқармаси бошлиғи

Навоий вилояти, Навоий шаҳри

38-Нурота сайлов округи

Эрмухаммедов

Жамшид

Насриддинович

1979

«Асака банк» давлат акциядорлик тижорат банкининг Навоий вилоят филиали бошқарувчиси

Навоий вилояти, Навоий шаҳри

НАМАНГАН ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

39-Дўстлик сайлов округи

Кенжабоев

Шукуржон

Шарипович

1963

Наманган муҳандислик- педагогика институтининг академик лицей ва касб-ҳунар коллежлари билан ишлаш бўйича проректори

Наманган вилояти, Чортоқ тумани

40-Сардоба сайлов округи

Дадабаева

Насиба

Хомоитдиновна

1969

Наманган шаҳридаги

9-оилавий поликлиника бош шифокори ўринбосари

Наманган вилояти, Наманган шаҳри

41-Тошбулоқ сайлов округи

Омониллаева

Гулнора

Ибрахимовна

1966

Наманган туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Наманган вилояти, Наманган тумани

42-Косонсой сайлов округи

Турғунов

Собитхон

Тошпўлатович

1965

Наманган вилоят халқ таълими бошқармаси бошлиғи

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

43-Поп сайлов округи

Рахматова

Дилорам

Тургуновна

1958

Поп туманидаги «Тошпўлат-Турғунбой-Расулжон» фермер хўжалиги раҳбари

Наманган вилояти, Поп тумани

44-Тўрақўрғон сайлов округи

Абдуллаева

Гулзода

Миробидовна

1967

Тўрақўрғон туманидаги

13-умумий ўрта таълим мактаби директори

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани

45-Уйчи сайлов округи

Маматчаев

Комилжон

Боймирзаевич

1966

Уйчи туманидаги «Мегатекс­тиль» қўшма корхонасининг ишлаб чиқариш бўлими бошлиғи

Наманган вилояти, Уйчи тумани

46-Учқўрғон сайлов округи

Маткаримов

Комолиддин

Журабаевич

1968

Наманган муҳандислик-технология институтининг Муҳандислик-технология факультети декани

Наманган вилояти, Наманган шаҳри

47-Чортоқ сайлов округи

Исмоилов

Нурдинжон

Мўйдинханович

1959

Ўзбекистон Республикаси Президентининг Давлат маслаҳатчиси

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани

48-Чуст сайлов округи

Саъдуллаев

Акрамжон

Қўчқарович

1966

Наманган вилоят табиатни муҳофаза қилиш қўмитаси раиси

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани

49-Янгиқўрғон сайлов округи

Киргизбаев

Абдугаппор

Каримжонович

1962

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани

САМАРҚАНД ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

50-Регистон сайлов округи

Султанова

Дилшода

Намазовна

1970

Самарқанд давлат архитектура-қурилиш институтининг Тасвирий санъат кафедраси доценти

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

51-Сўғдиёна сайлов округи

Элмуродов

Абдуғани

Актамович

1969

Самарқанд қишлоқ хўжалиги институти ўқув ишлари бўйича биринчи проректори

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

52-Булунғур сайлов округи

Арзикулов

Сахобиддин

Жиянбоевич

1969

Болалар спортини ривожлантириш жамғармаси Самарқанд вилоят филиали директори

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

53-Иштихон сайлов округи

Саъдуллаев

Дилмурод

Сафохонович

1983

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Қонун ҳужжатларини туркумлаш ва ҳуқуқий ахборот бошқармаси бошлиғи

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани

54-Каттақўрғон сайлов округи

Куванова

Замира

Мамашукуровна

1963

Пахтачи туман ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани

55-Қорадарё сайлов округи

Ражаббоев

Абдалим

Эгамбердиевич

1966

«Ўзбектелеком» акциядорлик компанияси Самарқанд филиали директорининг биринчи ўринбосари

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани

56-Нарпай сайлов округи

Бобоқулова

Шоира

Норқобуловна

1960

Нарпай туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани

57-Оқдарё сайлов округи

Худжамқулов

Суннатилла

Ахмедович

1958

«Меъмор Алишер Кумушкент» хусусий корхонаси бош муҳандиси

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани

58-Пастдарғом сайлов округи

Шахриев

Абдикодир

Камалбаевич

1974

Самарқанд давлат тиббиёт институти Врачлар малакасини ошириш факультети декани

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

59-Пайариқ сайлов округи

Умаров

Ёқуб

Дониёрович

1972

«Асака банк» давлат акциядорлик тижорат банкининг Иқтисодий таҳлил ва банк стратегик ривожлантириш департаменти бошлиғи

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани

60-Самарқанд сайлов округи

Ахророва

Мухаббат

Олимовна

1960

Самарқанд туманидаги «Оқмачит» маҳалла фуқаролар йиғини раисининг Диний, маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани

61-Тайлоқ сайлов округи

Турсунов

Фарход

Умирзакович

1968

Самарқанд иқтисодиёт ва сервис институтининг Маънавият ва маърифат ишлари бўйича проректори

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

62-Ургут сайлов округи

Хасанов

Шавкат

Турсункулович

1974

Самарқанд қишлоқ хўжалиги институти Қишлоқ хўжалик иқтисодиёти ва бошқарув кафедраси доценти

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

63-Қоратепа сайлов округи

Сафаев

Акмал

Атаевич

1963

Самарқанд вилоят ҳокимлигининг Инжиниринг компания­си директори

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри

СИРДАРЁ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

64-Гулистон сайлов округи

Маматкаримова

Мавлюда

Хакимовна

1966

Гулистон туманидаги «Деҳқон­обод» шаҳарча фуқаролар йиғини раиси

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани

65-Сайхун сайлов округи

Халикова

Зулхумор

Абдувахидовна

1959

Сирдарё туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактаби директори

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани

66-Янгиер сайлов округи

Каршиева

Шохида

Абдукадировна

1965

Сирдарё вилоят эндокринология диспансери бош ­шифокори

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳри

67-Оқолтин сайлов округи

Исламова

Гулчеҳра

Қодировна

1971

Оқолтин туманидаги 10-умумий ўрта таълим мактаби директори

Сирдарё вилояти, Оқолтин тумани

СУРХОНДАРЁ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

68-Шеробод сайлов округи

Дадаева

Насиба

Норматовна

1969

Шеробод туманидаги 28-умумий ўрта таълим мактаби директори

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани

69-Ангор сайлов округи

Абдурасулов

Фахриддин

Мусурмонович

1968

Болалар спортини ривожлантириш жамғармаси Сурхондарё вилоят филиали директори

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани

70-Термиз сайлов округи

Ашуров

Икромжон

Мейлиевич

1969

Термиз саноат ва транспорт коллежи ўқитувчиси

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани

71-Жарқўрғон сайлов округи

Норбаев

Турсунпулат

Юсупович

1961

«Маҳалла» хайрия жамоат фонди Сурхондарё вилоят бўлими бошқаруви раиси

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани

72-Қумқўрғон сайлов округи

Азимов

Эшдавлат

Эшбуриевич

1972

Қумқўрғон иқтисодиёт ва транспорт коллежи директори

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани

73-Шўрчи сайлов округи

Шарипов

Фирдавс

Холназарович

1983

Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институтининг Сурхондарё ҳудудий бўлинмаси бош мутахассиси

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳри

74-Денов сайлов округи

Мирзаев

Кахрамон

Элмуратович

1982

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Юридик бўлими катта референти

Сурхондарё вилояти, Денов тумани

75-Сариосиё сайлов округи

Садиқов

Алишер

Мирзалиевич

1963

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Миробод тумани

76- Узун сайлов округи

Саидбобоев

Тохир

Абдукаримович

1971

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Ахборот хизмати раҳбари

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани

ТОШКЕНТ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

77-Ангрен сайлов округи

Юнусова

Алия

Туйгуновна

1961

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани

78-Бекобод сайлов округи

Исмаилов

Омилхон

Шукурил­лаевич

1973

Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университети Иқтисодиёт назарияси кафедраси мудири

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани

79-Бўка сайлов округи

Султанов

Исраил

Исмаилхужаевич

1983

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Юқори Чирчиқ туман кенгаши раиси

Тошкент вилояти, Юқори Чирчиқ тумани

80-Бўстонлиқ сайлов округи

Абдуллаев

Абдухаким

Лутпуллаевич

1976

Қибрай туманидаги «Яланғоч» ғишт заводи масъулияти чекланган жамияти директори

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани

81-Зангиота сайлов округи

Муталов

Отабек

Хакимжонович

1974

Зангиота туманидаги «Master Delikatesov» масъулияти чекланган жамияти бош директори

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани

82-Олмалиқ сайлов округи

Назарова

Наргиза

Абдужалиловна

1972

Ангрен шаҳар ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси  

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳри

83-Паркент сайлов округи

Турсунбаев

Шухрат

Мирайимович

1970

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани

84-Тўйтепа сайлов округи

Юлдашева

Нилуфар

Абдуллаевна

1968

Тошкент вилояти педагог кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти Маънавий-маърифий ва илмий ишлар бўйича проректори

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани

85-Чиноз сайлов округи

Ахмедов

Хожиакбархон

Дилшатович

1975

Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг Молия ва иқтисодий ишлар бўйича проректори

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

86-Чирчиқ сайлов округи

Худайбер­диева

Арофат

Исраиловна

1970

Тошкент кимё-технология институти қошидаги Чирчиқ академик лицейи директори

Тошкент вилояти, Қибрай тумани

87-Қибрай сайлов округи

Холмуродов

Абдумажид

Абдураимович

1983

Тошкент вилоят Табиатни муҳофаза қилиш қўмитаси раиси ўринбосари

Тошкент вилояти, Қибрай тумани

88-Янгийўл сайлов округи

Рахимов

Шухрат

Суннатович

1969

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Янгийўл туман кенгаши раиси

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

89-Дўстобод сайлов округи

Умаралиев

Акмалжон

Акбаралиевич

1974

Ўзбекистон металлургия ва машинасозлик саноати тармоқлари ходимлари касаба уюшмаси республика Кенгаши раисининг ўринбосари

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани

ФАРFОНА ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

90-Бешариқ сайлов округи

 

Абдуллаев

Икромжон

 

 

1963

Ўзбекистон Республикаси Темир йўлларда юк ва йўловчи ташиш хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекцияси бошлиғининг биринчи ўринбосари

Тошкент шаҳри, Миробод тумани

91-Данғара сайлов округи

Иркабаев

Отабек

Рахматович

1979

«Ўзбекистон темир йўллари» давлат акциядорлик темир йўл компаниясининг Қўқон минтақавий темир йўл узели бошлиғи

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри

92-Яйпан сайлов округи

 

Эсанов

Хамидулла

Убайдуллаевич

1965

«Ўзнефтгазмаш» акциядорлик компаниясига қарашли «Қўқон механик заводи» очиқ акциядорлик жамияти директорининг техник масалалар бўйича ўринбосари

Фарғона вилояти, Бувайда тумани

93-Қўқон сайлов округи       

Акбаров

Нуман

Абдуазизович

1961

«Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг Фарғона филиали директори

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри

94-Бағдод сайлов округи

Пайгамов

Алишербек

Азизович   

1981

Ўзбекистон Республикаси Таш­қи иқтисодий алоқалар, инвес­тиция­лар ва савдо вазирлигининг бош бошқарма бошлиғи

Тошкент шаҳри, Миробод тумани

95-Риштон сайлов округи

Назарова

Хадича

Абдуллаевна

1968

«Саломатлик плюс экология» нодавлат нотижорат ташкилоти бошқаруви кенгаши раиси

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри

96-Олтиариқ сайлов округи

Обиджонов

Бахромжон

Анваржонович

1970

«Фарғона ҳақиқати» ва «Ферганская правда» газеталари бош муҳаррири

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани

97-Қўштепа сайлов округи

Касимов

Нозим

Козимович

1970

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг ўқув ишлар бўйича проректори

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани

98-Марғилон сайлов округи

Эшонкулов

Бунёджон

Махамадалиевич

1982

Тошкент шаҳар адлия бошқармасининг Инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўлими бошлиғи

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани

99-Фарғона сайлов округи

Сулайманов

Рустам

Юлдашевич

1963

Фарғона вилоят Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо бошқармаси бошлиғи

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳри

100-Водил сайлов округи

Сабиров

Дилмурод

Сидикович

1975

«Farg`onaazot» акционерлик жамиятининг Бино ва иншоотларни жорий таъмирлаш бошқармаси бошлиғи

Фарғона вилояти,
Фарғона шаҳри

101-Тошлоқ сайлов округи

Абдумаликов

Абдуваҳоб

Абидович

1975

Фарғона вилоят ҳокимлигининг Умумий бўлим мудири

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани

102-Қува сайлов округи

Муминов

Сидикжон

Мирсобирович

1956

Фарғона давлат университетининг Маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳри

103-Бувайда сайлов округи

Уринбоев

Аваз

Рустамович

1978

Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият «Миллий банки» Фарғона вилоят бўлими бошқарувчиси

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани

104-Қувасой сайлов округи

Хайдаров

Абдусамад

Абдумаликович

1981

Фарғона шаҳар ҳокимлигининг Ташкилий-назорат гуруҳи раҳбари

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳри

ХОРАЗМ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

105-Урганч сайлов округи

Ваисов

Мураджон

 Сапарбаевич

1973

«Мегасфера» масъулияти чекланган жамият шаклидаги Ўзбекистон-Россия қўшма корхонаси бош директори

Хоразм вилояти, Гурлан тумани

106-Боғот сайлов округи

Нурметова

Реймажон

Абдуллаевна

1960

Боғот тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Хоразм вилояти, Боғот тумани

107-Гурлан сайлов округи

Бердиева

Барно

Саитназаровна

1974

Урганч туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Хоразм вилояти, Урганч тумани

108-Ҳазорасп сайлов округи

Тангрибердиев

Купалбой

Раимбердиевич

1976

Хоразм вилоят Соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи

Хоразм вилояти, Хонқа тумани

109-Хонқа сайлов округи

Адамбаев

Одилбек

Жумабаевич

1973

Ўзбекистон Миллий теле-радиокомпанияси Хоразм вилоят телерадиокомпанияси директори ўринбосари

Хоразм вилояти, Урганч шаҳри

110-Хива сайлов округи

Рахматуллаев

Мансурбек

Ражапбоевич

1978

Ўзбекистон Республикаси хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитасининг Хоразм вилоят ҳудудий бошқармаси бошлиғи

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани

111-Шовот сайлов округи

Рузметов

Хайрулло

Ибадуллаевич

1964

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани

ҚАШҚАДАРЁ ВИЛОЯТИ БЎЙИЧА:

112-Қарши сайлов округи

Нарматов

Фуркат

Пирматович

1977

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракати Қашқадарё вилоят Кенгаши раиси

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри

113-Бешкент сайлов округи

Намазова

Шахида

Эгамовна

1966

Қарши туманидаги «Феруза» фермер хўжалиги раҳбари

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри

114-Қамаши сайлов округи

Газиева

Умида

Абдурасуловна

1968

Қашқадарё вилояти Соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи биринчи ўринбосари

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри

115-Нишон сайлов округи

Курбанов

Илхам

Узакович

1961

Қарши магистраль каналидан фойдаланиш бошқармаси бошлиғи

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри

116-Косон сайлов округи

Рахматов

Фурқат

Абдираззоқович

1983

Тошкент ахборот технологиялари университетининг Дастурий инжиниринг факультети декани

Тошкент вилояти, Қибрай тумани

117-Касби сайлов округи

Тўраева

Ханифа

Тухтаевна

1968

Муборак туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар
қўмитаси раиси

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани

118-Китоб сайлов округи

Шукуров

Шокиржон

Зиёдуллаевич

1975

Китоб туман тадбиркорлик субъектларини давлат рўйхатидан ўтказиш инспекцияси бошлиғи

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани

119-Чироқчи сайлов округи

Рахматов

Саттор

Неъматович

1973

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани

120-Шаҳрисабз сайлов округи

Эшматова

Феруза

Фарходовна

1979

Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг доценти

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани

121-Яккабоғ сайлов округи

Саодатова

Лола

Мусурмоновна

1972

Республика Маънавият тарғибот маркази Қашқадарё вилоят бўлими раҳбари

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани

122-Ғузор сайлов округи

Карамова

Комила

Зайдуллаевна

1960

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани

ТОШКЕНТ ШАҲРИ БЎЙИЧА:

124-Оқтепа сайлов округи

Исламова Дилфуза

Дилшодовна

1979

Учтепа туманидаги 228-умумий ўрта таълим мактаби директори

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани

125-Дархон сайлов округи

Дададжанов Юсуф

Атабекович

1963

«Ўзбектелеком» акциядорлик компанияси «Тelekom Invest» филиали директори

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани

126-Темирйўлчилар сайлов округи

Мадаминова Феруза

Вахидовна

1963

Миробод туман ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар
қўмитаси раиси

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани

127-Қорақамиш сайлов округи

Мамаджанов Шухрат

Муратович

1979

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Жиноий, маъмурий ва ижтимоий қонунчилик бошқармаси бошлиғи

Тошкент шаҳри, Мирзо

Улуғбек тумани

128-Саноат сайлов округи

Камилов

Рустам

Туйчиевич

1972

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани

129-Дўмбиробод сайлов округи

Тохтаева

Гузал

Кашибовна

1961

Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш ва фармацевтика ходимлари касаба уюшмаси республика Кенгашининг раиси ўринбосари

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани

130-Бодомзор сайлов округи

Абдуллаев Хамдам

Халилович

1963

Олмазор туманидаги «Гранд техно груп» масъулияти чекланган жамияти бошқарув раиси

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

131-Астробод сайлов округи

Абидова

Дилдора

Ядгаровна

1963

Мирзо Улуғбек тумани ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

132-Тўқимачи сайлов округи

Ачилов

Жамол

Алишерович

1982

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Ташкилий-назорат ва таҳлил бошқармаси бошлиғи ўринбосари

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

133-Кўкча сайлов округи

Тулаганова Гулчехра

Захитовна

1969

Тошкент давлат юридик университетининг Жиноят процессуал ҳуқуқи кафедраси доценти

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани

134-Қўйлиқ сайлов округи

Сагдуллаев Фуркат

Лутфуллаевич

1964

«Тошкент механика заводи» акциядорлик жамиятининг техник таъминот ва транспорт бошқармаси бошлиғи

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани

135-Шайхонтоҳур сайлов округи

Атаев

Дилмурад Иргашвоевич

1970

Тошкент шаҳар ҳокимлигининг Инвестиция департаменти бошлиғи

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани

 

 

 

 



DB query error.
Please try later.